Eruslu Nonwoven yeni neXline spunlace hattı siparişi verdi

Textilegence Mart – Nisan 2021 sayısı yayınlandı

Zorlu dönemler belki de en iyi fırsatlar için en uygun zamandır. Textilegence Mart Nisan 2021 sayısında bütün hızıyla süren...

Kozmetotekstil pazarı değişen tüketici davranışlarıyla krizi fırsata çeviriyor

Covid-19 pandemisinin yayılmasına karşı alınan hükümet önlemleri, günlük yaşamda bir dizi değişime sebep oldu. Yüz maskelerinin takılması, sosyal mesafe...

ITMF, 7. Coronavirüs anket sonuçlarını açıkladı

Uluslararası Tekstil Üreticileri Federasyonu (ITMF), pandeminin global tekstil endüstrisi üzerindeki etkilerini değerlendirdiği araştırmanın 7.sini yayımladı. 25 Ocak-10 Mart tarihleri...
Fatih Cengiarslan
Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

Türkiye önde gelen üreticilerinden Eruslu Nonwoven Group, Gaziantep’teki fabrikasına kurulmak üzere komple bir neXline spunlace hattı için uluslararası teknoloji grubu Andritz’e sipariş verdi. Yıllık 18 bin ton üretim kapasitesine sahip olacak hattın 2021 başında kurulması ve devreye alınması planlanıyor.

Bu yeni spunlace eXcelle hattı, 30 ila 75 g/m2 arasında bir gramajla polyester, viskon, liyosel ve ağartılmış pamuk gibi çok çeşitli elyafları işleyebilecek. Eruslu bu hat ile kozmetik uygulamaları, kadın bakım ve bebek bezleri, toz bezleri, kuaför havluları, tıbbi bandajlar ve gazlı bezler ve diğer birçok ürün için yüksek kaliteli ıslak mendil üretecek. Yeni hat, firmanın ürün portföyünü yeni teknik uygulamalarla çeşitlendirmesini sağlayacak.

Andritz ile komple bir nonwoven hattı

ANDRITZ, Eruslu Nonwoven’a tülbent oluşturmadan kurutmaya kadar eksiksiz bir hat sunacak. Tedarik edilecek hatta şu çözümler yer alacak; bir tam set Laroche açma ve harmanlama makinesi; iki sıralı yüksek hızlı TT tarağı; bir ANDRITZ tam filtreleme ünitesi de dahil olmak üzere hidro-bağlama işlemleri için bir JetlaceEssentiel ünitesi; bir neXdry çift tamburlu havalı kurutucu ve enerji tasarrufu için bir neXecodry S1 sistemi.

Eruslu Nonwoven yeni neXline spunlace hattı siparişi verdi
Eruslu Nonwoven yeni neXline spunlace hattı siparişi verdi

Eruslu Nonwoven Group ile Andritz arasındaki iş birliği 2009 yılına kadar uzanıyor. Sipariş verilen bu yeni hat Andritz tarafından sağlanacak olan dördüncü spunlace hattı olacak. Yeni sipariş iki şirket arasındaki güçlü partnerliği teyit ediyor.

1972 yılında kurulan Eruslu Tekstil, çeşitli tekstil ürünlerinin üretiminde uzmanlaşmış, önde gelen bir Türk şirketi olarak pazarda tanınıyor. Halı ipliği (BCF) ve halı üretimi yapan firma, 2010 yılında ENG (Eruslu Nonwoven Group) markasıyla spunlace nonwoven kumaş üretim için yatırım gerçekleştirdi. Group, nonwoven segmentinde ev temizliği ve sağlık sektörleri için tek kullanımlık ürünler üretiyor.

Teknik Tekstiller Haberleri

TUSAŞ havacılık endüstrisi için yeni kompozit tesisini açtı

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.’nin (TUSAŞ) Ankara Kahramankazan’daki yerleşkesinde açtığı yeni kompozit tesis sahip olduğu son teknolojiyle, Türk...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied