Ana Sayfa » Fuarlar » FESPA Global Print Expo 2020’de Renkler Hayata Geçecek

FESPA Global Print Expo 2020’de Renkler Hayata Geçecek

Baskı fuarı FESPA Global Print Expo 2020, serigrafi ve dijital baskı çözümleri ile hayata renk katacak.

Emre Yoleri
Emre Yolerihttps://www.textilegence.com
Belçika’da College St.Vincent’da lise eğitimini tamamlayan Yoleri, Türkiye’ye dönerek Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde üniversite eğitim almaya başlamıştır. Bu bölümü yarıda bırakarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans’ına devam etmektedir. 2005 yılında çalışma hayatına atılan Yoleri, kamu ve özel sektörde müşteri ilişkileri, strateji planlama ve raporlama alanlarında yöneticilik yapmış, proje bazlı çalışmalar yürütmüştür. 2015 yılından bu yana NEFA PR yayıncılıkta uluslararası ilişkiler, proje geliştirme, organizasyon ve yazı işleri alanlarında görev almaktadır.

Serigrafi, geniş format dijital baskı, tekstil baskı ve endüstriyel reklam fuarı FESPA Global Print Expo 2020, bu yıl İspanya Madrid’de 24-27 Mart tarihleri arasında küresel baskı sektörü profesyonellerini ağırlamaya hazırlanıyor. 600’den fazla global markanın yeni çözümlerini sergileyeceği fuarda daha fazla sürdürülebilirlik, daha fazla otomasyon ve daha fazla yaratıcılık öne çıkacak. 18 binden fazla ziyaretçinin gelmesi beklenen FESPA fuarının bu yıl ki sloganı ‘Renklerin Hayata Geçtiği Yer – Where Colour Comes Alive’ olarak seçildi.

FESPA fuarlarının onlarca yıldır uzman baskı endüstrisine hizmet veren en önemli forum olduğunu söyleyen FESPA CEO’su Neil Felton, sözlerini şöyle sürdürdü; “Ziyaretçilerin dikkatini çekmek için katılımcıların yarıştıkları FESPA fuar stantları ilgi çekici bir renk ve modern tasarım karışımı ile ünlüdür. FESPA Global Print Expo 2020 de bu farklı olmayacaktır.” Fuarın altın sporları arasında HP, Mimaki ve Brother gibi küresel markalar ve Shenzhen merkezli UV baskı teknolojileri üreticisi HanGlory bulunuyor.

FESPA Global Print Expo 2020 baskı endüstrisinin bütün segmentlerine hitap ediyor. Tekstil baskı, dijital baskı, serigrafi baskı, endüstriyel reklamcılık, mürekkepler, medya ve sarf malzemeleri, iş akışı ve renk yönetimi öne çıkan başlıklar. Fuarda bu yıl 6 etkinlik 4 gün boyunca ziyaretçileri kendisine çekecek; Printeriors, Print Make Wear, FESPA Ödülleri, Colour L.A.B., Trend Theatre ve FESPA Dünya Araç Kaplama Ustaları Yarışması.

FESPA Global Print Expo 2020 Print Make Wear kapsamını genişletti

İlk kez geçen yıl gerçekleştirilen FESPA’nın hızlı moda fabrikası olan Print Make Wear etkinliği bu yıl daha geniş bir içeriğe sahip olacak. Bu etkinlik ayrıca, FESPA fuarı ile eşzamanlı olarak aynı mekanda gerçekleştirilen Sportswears Pro 2020 fuarı ile fiziksel bağlantı görevi de görecek. Spor ve günlük sportif giysiler için canlı bir uçtan uca üretim süreci oluşturmak üzere işbirliği yapacak yaklaşık 20 katılımcı arasında; Mimaki, Kornit, Drytac, Antalis, Roland ve Berger Textiles yer alıyor.

Sportswear Pro ile bağlantılı olarak, Print Make Wear, kişiselleştirilmiş, sürdürülebilir, talebe bağlı üretimi kolaylaştıran araçları sergileyecek.  Bu atölye, spor ve atletik giysiler için canlı bir uçtan uca üretim süreci yaratacak ve FESPA’nın tekstil büyükelçisi Debbie McKeegan liderliğinde bir dizi tur düzenleyecek. Etkinlikte iki ayrı iş akışı ziyaretçilerle buluşacak. İlk iş akışında boş spor kıyafetleri ve atletik giysiler üzerine direkt konfeksiyona (DTG) baskı prosesi, ikinci iş akışında ise rulodan ruloya baskı işi yer alacak. Print Make Wear, çağdaş giysi üretiminde talep üzerine baskı ve kişiselleştirmenin faydalarını sunarken, sürdürülebilirlik de önemli bir odak alanı olacak.

Debbie McKeegan; “Tasarımdan baskıya ve bitime kadar giysi baskısının tüm yönlerine kendinizi kaptırabileceğiniz canlı bir forum olacak. Ziyaretçilerimize dijital baskı teknolojisinin, yazılımın ve otomasyonun spor giyim üretiminde nasıl devrim yaratabileceğini ilk elden görme ve yeni potansiyel pazar rotalarını belirleme fırsatı vermek istiyoruz” dedi. McKeegan sözlerini şöyle sürdürdü; “Sektörümüzün temel itici gücü olarak, sürdürülebilirlik tüm Print Make Wear’a büyük ölçüde yansıtılacak. İsteğe bağlı üretimin atığı önemli ölçüde azaltmaya nasıl yardımcı olduğunu vurgulayacağız. Ayrıca üzerine baskı yapılacak kumaşların çoğu organik veya kaynak olarak geri dönüştürülmüş tekstillerdir. Ve atölyenin fiziksel malzemeleri gelecekteki fuarlarda tekrar kullanılacak.”

Giysi baskısı alanında gerçekleşecek olan ‘Uzmanlar Konuşuyor’ oturumlarında şu konular ele alınacak; Hazırgiyim üretiminde renk yönetimi için en iyi uygulama; Moda teknolojisi ve otomasyon; Sürdürülebilir tekstil üretiminin olumlu etkisi; Spor giyim üretiminde en büyük zorluklar.

FESPA Global Print Expo 2020 ile Renkler Hayata Geçecek
FESPA Global Print Expo 2020 ile Renkler Hayata Geçecek

Lider markaların yenilikçi çözümleri sergilenecek

FESPA Global Print Expo 2020 katılımcı firmaların lanse edeceği yeniliklerle birlikte her şeyden önce bir teknoloji şovu olduğunu gösterecek. Tekstil baskı çözümleri arasında Mimaki yeni hibrid tekstil baskı makinesi Tx300P-1800 MkII’nin lansmanını gerçekleştirecek. HP ise yakın zamanda pazara sürdüğü HP STITCH S1000 126 inç baskı makinesi ve HP STITCH S500 64 inç baskı makinesini fuarda sergilenecek.  Bihong Printing Epuipment firması da yeni bir hibrid tekstil baskı makinesini sunacak. Polyprint SA ise direkt konfeksiyona baskı serisine yeni eklenen TexJet® shortee2 çözümünü ziyaretçilerle buluşturacak.

Epson, fuarın ilk gününde endüstriyel reklam ve afiş, duvar kağıtları ve tekstil/konfeksiyon baskı için bir dizi yeni ürününün lansmanını gerçekleştirecek. Mutoh endüstriyel reklam ve afiş baskı için XpertJet 1641SR ve XpertJet 1682SR; ikinci nesil direkt objeye baskı makineleri XpertJet 461UF ve XpertJet 661UF ile yeni tabela kesim poltteri ValueCut II’i sergileyecek. Canon ise Arizona flatbed serisi ve Colorado roll to roll serisi dahil olmak üzere uçtan uca çözümlerini ziyaretçileriyle paylaşacak. Firma ayrıca baskı işlemini kolaylaştıran ve otomatikleştiren Xpert yazılım çözümünü de gösterecek. Agfa standına gelen ziyaretçiler ise J3 Tauro H3300 LED baskı makinesini çalışırken görebilecekler.

FESPA Global Print Expo 2020 ziyaretçileri ayrıca serigrafi baskı, mürekkepler, medya ve sarf malzemeleri; iş akışı ve renk yönetimi konularında da birçok yeniliği görme şansı yakalayacak. Web üzerinden ziyaretçi kaydı yaptıranlar ücretsiz biletlerini alabiliyor ve Sportswear Pro fuarını da ücretsiz olarak gezebiliyor.

Fuar Haberleri

Intex South Asia Bangladeş sanal fuarı başarıyla gerçekleşti

Intex South Asia - Bangladeş fuarı 22-25 Mart tarihlerinde, Bee2bee.asia adresinde online olarak önemli bir buluşmaya sahne oldu. Bangladeş’in...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied