11.6 C
İstanbul
Cumartesi, Aralık 3, 2022

Giriş Yap / Kayıt ol

Türk tekstil ihracatında artış oranları azalmaya devam ediyor

İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği’nin (İTHİB)...

Tekstil endüstrisinde beklentiler olumsuza döndü

Eski adıyla ITMF Corona Anketi olarak bilinen...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Groz-Beckert ile örme dünyasının merkezine yolculuk

ÖrmeGroz-Beckert ile örme dünyasının merkezine yolculuk

- Haber Sponsoru -

Groz-Beckert Örme bölümü, yuvarlak örgü, legwear (tayt gibi bacak giysileri), düz örgü ve çözgülü örme alanları için 50 binden fazla ürün üretip, sektöre tedarik ediyor. Firmanın ürün yelpazesinde her türlü örgü makinesi için yüksek performanslı iğneler ve sistem parçaları yanı sıra, büyük çaplı yuvarlık ve dikişsiz bodysize (bedeni saran giysiler) makineleri için örgü silindirleri de bulunuyor.

Örgü iğnelerinin çalışma sesi, bazı okuyucuların büyükannelerinin çorap örmesiyle ilgili çocukluk anılarının bir parçası olabilir. Bugün, çevik parmaklar yerine geniş bir makine yelpazesi çorap ve diğer gelişmiş kumaşları örme görevini üstleniyor.

Yuvarlak örme

Tek ve çift silindirli makineler ile kapak plakalı tek silindirli makineler bodywear üretimi için standart hale geldi. Kapak plakalı tek silindirli makinelerde kullanılan transfer teknikleri ayrıca çeşitli desenlerin üretilmesine olanak sağlıyor. Tipik olarak 3,5 ila 6 inç çaplarda sunulan bu makinelerde, fayna bağlı olarak 0,26 mm ila 1,55 mm kalınlığında iğneler kullanılıyor. Groz-Beckert çorap, ince kadın çorabı ve küçük çaplı yuvarlak örme makineleri için 1.800’den fazla yüksek kaliteli iğne gamı sunuyor.

Geniş çaplı yuvarlak örmedeki tipik uygulama alanları arasında, tişört, günlük ve spor giyim, iç giyim ve pijama gibi dış giyim ürünlerinin yanı sıra, sütyen kumaşları ve akıllı gömlekler gibi teknik tekstiller de yer alıyor. Bu örme kumaşlar, çok sayıda yuvarlak örme iğne çeşidi ile sonsuz boru şeklinde kumaş olarak üretiliyor. Çift plaka örme makinelerinde iğneler hem silindir hem de kapak plakası içinde düzenlenirken tek plaka makinelerde platinlerin yanı sıra örme makinesi iğneleri de kullanılır.

Örme teknolojileri avantajları ancak kullanılan bileşenlerin kaliteli olmasıyla elde edilebiliyor. Bu nedenle örme üreticileri ve makine üreticileri, dünyanın lider endüstriyel makine iğneleri tedarikçisi Groz-Beckert ile partner olmayı tercih ediyor. Groz-Beckert’te bir örgü sisteminin tüm bileşenleri birbiriyle tam olarak uyumludur. Örme makinesi iğneleri ile sistem parçaları arasındaki mükemmel etkileşim, eşit ve kusursuz bir ilmek oluşturma sürecini garanti ediyor.

Çözgülü Örme

Düzgün ve kusursuz kalite, çözgülü örmede bir zorunluluk ve üstesinden gelinmesi gereken zorluktur. Mekanik ve kimyasal etkiler nedeniyle ilmek oluşturma sürecindeki aşırı yükler erken aşınma ve paslanmaya neden olur. Özellikle belirgin aşınma biçimlerinin belirleyici etmeni genellikle aşındırıcı ipliklerdir. Son derece güçlü aşınma biçimlerinin tetikleyicisi genellikle aşındırıcı ipliklerdir. Bunlar doğal elyaf ipliklerinde çelikten daha sert olan pislikler, matlaştırma işlemi uygulanan sentetik elyaf ipliklerinde ise iplik yüzeyinden dışarı çıkan ve çeliği adeta kesen titanyum dioksit-mikro kristalleridir.

Groz-Beckert’te bir çözgülü örme sisteminin tüm bileşenleri aşınma ve paslanmaya karşı korumalıdır ve aynı zamanda birbiriyle tam olarak uyumludur. İğnelerin ve sistem parçalarının mükemmel etkileşimi, düzgün ve kusursuz bir çözgülü örme sürecini garanti eder.

Çözgülü örme endüstrisi için yüksek performanslı iğnelerin yanı sıra şirket, triko, dikiş birleştirme, raşel ve kroşet makineleri için tek parçalar ve modüller sistem parçaları da sunuyor.

Groz-Beckert ile örme dünyasının merkezine yolculuk
Groz-Beckert ile örme dünyasının merkezine yolculuk

Düz Örgü

Modern düz örgü makineleri sadece karmaşık ilmik oluşturma süreçlerini gerçekleştirmekle kalmayıp, farklı fonksiyonel gereksinimler ve yüksek taleplerle karşı karşıya gelirler. Son kullanıcılar, desen ve renk seçeneklerinin yanı sıra esnek bir iplik kullanımı da talep etmektedirler. Dilli ve sürgülü iğneler ve sistem parçaları düz örgü makinelerinin en önemli parçalarıdır.

Groz-Beckert iğnelerinin, aktarma yayı ve ilmek desteği, kanca iç kavisi ve dil kafası bölümlerindeki yüksek yüzey kalitesi ipliği koruyan bir ilmek oluşturulmasını garanti ediyor. Aktarma yayı, dil yatağı ve dil alanlarında konumlandırmanın yüksek şekil uygunluğu ve dil tasarımının kendisi, sürekli yüksek standartta kumaş kalitesi sağlıyor.

Moda için iyi olan işletmeler için de iyidir: Olağanüstü yüzey kalitesi ve yüksek boyutsal doğruluk sayesinde transfer işlemi sırasında azaltılmış iğne tüketimi ve iyileştirilmiş işlem güvenirliği ile, karlılık ve üretkenlikte bir artış elde edilebilir. Ayrıca, müşteri memnuniyeti; kusursuz kumaş kalitesi ve minimum sonraki çalışma ile garanti edilir. Desen seçenekleri ve iplik kullanımı esnekliği yeni faaliyet alanlarına girişi mümkün kılar.

Groz-Beckert’in örme endüstrisine sundukları, kişisel uygulama tavsiyeleri, tekstil testleri, iğne yağı ve hasar analizleri dahil olmak üzere ayrıntılı hizmetlerle tamamlanıyor. Şirketin kendi Teknoloji ve Geliştirme Merkezi’nde uzman desteği ve yenilikçi geliştirmeleri, sektör hakkında bilgi ve birikime katkı sağlıyor. Groz-Beckert ürün ve hizmetlerinin arkasında, dünya çapında geliştirme ve üretimde; mükemmelliğe ve sağlam müşteri desteğinin sağlanmasına odaklanmış; 9 binden fazla çalışandan oluşan bir işgücü bulunuyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler