INDEX 20 Coronavirüs tehdidi yüzünden ertelendi

INDEX 20 fuarı bütün dünyayı etkileyen yeni tip coronavirüs salgını nedeniyle 20-23 Ekim 2020'ye ertelendi.

Textilegence Mart – Nisan 2021 sayısı yayınlandı

Zorlu dönemler belki de en iyi fırsatlar için en uygun zamandır. Textilegence Mart Nisan 2021 sayısında bütün hızıyla süren...

Kozmetotekstil pazarı değişen tüketici davranışlarıyla krizi fırsata çeviriyor

Covid-19 pandemisinin yayılmasına karşı alınan hükümet önlemleri, günlük yaşamda bir dizi değişime sebep oldu. Yüz maskelerinin takılması, sosyal mesafe...

ITMF, 7. Coronavirüs anket sonuçlarını açıkladı

Uluslararası Tekstil Üreticileri Federasyonu (ITMF), pandeminin global tekstil endüstrisi üzerindeki etkilerini değerlendirdiği araştırmanın 7.sini yayımladı. 25 Ocak-10 Mart tarihleri...
Fatih Cengiarslan
Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

Yeni tip coronavirüs salgını nedeniyle son iki aydır birçok önemli fuar için erteleme veya iptal kararı açıklanmıştı. Nonwoven sektörünün en büyük fuarı niteliğindeki INDEX 20 fuarı da ertelenen fuarlar arasına katıldı. 31 Mart – 3 Nisan tarihleri arasında Cenevre yapılması planlanan fuar, etkisini arttıran coronavirüs salgını nedeniyle 20-23 Ekim 2020 tarihlerine ertelendi. İsviçre Federal Konseyi, 28 Şubat 2020 tarihinde saat 10.00’dan itibaren yürürlüğe giren karar ile, 1.000’den fazla kişiyi bir araya getiren tüm etkinlikleri yasakladı.

Mevcut koşullarda, durum mücbir bir sebep olarak nitelendiriliyor. Sonuç olarak, INDEX™ 20 durum karşısındaki olumsuz gelişmeler dikkate alınarak, 20-23 Ekim 2020’ye ertelendi. İsviçre’de ilk teyit edilen coronavirüs vakasının ortaya çıkmasıyla, durum son zamanlarda önemli ölçüde kötüye doğru gitti. Organizatörlerin durum hakkındaki değerlendirmelerini gözden geçirmekten ve İsviçre Federal Konseyi’nin kurallarına tam olarak uymaktan başka seçenekleri bulunmuyordu.

“Tüm katılımcıların bu zorunlu kararı anlayacağına inanıyoruz.”

EDANA Genel Müdürü Pierre Wiertz şunları söyledi; “Dünyanın dört bir yanındaki insanlar bu etkinliğin gerçekleşmesini sağlamak adına yatırım yaptıkları için bu durum hakkında içtenlikle üzüntü duyuyoruz. Bununla birlikte, tüm INDEX 20 katılımcılarının, ziyaretçilerinin ve fuar personelinin sağlığı ve esenliği ile iş ihtiyaç ve beklentileri en yüksek önceliğimiz olmaya devam etmektedir. Tüm katılımcıların bu zorunlu kararı anlayacağına inanıyoruz.”

Dünya nonwoven kumaşların; cerrahi maskeler, solunum maskeleri, önlükler, perdeler ve tulumlar gibi tıbbi cihazlar ve kişisel koruyucu ekipmanlarla sağlık personelinin ve hastaların korunmasında önemli rolünü keşfetmeye devam ediyor. Şüphesiz, 730’dan fazla katılımcı ve 24.700 m2‘yi kapsayan bu en büyük nonwoven fuarının, onlarca yıldaki en büyük salgın nedeniyle ertelenmek zorunda olması talihsizlik olarak nitelendirildi.

Ekim ayına ertelenen INDEX™ 2020 fuarına 100’den fazla ülkeden 12.700’den fazla ziyaretçi bekleniyor. Palexpo’da 50 bin metrekarelik fuar alanında 41 ülkeden 660’den fazla katılımcı yerini alacak. INDEX nonwoven fuarları şu sektörleri kapsıyor; filtrasyon, jeotekstiller ve inşaat mühendisliği, hijyen ve temizlik, medikal (enfeksiyon önleme), ulaşım ve paketleme.

INDEX 20 Coronavirüs tehdidi yüzünden ertelendi
INDEX 20 Coronavirüs tehdidi yüzünden ertelendi

INDEX 20 ödüllerinin adayları belli oldu

Her INDEX fuarında büyük bir merakla beklenen INDEX ödüllerinin adayları açıklandı ve kazananları Nonwoven Innovation Lab’da sergilenecek. Yarışma şu kategorilerde düzenleniyor; nonwoven rulo ürünler, nonwovendan yapılmış veya içeren nihai ürünler, nonwoven endüstrisi ile ilgili dönüştürülmüş ürünlerle özel olarak ilgili hammaddeler veya bileşenler, nonwoven endüstrisi ile özel ilgili olan makinelerde yenilik, nonwovendan yapılmış veya içeren bir ürün için en orijinal pazarlama kampanyası, sürdürülebilir ürün, sürdürülebilir süreç ve yönetim uygulaması. Yarışmada kazananlar INDEX20’nin açıldığı gün duyurulacak.

Şirketlere e-fuar ve e-ticaret desteği geldi

Fuar Haberleri

Intex South Asia Bangladeş sanal fuarı başarıyla gerçekleşti

Intex South Asia - Bangladeş fuarı 22-25 Mart tarihlerinde, Bee2bee.asia adresinde online olarak önemli bir buluşmaya sahne oldu. Bangladeş’in...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied