Hesabım

Ana Sayfa » Fuarlar » FESPA Eurasia 2021 sektöre 1 milyar dolarlık katkı sağlayacak

FESPA Eurasia 2021 sektöre 1 milyar dolarlık katkı sağlayacak

Baskı ve reklamcılık endüstrisinin heyecanla beklediği FESPA Eurasia fuarı yüzde 100 doluluk oranına ulaştı.

Yağmur Melis Şimşek
Yağmur Melis Şimşekhttps://www.textilegence.com/
Yağmur Melis Şimşek, Saint-Benoît Fransız Lisesi’nde eğitim görmüş, ardından Anadolu Üniversitesi’nde iki yıllık Fotoğrafçılık Bölümü’nü tamamlamıştır. Daha sonra lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nde sürdürmüş, mezuniyetin ardından ise 2017 yılında iş hayatına atılmıştır. Pek çok farklı projede, fotoğrafçılık ve grafik tasarımcılığın yanı sıra teknoloji alanında içerik ve haber yazarlığı gibi çeşitli pozisyonlarda yer alan Şimşek, 2021 yılından bu yana Textilegence’da dış haberlerde yardımcı editör olarak görev yapmaktadır.

Avrasya Bölgesi’nin önde gelen baskı fuarı FESPA Eurasia 2021, iki yıl aradan sonra endüstriyel reklam ve dijital baskı dünyasının önemli markalarını 8. kez bir araya getirecek. Yüzde 100 doluluğa ulaşan fuar 2-5 Aralık tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde (İFM) 10 binden fazla sektör profesyonelini ağırlayacak. 4 gün boyunca Türkiye’nin sektör liderleri ve küresel markalarının, yeni teknolojilerini ve yenilikçi uygulamalarını sergileyeceği FESPA Eurasia fuarı, sektöre 1 milyar dolarlık iş hacmi katacak.

10 binden fazla ziyaretçiyle bu yıl rekor sayıya ulaşması beklenen FESPA Eurasia 2021 fuarı, Mimaki, HP, EFI, Kornit Digital, Optimum Digital Planet, swissQprint, Liyu, Brother, KTK, IQDEMY, Mutoh, Summa, SDS, Snapper gibi alanında öncü olan yerli ve yabancı sektör liderlerini ağırlayacak. En yeni ürün ve hizmetlerin sergileneceği fuar aynı zamanda birçok lansmana da ev sahipliği yapacak.

FESPA Eurasia Fuar Müdürü Betül Binici

Sektör liderleri bu fuarı iple çekiyor

FESPA Eurasia Fuar Müdürü Betül Binici endüstriyel reklam ve baskı dünyasının merakla beklediği fuar için tüm hazırlıkların tamamlandığını söyleyerek, sektörün iki yıllık enerjisini atmak için heyecanla beklediği fuarın, bu yıl iç piyasayı ve ihracatı artırarak sektör için büyüme fırsatı yaratacağını dile getirdi.

Bu fuarın Avrasya bölgesinin en önemli buluşması olduğunu ifade eden Binici, toplam 8.5 milyar dolarlık büyüklüğe sahip sektörün iş hacminin bu önemli buluşmayla genişleyeceğini belirtti. Baskı ve endüstriyel reklam dünyasının salgında zor bir süreçten geçtiğini hatırlatan Binici sözlerini şöyle sürdürdü:

“FESPA Eurasia, tüm bölgede bir sonraki yılın trendlerini belirleyen bir etkinlik olduğu için, fuara sadece Türkiye’den değil, Avrasya Bölgesi’nden de uluslararası ziyaretçiler yatırım yapmak için geliyor. Bizler de sektörün en iyi markalarıyla alıcıları İstanbul’da buluşturarak tüm Avrasya bölgesine hareket katacağız. Bu yıl 4 günlük fuar süresince sektörde 1 milyar dolarlık iş hacmi oluşmasını hedefliyoruz. Değerli katılımcılarımız ve ziyaretçilerimizle 2-5 Aralık’ta İstanbul Fuar Merkezi’nde buluşmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Fuar Haberleri

İlk Metaverse Moda Haftası gerçekleşti

Dünyanın ilk Metaverse Moda Haftası (MVFW22) 24-27 Mart tarihleri arasında Ethereum blok zinciri tarafından desteklenen merkezi olmayan bir sanal...

Özel Haberler