29.6 C
İstanbul
Pazar, Temmuz 21, 2024

HanesBrands, ünlü spor giyim markası Champion’ı Authentic’e satıyor

İkonik giyim markalarının küresel liderlerinden biri olan...

Türkiye tekstil ihracatında Asya, Amerika ve Orta Doğu yükselişte

Türkiye tekstil ihracatına ilişkin nisan ayı verileri...

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

1 Hour Shirt; hızlı modadan adil modaya

Fashion Revolution Germany ve döngüsel moda markası...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Erhardt+Leimer otomasyonun ufkunda geziyor

ITMAErhardt+Leimer otomasyonun ufkunda geziyor

- Haber Sponsoru -

Otomasyon teknolojisinde uzman olan Erhardt+Leimer Group, Milano’daki ITMA 2023 fuarında ürün hattı kılavuzlama, ürün hattı yayma ve germe beslemesi için sistem ve cihazlarının yanı sıra hortum formundaki tekstillerin kenar kesme ve dilme işlemleri için cihazlarını tanıtacak. Otomasyon teknolojisine ek olarak, denetim teknolojisi alanında, çapraz dikişleri tespit etmek için bir dikiş sensörü, bir çözgü ipliği sensörü ve üretim süreçlerini optimize etmek ve daha güvenli hale getirmek için kullanılabilecek bir metal dedektörü, şirketin 14. salondaki A101 numaralı standında yer alacak. Yeni geliştirilen bir ürün hattı temizleme sistemi de fuar sırasında tanıtılacak.

Erhardt+Leimer sensörü çapraz dikişleri insan gözü kadar güvenilir bir şekilde elde ediyor

Erhardt+Leimer sensörü çapraz dikişleri insan gözü kadar güvenilir bir şekilde elde ediyor

ELSEAMTEX SI 1001 olarak pazarlanan dikiş sensörü, baskılı veya tek renkli kumaşlar üzerindeki her türlü dikişi optik olarak ve dolayısıyla temas etmeden algılıyor. Özellikle halı ve havlularda olduğu gibi kalınlıklarda büyük farklılıklar olduğunda, ayarlama çalışması gerekmiyor. Yapay zekaya dayalı yazılım, ilk kez çapraz dikişleri insan algısı düzeyinde tespit etmeyi mümkün kılıyor. Sensör, bir ışık vericisi ve lensli bir matris kameranın yanı sıra bir akıllı telefon, tablet veya başka bir mobil terminal cihazıyla güvenilir iletişim için bir WLAN kartı da içeriyor. Örneğin özel dikişlerin çevrimdışı olarak test edilebileceği veya tanımlanabileceği özel bir uygulama da ayrıca mevcut bulunuyor. Bir çapraz dikiş tespit edilirse, sensördeki bir dijital çıkış değiştiriliyor, böylece makineye bağlı olarak, örneğin kalender silindirleri açılabiliyor, kesme bıçağı kısa bir süre kaldırılabiliyor veya dikiş baskı yapılmadan dijital baskı makinesinden geçmeye bırakılabiliyor.

Segment bazında değerlendirmeli metal dedektörü

Segment bazında değerlendirmeli metal dedektörü

Tekstil üretimi sırasında, çeşitli işleme adımları nedeniyle küçük metal parçacıkları ürün hattına girebiliyor. Bu partiküllerin tamamı tespit edilmediğinde, aşağı akış kalender silindirlerinde ve kesme aletlerinde son derece maliyetli hasarlar meydana gelebiliyor. Buna ek olarak, yaş terbiyede katalitik reaksiyon riski de bulunuyor. Sonuç olarak, tüm ürün hattı bölümleri genellikle işlevsiz hale geliyor. Metal dedektörü ELMETA MDA 1005 / 1006, ağın tüm genişliği boyunca en küçük metal parçacıklarını güvenilir ve doğru bir şekilde algılıyor. Her segment (300 mm) için sensör üzerindeki bir sinyal LED’i metal parçacığın ürün hattındaki konumunu gösteriyor. Metal dedektörü kuru ve nemli ürün hattında tekstiller, dokuma olmayan kumaşlar ve halılar için kullanılabilirken işlevi, 2 ila 500 m/dak arasındaki üretim hızlarında sağlanır.

Çeşitli uygulama alanları için ürün hattı temizliği

ELCLEAN, az yer bulunan üretim hatlarında toz ve benzeri kirlerin giderilmesi için modüler bir ürün hattı temizleme sistemini oluşturuyor. Uygulamaya bağlı olarak tüm bileşenlerle veya yalnızca belirli bileşenlerle donatılan sistem, fırçalar ve kumaş silindirleri gibi bileşenlerin yanı sıra güçlü fanlar ve yüksek verimli vakum sistemi gibi temassız çalışan bileşenlerden meydana geliyor. Uygun filtre sistemleri, kirin doğrudan ve güvenilir bir şekilde bertaraf edilmesini mümkün kılıyor. Sistemin hem dar ürün hatları için konsol versiyonu hem de geniş ürün hatları için her iki tarafta destekli versiyonu mevcut bulunuyor. Üretim hatlarına entegre edilebiliyor veya bağımsız bir makine olarak çalıştırılabiliyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler