Ana Sayfa » Dokuma » ISKO Vital Tüm Yeniliği İle Sahneye Çıktı

ISKO Vital Tüm Yeniliği İle Sahneye Çıktı

ISKO dünyanın ilk dokuma sıkıştırma teknolojisine sahip ISKO Vital’i tanıttı. Denim yeniliği denildiğinde, ISKO her zaman bir adım önde duruyor ve bu durum en son geliştirilen ürünü ISKO Vital ile açıkça görüldü.

Emre Yolerihttps://www.textilegence.com
Belçika’da College St.Vincent’da lise eğitimini tamamlayan Yoleri, Türkiye’ye dönerek Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde üniversite eğitim almaya başlamıştır. Bu bölümü yarıda bırakarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans’ına devam etmektedir. 2005 yılında çalışma hayatına atılan Yoleri, kamu ve özel sektörde müşteri ilişkileri, strateji planlama ve raporlama alanlarında yöneticilik yapmış, proje bazlı çalışmalar yürütmüştür. 2015 yılından bu yana NEFA PR yayıncılıkta uluslararası ilişkiler, proje geliştirme, organizasyon ve yazı işleri alanlarında görev almaktadır.

ISKO Vital Tüm Yeniliği ile Sahneye Çıktı
ISKO Vital Tüm Yeniliği ile Sahneye Çıktı

Bu platform, geniş kapsamlı ve ileri teknoloji kumaş araştırmalarının ardında, 3-6 Şubat tarihleri arasında ISPO Munich’te Salon C4 Stant 428’de ilk kez sergilendi.

Messe München fuar alanı, öncü denim ürünler markası ISKO’nun en son yeniliği ISKO Vital’i ilk kez sunmak için belirlenen bir sahne oldu. Şirketin uzun süredir devam eden AR-GE çalışmalarının bir kanıtı olan bu ürün, benzersiz tekstil çözümlerini sergileyerek, dünyanın ilk dokuma sıkıştırma teknoloji platformu oldu. Tekstil araştırması alanında devrim niteliğinde bir konsept olan bu platform şimdi patentlenme sürecinde bulunuyor.

İki yıllık bir çalışmadan sonra ISKO, spor giyimden sağlıklı yaşam ve seyahate kadar pek çok sektörde kolayca kullanılabilecek bir kumaş koleksiyonu sunuyor. Bir pompalama mekanizmasını kolaylaştıran bu sıkıştırma teknolojisiyle kumaşlar vücuda basınç uyguluyor ve kan akışını iyileştiriyor. Ürünün birçok faydası bulunuyor;

Azalmış kas yorgunluğu ve ağrı; gerginlik önleme; azalan kas ağrısı; uzun süre oturduktan sonra daha az ayak şişmesi (ECS); gelişmiş spor performansı; daha verimli vücut hareketi (vücut farkındalığı) ve gelişmiş duruş; daha iyi kas oksijenlenmesi; yorucu egzersizden sonra daha iyi iyileşme; kan dolaşımını arttırmak için dış deriye mikro masajlar; ekonomi sınıfı sendromu MV’nin önlenmesi.

ISKO AR-GE uzmanı Serkan Mert şunları söyledi; “ISKO Vital, aktif, dinamik ve sağlıklı bir yaşam tarzı izlemeyi tercih edenler için üstün çözümler sunuyor. Bu platformu sergilemek için ISPO’dan daha iyi bir fırsat hayal edemezdik. Teknik araştırma için harcadığımız çaba, bizi bu etkinliğe yönlendirdi. Performans giyimde oyunun seviyesini yükseltici bu yeniliği dünya ile paylaşmaktan gurur duyuyoruz.”

ISKO Vital kumaşlarının hepsi dokuma

Bu çapraz işlevli kumaşların çok yönlülüğünü göstermek için, ISKO Vital’in bisiklet, yüksek etkili antreman, yoga, sağlık, egzersiz sonrası toparlanma ve seyahat gibi olası son kullanımlarına ilham vermek için 18 farklı alt siluet koleksiyonu oluşturuldu.

“En son teknolojilerden başlayarak, bu koleksiyonun tasarımı çok teşvik edici bir proje oldu” diyen tasarımcı Jacqueline Haeberle” şunları dile getirdi; “Şık, modern ve çağdaş bir görünüme sahip farklı stiller, platformun ürün geliştirme açısından son derece uyarlanabilir olduğunu gösteriyor.”

Platformda yer alan tüm ürünler Hohenstein Enstitüsü  (Bönnigheim, Almanya) tarafından onaylandı. Tekstilde uzman bu uluslararası akredite test laboratuvarı ve araştırma enstitüsü, ISKO Vital kumaşların yararları ve özelliklerinin bağımsız bir şekilde sertifikalandırılmasında önemli bir rol oynadı. Çok sayıda hekim tarafından onaylanan bu platform aynı zamanda ABD Gıda ve İlaç İdaresi tarafından FR&C Kanununun 513 (g) maddesi uyarınca genel bir sağlık ürünü olarak kabul edildi.

ISKO Vital kumaşlarının temel özelliği hepsinin dokuma olmasıdır. Kullanıcılara daha yüksek bir dayanıklılık ve sütün bir performans seviyesi sunan bu ürünler; zaman içinde bozulmaz ve pazarda bulunan diğer örme eşdeğerlerinden çok daha yüksek bir geri kazanım düzeyine sahiptir.  Başka bir deyişle, giysilerin çok sık değiştirilmesi gerekmeyecek.

Tekstil Dokuma Haberleri

Oba Perdesan geleneği ve teknolojiyi buluşturan çözümler sunuyor

1972 yılında İstanbul’da kurulan Oba Perdesan sektöre ilk olarak dikey perde, pvc perde, banyo perdesi ve bahçe mobilyaları üretimi ve ticareti yaparak adım...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied