16.5 C
İstanbul
Çarşamba, Mayıs 22, 2024

SASA’dan yapay zekâ uygulamaları için büyük adım

Türkiye’nin küresel çapta önde gelen polyester üreticilerinden...

Geleceği dokumak: Tekstil makineleri otomasyonunun hikayesi 

220 yıllık tekstil makineleri otomasyonu, sektörün görünümünü...

Türkiye tekstil ihracatında ABD’de ve Orta Doğu’da yükselişte

Türkiye tekstil ve ham maddeleri sektörü ocak-şubat...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Groz-Beckert  ‘Needle Finder’ ile doğru iğneyi bulmayı kolaylaştırıyor

Yardımcı MateryallerGroz-Beckert  ‘Needle Finder’ ile doğru iğneyi bulmayı kolaylaştırıyor

- Haber Sponsoru -

Endüstriyel makine iğneleri, hassas parçalar ve hassas aletlerin yanı sıra tekstil yüzeyleri için sistem ve hizmetlerin önde gelen tedarikçilerinden Groz-Beckert, müşterilerini farklı uygulamalar için uygun iğne seçiminde destekliyor. Tekstil ve deriden çok çeşitli ürünler üretilebilirken, bu süreçte pek çok farklı dikiş uygulamaları kullanılıyor. Tek tek parçaların dikişlerle birleştirilmesinin yanı sıra düğmelerin takılması, fermuarların dikilmesi, aplikelerin uygulanması veya kenarların temizlenmesine de ihtiyaç duyuluyor. Bu ise, her biri özel iğne sistemleri kullanan farklı dikiş makineleri gerektiriyor ve çok sayıda değişken de iğne seçimine etki ediyor. Sadece doğru iğne sisteminin seçilmesi değil, aynı zamanda iğne boyutu ve uç şeklinin de dikilen malzemeye uyarlanması gerekiyor. Bu durum ise genellikle doğru iğnenin seçilmesini zorlaştırıyor.

Groz-Beckert, Dikiş Müşteri Portalı’na (Customer Portal Sewing) entegre edilen ‘Needle Finder’ ile kullanıcıların doğru iğneyi seçmelerine yardımcı olacak interaktif bir araç sunuyor. Bu amaçla farklı dikişlere sahip çeşitli ürün örnekleri sergileniyor. Bir dikiş seçildiğinde, dikiş tipi sınıfı gibi uygulama ayrıntıları görüntüleniyor. Kullanıcılar ayrıca iğne ucu ve iğne boyutu açısından ürüne ve dikişe göre uyarlanmış öneriler alabiliyorlar. Buna ek olarak, seçilen dikiş için kullanılan en yaygın iğne sistemleri öneriliyor.

Makineye uygun iğne sistemi seçildikten sonra, kullanıcılar doğrudan sipariş işlevine yönlendiriliyor ve burada önerilen iğne ucu şekilleri ve iğne boyutları arasından seçim yapabiliyor. Birçok durumda, İğne Bulucu standart iğneye ek olarak farklı bir versiyon öneriyor. Bu, örneğin seçilen ürünün dikilmesi için özel olarak geliştirilmiş özel bir uygulama iğnesi veya seçilen uygulama için ek avantajlar sunan diğer spesifik özelliklere sahip bir iğne olabiliyor.

Groz-Beckert  ‘Needle Finder’ ile doğru iğneyi bulmayı kolaylaştırıyor

Groz-Beckert, Müşteri Portalı ile ek fonksiyonlar da sunuyor

Groz-Beckert’teki irtibat kurulan kişiler de doğru iğnenin seçilmesi veya iğne siparişlerinin verilmesi ile ilgili her türlü soruyu yanıtlamaya hazır bulunuyor. Dikiş ve birleştirme tekniği servisi, bireysel iğne önerileri için süreç optimizasyonu veya herhangi bir uygulama sorunuyla ilgili destek sağlamak için ek hizmetler sunuyor. Şirketin uygulama teknolojisi uzmanları, küresel standartlara uygun olarak, bireysel hata analizleri ve sorun çözümleri oluşturuyor ve kullanıcının uygulamasına özel olarak uyarlanmış bir iğne önerisi geliştiriyor.

Needle Finder’a ek olarak, Müşteri Portalı ek işlevler ve avantajlar sunuyor. Bunlardan bazıları arasında, dikiş ve ayakkabı makinesi iğneleri yelpazesindeki tüm ürünlere erişim sağlayan bir ürün kataloğu; hızlı ve kolay bir ürün arama işlevi; çok çeşitli ürün ayrıntıları ve teknik bilgiler; tüm siparişlere ve faturalara erişim sağlayan bir müşteri hesabı ve önemli anahtar rakamları içeren kişisel paneller yer alıyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler