30 C
İstanbul
Cumartesi, Temmuz 20, 2024

HanesBrands, ünlü spor giyim markası Champion’ı Authentic’e satıyor

İkonik giyim markalarının küresel liderlerinden biri olan...

Türkiye tekstil ihracatında Asya, Amerika ve Orta Doğu yükselişte

Türkiye tekstil ihracatına ilişkin nisan ayı verileri...

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

1 Hour Shirt; hızlı modadan adil modaya

Fashion Revolution Germany ve döngüsel moda markası...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

İplik kalitesi BTSR çözümleriyle emin ellerde

Eğirmeİplik kalitesi BTSR çözümleriyle emin ellerde

- Eğirme Haber Sponsoru -

Küresel tekstil pazarının teknoloji yelpazesinde göz alıcı bir değişim sunan BTSR, iplik hazırlama segmentinde fark yaratıyor. Yeni konsept iplik besleyici HYPERFEEDER ve yeni yüksek teknolojili temizleyici IRIDIUM’un yanı sıra üretim takibi için ‘BTSR PC-Link Web’ yazılımı web tabanlı ürün grubu, nihai üründe maksimum kalite ve doğruluk için etkili bir proses sunuyor.

HYPERFEEDER; sabit kalite, kusursuz iplik

HYPERFEEDER, en yüksek kalitede performans sağlayabilen ilk ‘Pozitif Depolama Sabit Gerilim Besleyici’ (Positive Storage Constant Tension Feeder) konseptini temsil ediyor. Yeni konsepti ile çok patentli bu sistem tam entegre bir iplik besleme ve depolama kontrolünü garanti ediyor. 

BTSR Satış Genel Müdürü Angelo Rizzo HYPERFEEDER’ın örme sektörlerinin yanı sıra ince çorap ve çorap uygulamalarında da büyük bir etkiye sahip olacağına inandıklarını söyledi. Rizzo, HYPERFEEDER’ın avantajlarını şöyle detaylandırdı: “Manyetik yüzen ring gerdirme sistemi, kesintili iplik emilimi veya ani hız değişimleri sırasında da sabit gerilim çıkışı sağlayarak hızlı ve hassas kapalı döngü kontrolü sağlıyor. Üst düzey üretim verimliliği ve tekrarlanabilirliği başlıca avantajı olmakla beraber bu özelliği yüksek frekanslı manyetik kontrollü yüzen gerilim ringi ve çıkış gerilim sensörü kapalı döngü kontrol sistemine dayanıyor.”

Rizzo ayrıca, HYPERFEEDER’ın diğer önemli özelliklerinin teknik tekstil uygulamaları (tozluk çorap, dikişsiz gibi) için iplik kademeli sıkıştırma özelliği (0,1 gr. çözünürlük) ve işlem aşamasına göre gerilim ayarını otomatik olarak azaltan veya artıran gerilim profili fonksiyonu olduğunu belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: “Son olarak, BTSR MATRIX TOUCH dokunmatik ekran terminali ile HYPERFEEDER’ın AUTO-LFA fonksiyonu, iplik LFA değişimini (örneğin iplik ucunda tüy birikmesi nedeniyle oluşan) otomatik olarak telafi ederek sabit kalite sağlar; ayrıca ipliğin yanlış yerleşmesini ve kopmasını önler.”

IRIDIUM3D takibinde iplikler güvende Görsel Kaynak: BTSR

IRIDIUM3D takibinde iplikler güvende

BTSR, IRIDIUM3D sistemine doğrudan iplik çapı ve iplik hızı ölçümü performansını artıran ileri teknolojiler ekledi. Angelo Rizzo, IRIDIUM3D temizleyici sensörünün kontrol edilen ipliğin görüntü değişimini tespit edebildiğini, böylece ipliğin kalite seviyesinin yanı sıra anormalliklerin oluşumunu da tespit edebildiğini ifade etti.

Rizzo ayrıca, 3D görüntü tekniğinin CCD teknolojisi ile analog teknolojiyi birleştirerek gerçek zamanlı olarak kendi kendini kalibre ettiğini ve ipliği konumundan bağımsız şekilde düz iplikleri geniş bir alanda kontrol ettiğini belirtti. IRIDUM3D’nin tamamen programlanabilir olduğunu ve çok çeşitli iplikler/uygulamalar için kalite kontrolüne kolayca adapte edilebileceğini vurgulayan Rizzo, sözlerine şöyle devam etti: “IRIDIUM3D, kontrol edilen iplikle herhangi bir temas gerektirmez, böylece iplik gerilim özelliklerini, toz ve kirlilik oluşumunu hiçbir şekilde etkilemeden ipliğin mükemmel bir şekilde izlenmesini sağlar.”

BTSR özel yazılımlarla akıllı fabrika konseptini destekliyor

IRIDIUM3D ve HYPERFEEDER’ın yanı sıra BTSR, akıllı fabrikalar konseptine uygun özel yazılım araçları da (PC-LINK ürün grubu) geliştirdi. Angelo Rizzo, bu ürün grubunun fabrika düzeyinden tek bir pozisyon (cihaz) performansına kadar gelişmiş grafik ekranla üretimi izleyebildiğini belirterek, karar verme süreci için yararlı veri toplama açısından en titiz fabrika yöneticilerinin ihtiyaçlarını da karşılayabileceğini sözlerine ekledi.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler