Ana Sayfa » Teknik Tekstiller » Groz-Beckert Nonwoven Uzmanlığı IDEA 2019’da

Groz-Beckert Nonwoven Uzmanlığı IDEA 2019’da

Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

Groz-Beckert Nonwoven tarak resimleri
Groz-Beckert Nonwoven Uzmanlığı IDEA 2019’da

Nonwoven endüstrisinin buluştuğu IDEA 2019 fuarına katılan Groz-Beckert nonwoven üreticilerinin talep ettiği EcoStar® ve GEBECON® iğneleri ile dikkat çekti.

Groz-Beckert, IDEA’da 26 – 28 Mart 2019 tarihleri arasında Keçeleme ve Taraklama ürün gruplarını sundu. Uluslararası nonwoven endüstrisi için IDEA Miami, nonwoven ve teknik tekstiller segmenti için önemli fuarlardan birisidir. Miami Beach Kongre Merkezi’nde 550’den fazla katılımcı, 70 ülkeden ziyaretçi ve şirket bir araya geldi. Groz-Beckert uzmanları, 1224 numaralı stantta nonwoven üretimi için en yeni ürünleri ve çözümleri sundu.

Keçeleme ürün bölümü, spunlace endüstrisi için yenilikçi HyTec® P jet şeridini sundu. Bununla beraber, yüksek dayanıklılığı sayesinde, çizilme direnci, bükülme sertliği ve servis ömrü gibi tüm mekanik özellikleri önemli ölçüde gelişiyor. Akrilik sunumda, yeni HyTec® P jet şeridinin üç farklı versiyonu gösterildi.

Groz-Beckert ayrıca özel iğne çözümleri EcoStar® ve GEBECON® keçeleme iğnesine odaklandı.

Groz-Beckert Nonwoven Uzmanlığı: EcoStar® ve GEBECON® iğneleri ile üstün keçeleme

EcoStar® keçeleme iğnesinin özel keçeleme yapan kesiti,  tüm uygulamalarda ürün yüzey kalitesi için en yüksek talepleri karşılıyor. Standart bir keçeleme iğnesiyle karşılaştırıldığında EcoStar® keçeleme iğnesi, iğneleme işleminde yüzde 7’ye kadar enerji tasarrufu sağlıyor.

GEBECON® keçele iğnesi ile kullanıcılar aynı zamanda nihai ürünün yüzey kalitesinde de bir artış kaydediyor. Patentli keçeleme yapan kısım tasarımı optimum bükülme direnci sağlar ve bu da iyileştirilmiş iğneleme parametreleriyle sonuçlanır.

IDEA 2019 fuarında, ölçeğe göre büyütülmüş modeller, GEBECON® ve EcoStar® keçeleme iğnelerinin özel geometrilerini ve şekillerini en ince detayına kadar temsil etti.

Groz-Beckert standını ziyaret edenler için özel bir gösteri de, laboratuvar ölçekli bir iğneleme makinesindeki canlı tanıtım oldu. Bu, GEBECON® keçeleme iğnesinin, standart bir konik keçeleme iğnesi ile karşılaştırılması sonucunda, delme kuvveti ölçüm cihazı aracılığıyla sağladığı avantajları vurguladı.

Taraklama ürün alanı da, ürün ve hizmet yelpazesiyle IDEA’da temsil edildi. Groz-Beckert standında, Taraklama ürün alanı, nonwoven endüstrisi için geniş kapsamlı hizmet yelpazesini sundu ve ziyaretçiler Taraklama uzmanlarıyla etkileşimde bulunabildi.

2018 yılında 745 milyon Euro ciro elde eden Groz-Beckert dünya çapında 9 binden fazla çalışana sahip bulunuyor. 150’den fazla ülkede iştirakleri, satış bayileri ve üretim üstleri ile faaliyette bulunan firma eğirme, dokuma, keçeleme, tafting, taraklama ve dikiş alanlarına dönük hassas parçalar, iğneler ve benzeri çözümler sunuyor.

Teknik Tekstiller Haberleri

Covestro geri dönüşümlü malzemeleri CMF tasarım ile güzelleşecek

Sürdürülebilirlik konusu, en fazla çevre kirliliğine sebep olan sektörlerden birisi olan tekstil endüstrisinin gündeminde ön sıralarda yer alıyor. Döngüsel...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied