INVISTA Denim Yeniliğini Kingpins Amsterdam’da Tanıttı

Textilegence Mart – Nisan 2021 sayısı yayınlandı

Zorlu dönemler belki de en iyi fırsatlar için en uygun zamandır. Textilegence Mart Nisan 2021 sayısında bütün hızıyla süren...

Kozmetotekstil pazarı değişen tüketici davranışlarıyla krizi fırsata çeviriyor

Covid-19 pandemisinin yayılmasına karşı alınan hükümet önlemleri, günlük yaşamda bir dizi değişime sebep oldu. Yüz maskelerinin takılması, sosyal mesafe...

ITMF, 7. Coronavirüs anket sonuçlarını açıkladı

Uluslararası Tekstil Üreticileri Federasyonu (ITMF), pandeminin global tekstil endüstrisi üzerindeki etkilerini değerlendirdiği araştırmanın 7.sini yayımladı. 25 Ocak-10 Mart tarihleri...
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

INVISTA Denim Yeniliğini Kingpins Amsterdam’da Tanıttı
INVISTA Denim Yeniliğini Kingpins Amsterdam’da Tanıttı

INVISTA Denim için COOLMAX® EcoMade Teknolojisini 26-27 Ekim tarihlerinde Kingpins Amsterdam Fuarında tanıttı.

Dünyanın en büyük entegre polimer ve elyaf üreticilerinden INVISTA, 26-27 Ekim tarihleri arasında Amsterdam’daki Kingpins fuarında denim alanındaki yeniliklerini sundu. INVISTA bahar 2018 sezonuna odaklanarak, COOLMAX® EcoMade COOLMAX® markalı kavramlarını sergiledi. Denim kategorisi için son tüketici anlayışlarından yararlanan bu yenilik, jeans’e sürdürülebilirlik ve serin bir konfor getiriyor.

3 ülkeden 1500 erkek ve kadının katıldığı yeni bir INVISTA araştırmasında, katılımcıların %75’i sıcak havalarda serin kalmaya yardımcı olacak bir jean istediği ortaya çıktı. Serinletme alanındaki katkı markaları arasında, COOLMAX® markası satın almada en ilgi çeken yaz jean’i üretimi için yer aldı.

COOLMAX® EcoMade teknolojisi ile üretilen denim,  nefes alabiliyor ve ciltten nemi uzaklaştırabiliyor, giyenin serin, kuru ve rahat kalmasına yardımcı oluyor. Tüm COOLMAX® markalı ürünlerde olduğu gibi, bu performans özellikleri kalıcıdır ve yıkama ile kaybolmaz.

COOLMAX® EcoMade teknolojisi ile elyafların bir başka yararı ise %97’sinin geri dönüşümlü kaynaklardan yapılmalarıdır. Plastik şişeler, depolama alanlarından ve geri dönüşümden uzakta dönüştürülüyor, onların gezegen üzerindeki çevresel etkileri azalıyor. Altı aşamalı bu süreçte, bu plastik giyim kullanımı için uygun olan elyaf haline getiriliyor.

INVISTA Denim Giyim Bölüm Müdürü Jean Hegedus;

INVISTA Küresel Denim Giyim Bölüm Müdürü Jean Hegedus; “Araştırmalar, tüketicilerin giderek jean’lerinde serinlik konforu gibi ek yararlar aradığını gösteriyor. Denimde COOLMAX® EcoMade teknolojisi hem performans hem de çevresel etkileri azaltma faydası arayan müşterilere sesleniyor. Yani, tüketici için gerçekten bir ‘kazan-kazan’ teklifidir” dedi.

COOLMAX® teknolojisine ek olarak,  INVISTA standında, LYCRA® markalı denim yenilikler de yer aldı. LYCRA® BEAUTY elyafı ile yapılan en son konseptler, bir kadının hem konforunu hem de hatlarını şekillendirmek için tasarlandı. LYCRA® dualFX® teknolojisi ile yapılan yeni stiller, yıkama ve giyim sonrasında da daha fazla esneklik ve dayanıklılık sağlıyor.

Tekstil Eğirme Haberleri

SASA 330 milyon dolarlık yeni elyaf yatırımına başladı

Türkiye’nin önde gelen elyaf üreticilerinden Adana merkezli SASA Polyester, Saflaştırılmış Tereftalik Asit (PTA) ve elyaf yatırımlarına devam ediyor. 2019...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied