Groz-Beckert Techtextil ve Texprocess 2019’a Katılıyor

Groz-Beckert Techtextil ve Texprocess 2019'a katılıyor. Eş zamanlı ve birlikte düzenlenen Techtextil ve Texprocess 2019 fuarlarına katılacak olan Groz-Beckert, örme, dokuma, keçe, tarak ve dikiş alanındaki kapsamlı çözümlerinden öne çıkan örnekleri sunacak.

Corona sonrası toparlanma ne zaman? 2020 sonu veya 2021 başı mı?

Uluslararası Tekstil Üreticileri Federasyonu ITMF, yayınladığı 4. Corona-pandemisi araştırması ile pazarlardaki gelişmelere ve beklentilere daha yakından bakmamızı sağlıyor. 20...

Konfeksiyon sektörüne sürdürülebilirlik rol modeli İsveç

Türk hazırgiyim ve konfeksiyon sektörü Covid-19 pandemisi döneminde ihracat pazarlarında yaşadığı kayıpları telefi etmek için yollar arıyor. Bu süreçte...

Türk halı ihracatı pandemi şokunu hızla atlatıyor

Tekstil ve hazırgiyim sektörünün coronavirüs salgını nedeniyle yaşadığı ihracat kaybı sıklıkla gündeme geliyor. Peki halı sektöründe durum nasıl? Sektörün...
Emre Yoleri
Emre Yolerihttps://www.textilegence.com
Belçika’da College St.Vincent’da lise eğitimini tamamlayan Yoleri, Türkiye’ye dönerek Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde üniversite eğitim almaya başlamıştır. Bu bölümü yarıda bırakarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans’ına devam etmektedir. 2005 yılında çalışma hayatına atılan Yoleri, kamu ve özel sektörde müşteri ilişkileri, strateji planlama ve raporlama alanlarında yöneticilik yapmış, proje bazlı çalışmalar yürütmüştür. 2015 yılından bu yana NEFA PR yayıncılıkta uluslararası ilişkiler, proje geliştirme, organizasyon ve yazı işleri alanlarında görev almaktadır.

Groz-Beckert Techtextil ve Texprocess 2019'a Katılıyor
Groz-Beckert Techtextil ve Texprocess 2019’a Katılıyor

Araştırma, geliştirme, üretim, planlama ve danışmanlık dahil olmak üzere, tüm sektörlerden uzmanlar, 14 – 17 Mayıs 2019 tarihleri arasında Frankfurt Ticaret Fuarı Merkezi’ndeki Techtextil ve Texprocess Fuarı’nda bir araya gelecek. “Kentsel Yaşam – Geleceğin Şehri” trend temasına özel olarak odaklanacak olan bu teknik tekstiller ve nonwoven kumaşlar için lider iki fuar, endüstrinin geleceğine dair bir bakış sunuyor. Fuarda ayrıca dünyanın önde gelen endüstriyel makine iğneleri tedarikçisi Groz-Beckert, kapsamlı ürün ve hizmet portföyünü Salon 3,0, Stant F03’teki Örme, Dokuma, Keçe, Tarak ve Dikiş ürün alanlarında sergileyecek.

Örme alanında, Groz-Beckert, yuvarlak örme, çorap, örme giyim ve triko ürün alanlarında portföyünü sergileyecek. Sistem çözümleri üzerine odaklanılıyor – tam olarak koordine edilmiş sistem bileşenleri düzgün etkileşim sağlıyor. Böylece ürünlerin düzgün bir şekilde görünmesini ve işlem güvenilirliğinin arttırılmasını sağlar.

Groz-Beckert Techtextil ve Texprocess 2019’a katılıyor

Diğer bir önemli konuyu ise, örneğin kaplı iğneler de dahil olmak üzere, yeni özelliklere sahip iğneler sunarak ürün portföyünün genişletilmesi oluşturuyor. Patentli litespeed® plus versiyonundaki ek iğne tipleri ve makine üreticileri ile yakın işbirliği içinde geliştirilen yeni sistem bileşenleri yüksek kalite standartlarını karşılıyor ve ürün portföyünü tamamlıyor. Ayrıca, Groz-Beckert, müşterilerine özel uygulamalar için özelleştirilmiş geliştirmelerle yeni iş alanlarına girme imkanı sunar.

Groz-Beckert’in Dokuma ürün alanı, Techtextil’de dokuma hazırlığı ve dokuma aksesuarları için ürün yelpazesini sunacak. Ek olarak, fuar standında hem özel gücüler hem de monofilament ile ilgili yeni bilgiler sunulacak: En yüksek dizi yoğunluğuna ek olarak, bunlar aynı zamanda özellikle yumuşak bir işleme de izin veriyor. Lehimlenmemiş fakat monofilamentin içine yapıştırılmış yenilikçi iğne deliği ile birlikte, Groz-Beckert gücüleri sabit kumaş kalitesi ve maksimum makine verimliliği sağlıyor. Yeni ANTABRA yüzey işlemi ek aşınma direnci sağlar.

Keçe alanı, Groz-Beckert’in kişiselleştirilmiş ürünü ile kesin bir yenilik sunuyor: Özelleştirilebilir müşteri etiketi sayesinde, Groz-Beckert müşterileri yalnızca gelişmiş teknik bilginin sunduğu güvenlikten değil, aynı zamanda üretimdeki iğneleri kullanırken daha fazla güvenlikten de yararlanır.

Standın bir diğer önemli özelliği, kesikli elyaf delme hattının (SVL) 3D baskılı modeli olacak. SVL, Groz-Beckert müşterileri ve ortaklarının kullanımına hazır bir şekilde, son iki yıldır şirketin Albstadt merkezinde, Almanya’daki Teknoloji ve Geliştirme Merkezi’nde (TEZ) yer alıyor.

Nonwoven için GEBECON® keçe iğnesi

Geleneksel nonwoven endüstrisi içerisinde, Groz-Beckert’in GEBECON® keçe iğnesi; mümkün olan en iyi kırılma / bükülme özelliklerini ve böylece optimize edilmiş iğneleme parametrelerini; ve ayrıca nihai üründe iyileştirilmiş yüzey kalitesi sunmaktadır. Groz-Beckert, bu iğnenin kesitinin patentli şekli ile ilgili ayrıntılarını, insan boyutunda ölçekli bir iğne maketi kullanarak fuar standında sunacak. Groz-Beckert ayrıca Spunlace müşterileri için de buna benzer bir sergiye sahip; Geliştirilmiş kullanım özelliklerine ek olarak, yenilikçi HyTec® P jet şeridi; çizilme direnci, eğilme dayanımı ve servis ömrü gibi tüm mekanik özellikler üzerinde olumlu bir etkisi olan; önemli ölçüde daha yüksek bir sertliğe sahip.

Groz-Beckert’in nonwoven endüstrisi için ürün yelpazesi Tarak alanı ile tamamlıyor. Techtextil’de ziyaretçiler, farklı diş geometrilerini direkt olarak karşılaştırabilecekler. Örneğin, SiroLock® ve EvoStep® çalıştırıcı ve kullanıcı ayarları ile yapağıda gelişmiş elyaf kontrolü sağlarlar. SiroLock® ayrıca taraklamadaki performans iyileştirmeleri ile etkilerken, EvoStep® hammaddelerin korunmasına önem verir.

Dikiş ürün alanı, bu yılki Texprocess fuar programında çeşitli özel uygulama iğneleri sunuyor. Kullanımları, sorunsuz bir dikiş işlemi için özel gereksinimlere sahip tekstil ürünlerini dikerken proses güvenilirliğini ve üretkenliği arttırıyor. Her ikisi de teknik tekstillerin, orta ve ağır dokumaların işlenmesi için özel olarak tasarlanmış özel uygulama iğneleri SAN® 5.2 ve SAN® 6’ya ek olarak; şirket, yeniden tasarlanmış SAN® 10 XS özel uygulama iğnesini tanıtacak. Yeniden tasarlanmış geometrisi sayesinde, bu ince ve daha ince ürünler malzemeler üzerinde daha da fazla hassasiyete sahip oluyor.

Ek olarak, dikiş alanında INH (Ideal İğne Kullanımı) kalite yönetimi uygulanacak. Patentli proses; müşterilerin dikiş makinesi iğnelerini dikiş işlemi boyunca kullanılmasına yardımcı oluyor; ve ayrıca iğne kırılmalarını belgelemek için dijital bir çözüm sunuyor.

Teknik Tekstiller Haberleri

Kapı kollarındaki enfeksiyonlara karşı Surfaceskins ile çözüm

Tedavi olmak için gidilen hastanelerin kendileri enfeksiyona yol açacak unsurlara sahip olabiliyor. Bunların başında ortak kullanılan alanlar ve araçlar...

Özel Haberler

Suni Deri Baskı Alanında Optimum Digital Planet Çözümü

Dijital baskı endüstrisinde çeyrek asırlık bir deneyime sahip olan Optimum Digital Planet, yenilikçi ürün portföyüne suni deri baskı çözümünü de ekledi. Geniş formatlı dijital...

Matesa Tekstil USTER® QUALITY EXPERT ile Kalite Endişesini Aştı

Kararların alınması ve çözüm bulunması gerektiğinde, güvenilir bilgi çok önemlidir. İplikhanede, üretim verimliliği ve işletme karlılığı, güvenilir veri ölçümüne ve karmaşık analizlere bağlıdır. Bunu...

Kıvanç Tekstil, R|Elan GreenGold Kumaşlarını Üretecek

Türkiye’nin önemli tekstil işletmelerinden Kıvanç Tekstil, küresel pazara dönük önemli bir üretim hamlesi yaptı. Firma, dünyanın önde gelen entegre polyester üreticilerinden Hindistan merkezli Reliance...

Mouvent Dijital Tekstil Baskısında Kuralları Değiştiriyor

Bobst Group’un dijital baskı endüstrisine kazandırdığı Mouvent markası, baskı endüstrisinde taşları yerinden oynatacak yeni teknolojiler geliştirmeyi sürdürüyor. Mouvent, ITMA 2019’da dünya lansmanını yapacağı yeni...
error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied