26.8 C
İstanbul
Salı, Haziran 25, 2024

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

1 Hour Shirt; hızlı modadan adil modaya

Fashion Revolution Germany ve döngüsel moda markası...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

INDEX 20 Coronavirüs tehdidi yüzünden ertelendi

FuarlarINDEX 20 Coronavirüs tehdidi yüzünden ertelendi

- Haber Sponsoru -

Yeni tip coronavirüs salgını nedeniyle son iki aydır birçok önemli fuar için erteleme veya iptal kararı açıklanmıştı. Nonwoven sektörünün en büyük fuarı niteliğindeki INDEX 20 fuarı da ertelenen fuarlar arasına katıldı. 31 Mart – 3 Nisan tarihleri arasında Cenevre yapılması planlanan fuar, etkisini arttıran coronavirüs salgını nedeniyle 20-23 Ekim 2020 tarihlerine ertelendi. İsviçre Federal Konseyi, 28 Şubat 2020 tarihinde saat 10.00’dan itibaren yürürlüğe giren karar ile, 1.000’den fazla kişiyi bir araya getiren tüm etkinlikleri yasakladı.

Mevcut koşullarda, durum mücbir bir sebep olarak nitelendiriliyor. Sonuç olarak, INDEX™ 20 durum karşısındaki olumsuz gelişmeler dikkate alınarak, 20-23 Ekim 2020’ye ertelendi. İsviçre’de ilk teyit edilen coronavirüs vakasının ortaya çıkmasıyla, durum son zamanlarda önemli ölçüde kötüye doğru gitti. Organizatörlerin durum hakkındaki değerlendirmelerini gözden geçirmekten ve İsviçre Federal Konseyi’nin kurallarına tam olarak uymaktan başka seçenekleri bulunmuyordu.

“Tüm katılımcıların bu zorunlu kararı anlayacağına inanıyoruz.”

EDANA Genel Müdürü Pierre Wiertz şunları söyledi; “Dünyanın dört bir yanındaki insanlar bu etkinliğin gerçekleşmesini sağlamak adına yatırım yaptıkları için bu durum hakkında içtenlikle üzüntü duyuyoruz. Bununla birlikte, tüm INDEX 20 katılımcılarının, ziyaretçilerinin ve fuar personelinin sağlığı ve esenliği ile iş ihtiyaç ve beklentileri en yüksek önceliğimiz olmaya devam etmektedir. Tüm katılımcıların bu zorunlu kararı anlayacağına inanıyoruz.”

Dünya nonwoven kumaşların; cerrahi maskeler, solunum maskeleri, önlükler, perdeler ve tulumlar gibi tıbbi cihazlar ve kişisel koruyucu ekipmanlarla sağlık personelinin ve hastaların korunmasında önemli rolünü keşfetmeye devam ediyor. Şüphesiz, 730’dan fazla katılımcı ve 24.700 m2‘yi kapsayan bu en büyük nonwoven fuarının, onlarca yıldaki en büyük salgın nedeniyle ertelenmek zorunda olması talihsizlik olarak nitelendirildi.

Ekim ayına ertelenen INDEX™ 2020 fuarına 100’den fazla ülkeden 12.700’den fazla ziyaretçi bekleniyor. Palexpo’da 50 bin metrekarelik fuar alanında 41 ülkeden 660’den fazla katılımcı yerini alacak. INDEX nonwoven fuarları şu sektörleri kapsıyor; filtrasyon, jeotekstiller ve inşaat mühendisliği, hijyen ve temizlik, medikal (enfeksiyon önleme), ulaşım ve paketleme.

INDEX 20 Coronavirüs tehdidi yüzünden ertelendi
INDEX 20 Coronavirüs tehdidi yüzünden ertelendi

INDEX 20 ödüllerinin adayları belli oldu

Her INDEX fuarında büyük bir merakla beklenen INDEX ödüllerinin adayları açıklandı ve kazananları Nonwoven Innovation Lab’da sergilenecek. Yarışma şu kategorilerde düzenleniyor; nonwoven rulo ürünler, nonwovendan yapılmış veya içeren nihai ürünler, nonwoven endüstrisi ile ilgili dönüştürülmüş ürünlerle özel olarak ilgili hammaddeler veya bileşenler, nonwoven endüstrisi ile özel ilgili olan makinelerde yenilik, nonwovendan yapılmış veya içeren bir ürün için en orijinal pazarlama kampanyası, sürdürülebilir ürün, sürdürülebilir süreç ve yönetim uygulaması. Yarışmada kazananlar INDEX20’nin açıldığı gün duyurulacak.

https://www.textilegence.com/coronavirus-haberleri/

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler