25.7 C
İstanbul
Salı, Haziran 25, 2024

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

ISKO sürdürülebilir denim üretimi için Itema’yı seçti

DokumaISKO sürdürülebilir denim üretimi için Itema'yı seçti

- Dokuma Haber Sponsoru -

Küresel denim pazarının öncü markalarından Türkiye merkezli ISKO, dokuma teknolojisi stratejisine en uygun olarak Itema’yı tercih etti. Firma, Itema’nın iSAVER® teknolojisi ile geliştirilmiş en yeni rapier makinesini seçerek daha sürdürülebilir bir denim geleceği anlamında önemli bir adım attı. Rapier makinesi, telef oluşumunu ve enerji kullanımını azaltarak en yüksek verimliliği sağlarken kumaşların dokunuş hissini, estetiğini ve performansını optimize ediyor.

SANKO Tekstil’in markası ISKO’nun bu kararı, endüstri standartlarını ve sürdürülebilirlik hedeflerini yeniden tanımlama çalışmalarına rehberlik eden Responsible Innovation™’a (Sorumlu İnovasyon) doğru ilerlemede önemli bir adımı temsil ediyor. Firmanın çevresel etkilerini azaltmak için yaptığı önceki yatırımlar arasında R-TWO™50+ ve pamuk ve polyester karışımlarını uygun ölçekte tamamen ayıran ve geri dönüştüren, %100 tüketici sonrası geri dönüşüm çözümü sağlayan öncü bir teknoloji olan Green Machine yer alıyor.

ISKO sürdürülebilir denim üretimi için Itema’yı seçti

İş birliği ortak mükemmellik zemini yaratıyor

Yoğun bir sürecin ardından, ISKO’nun daha fazla kaynak tasarrufu ve daha sürdürülebilir üretim yöntemlerinin yanı sıra işçilerin korunmasını sağlayan teknik çözümlerin geliştirilmesine odaklandığı bir seçim yapıldı. Sonuç olarak, ISKO’nun Genel Merkezi, şirketin Itema ile uzun vadeli ilişkisini genişleterek şirketin dünyanın en büyük denim kapasitesine sahip fabrikalarından biri olma konumunu güçlendiriyor. Yeni rapierli makineler, kumaşın sol tarafındaki telef kenarlarını ortadan kaldırarak enerji ve ham madde tasarrufuna olanak tanıyan, genellikle atkı ipliğinden kaynaklanan pamuk telefinin yarısını ortadan kaldıran çığır açan bir mekatronik yenilik olan iSAVER® teknolojisi ile geliştirildi. Çok sayıda farklı yapıya ve elyaf karışımına sahip ISKO’nun her türlü yenilikçi kumaşı, sürdürülebilir referansları açısından R-TWO™ teknolojisine özel bir odaklanma ile artık bu gelişmiş dokuma teknolojileri kullanılarak üretilebiliyor.

ISKO CEO’su Fatih Konukoğlu, bu yeniliklerde, sürdürülebilir stratejilerini daha da ileriye taşımak için büyük bir potansiyel gördüklerini ve Itema’nın kararlı, uzun vadeli bir yaklaşımı paylaşmak için ideal partner olduğunu söyledi. Konukoğlu sözlerine şöyle devam etti: “Her iki şirketimiz de kendi alanlarında, kumaş inovasyonunda ve dokuma teknolojisinde liderdir ve bu iş birliği, kesinlikle tüm denim dünyasına fayda sağlayacak ortak bir mükemmellik zemini yaratıyor.”

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler