29 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 24, 2024

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

İsveç tekstil makinesi üreticileri yapay zeka çözümleriyle öne çıkacak

ITMAİsveç tekstil makinesi üreticileri yapay zeka çözümleriyle öne çıkacak

- Haber Sponsoru -

İsveç Tekstil Makineleri Birliği (TMAS) üyeleri, tamamen bitmiş giysilerin ve ev tekstillerinin uçtan uca üretimi için en güncel otomatik özelliklere sahip tam entegre teknolojilerini 8-14 Haziran tarihlerinde Milano’da düzenlenecek ITMA 2023 fuarında sergileyecek.

Birçok başka şirketle ortak olarak, örneğin 9. Salon C108 standında yer alan ACG Kinna, 2019’daki son ITMA fuarında robotik yastık dolum sisteminin gösterilerine önemli bir kalabalık çekti. Sekiz saatlik vardiyada yaklaşık 3.840 yastık doldurma ve bitirme kapasitesine sahip otomatik üniteler, elyafın açılması ve tartılmasından ürünün doldurulmasına, dikiş ve paketleme işlemlerine kadar tüm süreci kapsıyor. Sistem, müşterinin yastıkların etiketlerine QR kodları, parti numaraları ve tarihleri basmasına olanak tanıyan entegre bir işaretleme çözümü ve Milano’da tanıtılacak olan önceden programlanmış hataları otomatik olarak tespit eden benzersiz bir yazılım gibi yeni özellikler içerecek şekilde daha da geliştirildi.

İsveç tekstil makinesi üreticileri yapay zeka çözümleriyle öne çıkacak

İsveçli tekstil makineleri otomasyonla verimliliği artırıyor

TMAS Genel Sekreteri Therese Premler-Andersson, yapay zeka (AI), makine öğrenimi ve otomasyon gibi teknolojilerin tekstil endüstrisinde giderek daha önemli hale geldiğini ve Milano’da İsveçli şirketlerin üretimi kolaylaştırmaya ve verimliliği artırmaya yardımcı olabilecek yeni makineleri ve yazılımları sergileyeceğini söyledi. ACG Kinna ve Eton gibi TMAS üyeleri tarafından halihazırda çeşitli şekillerde kullanılan yapay zeka ve gelişmiş otomasyonun, üretim verimliliğini, kalite kontrolünü ve tasarım süreçlerini iyileştirerek tekstil endüstrisinde devrim yaratma potansiyeline sahip olduğunu aktaran Premler-Andersson sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yapay zeka destekli sistemler, örneğin, üretim süreçleri sırasında kumaş ve giysilerdeki kusurların tespit edilmesine yardımcı olabilir. Makinelerde bilgisayar görüşü kullanılarak lekeler, delikler ve düzensiz dikişler gibi farklı kusurlar hızlı bir şekilde tespit edilebilir ve erken bir aşamada düzeltilebilir. Öngörülü bakım da bir başka faydadır. Yapay zeka, makineleri izlemek ve ne zaman bakıma ihtiyaç duyacaklarını tahmin etmek için kullanılıyor. Bu, arızaların önlenmesine ve duruş sürelerinin azaltılmasına yardımcı olarak genel verimliliği artırabilir. Yapay zeka, TMAS şirketleri için Ar-Ge alanında da değerli olduğunu kanıtlıyor ve ürün tasarımını optimize etmek ve bir dizi farklı parametrenin sensör kontrollü optimizasyonu yoluyla zaman ve maliyetleri azaltmak için farklı kaynaklardan gelen verilerin koordine edilmesini sağlıyor.”

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler