Hesabım

Ana Sayfa » Dokuma » ISKO lüks moda dünyasına ‘Born to Amaze’ koleksiyonunu sundu

ISKO lüks moda dünyasına ‘Born to Amaze’ koleksiyonunu sundu

ISKO, Paolo Gnutti ile iş birliğiyle ürettiği yenilikçi koleksiyonunu ile büyük beğeni topladı.

Yağmur Melis Şimşek
Yağmur Melis Şimşekhttps://www.textilegence.com/
Yağmur Melis Şimşek, Saint-Benoît Fransız Lisesi’nde eğitim görmüş, ardından Anadolu Üniversitesi’nde iki yıllık Fotoğrafçılık Bölümü’nü tamamlamıştır. Daha sonra lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nde sürdürmüş, mezuniyetin ardından ise 2017 yılında iş hayatına atılmıştır. Pek çok farklı projede, fotoğrafçılık ve grafik tasarımcılığın yanı sıra teknoloji alanında içerik ve haber yazarlığı gibi çeşitli pozisyonlarda yer alan Şimşek, 2021 yılından bu yana Textilegence’da dış haberlerde yardımcı editör olarak görev yapmaktadır.

Türkiye’nin önde gelen denim kumaş üreticilerinden ISKO, moda dünyasıyla güçlü bağlarını geliştirmeyi sürdürüyor. ISKO’nun Paolo Gnutti ile iş birliğiyle ürettiği lüks segment özel kreasyonlara yönelik ‘Born to Amaze’ denim koleksiyonu 19-20 Temmuz tarihleri arasındaki New York’ta Première Vision fuarına damgasını vurdu.  

ISKO’nun Paolo Gnutti (PG) ile bir araya gelmesiyle denim moda dünyasını bir üst seviyeye taşıyacak ve premium, lüks denim dünyasında heyecanlı ilkleri yaşatacak bir birliktelik gerçekleşiyor. ISKO’nun gelişmiş denim teknolojilerinin PG’nin yaratıcı vizyonuyla birleşmesi sonucunda, benzersiz bir üst düzey çekicilik ile karakterize edilen PG’nin özel ISKO Luxury koleksiyonu ortaya çıktı.

ISKO lüks moda dünyasına ‘Born to Amaze’ koleksiyonunu sundu

ISKO Denim’in teknolojik yenilikleri Paolo Gnutti’nin uzmanlığıyla buluşuyor

7 ana mod aracılığıyla lüks segmentin benzersiz ihtiyaçlarına göre yüksek profilli bir estetiğe sahip olan koleksiyon, ISKO’nun en devrimci nitelikteki teknolojik yeniliklerini, Paolo Gnutti’nin uzun yıllara dayanan uzmanlığı ile buluşturuyor. Bu modlar şöyle belirtiliyor;

  • Denim bağımlılığı; toplam denim görünümünü anan, klasik silüetleri revize edilmiş hacimler ve detaylarla harmanlayarak sunuyor.
  • Y2k; 2000’li yılların teni açıkta bırakan, düşük belli pantolonlar, mikro üstler, mini etekler, dar kesim giysiler, kelebek süslemeler ve detaylar içeren tipik stilini geri getiriyor.
  • Fanatizm; parlak, cesur renkler, karmaşık baskılar ve logolar ile geniş hacimli stilleri karşılayan ayrıntılara sahip.
  • Bounder glam; tamamı motosikletçilerin taviz vermeyen tarzından ilham alan ve büyük beden kesimlere, kesiklere ve bağcıklı stillere uygulanan göz alıcı deri efektlerle öne çıkıyor.
  • Moto’roll; 60’ların ve 70’lerin ikonik motorcu stilini modern bir dokunuşla ve çok çeşitli işlemler ve kumaşlarla geri döndürüyor ve erkeklere ve kadınlara gerçekten toplumun ilgisini çeken tasarımlar sunuyor.
  • Gingham mania; her siluete hitap eden çeşitli boyutlar ve teknikler aracılığıyla ifade bulan gingham (pötikareli / çizgili kumaş) trendini derinlemesine yaşatıyor.
  • Rugged re-made; bir stil yaratan iş kıyafetlerini ve tarihi kıyafetleri hatırlatıyor. Denim mirasını sevenlerin kalbinin attığı vintage görünümü yeniden yaratmak için tarihi teknolojiler, çözümler ve işlemleri birleştiriyor.

PG kurucusu Paolo Gnutti; “ISKO ile iş birliği pek çok düzeyde heyecan verici. Çünkü birlikte, firmanın öncü ve yenilikçi teknolojileri sayesinde premium sektörünü tam anlamıyla bir sonraki seviyeye taşıyabiliriz. Sonuç olarak; lüks estetik, modaya uygun denim dünyasına benzersiz bir dokunuş getirecek yeni ve özel kumaşlara sahip olacak” dedi.

ISKO’nun Stratejik Projeler Direktörü Marco Lucietti ise denim camiasının en beğenilen isimlerinden biri ile ISKO’nun bir araya gelmesinin heyecan verici olduğunu söyledi. Lucietti sözlerini şöyle sürdürdü: “Denim, yenilik ve yaratıcılık için harika bir zaman ve ISKO denimin en iyi özelliklerini ortaya çıkaracağını bildiğimiz Paolo’nun yaratıcı dokunuşuyla harmanlanmış en devrimci teknolojik yenilikle tüm endüstrinin önünü açmaktan büyük heyecan duyuyoruz.”

SANKO Grubunun tekstil bölümü olan Sanko Tekstil’in bir parçası olan ISKO, 60 uluslararası lokasyonda 35 ülkede güçlü bir şekilde yer alıyor.

Bülten Aboneliği

Dijital Dergi Aboneliği (Yıllık 200TL)

Tekstil Dokuma Haberleri

RIL’den pamuğa yeni alternatif; R|Elan Cotluk

Hindistan merkezli entergre polyester üreticisi Reliance Industries Ltd (RIL), kapsamlı Ar-Ge çalışmaları sonucu geliştirdiği R|Elan™ Cotluk kumaşı ile pamuğa...

Özel Haberler