Hesabım

Ana Sayfa » Dokuma » Itema Türkiye açılışını müşterileriyle İstanbul Boğazı’nda yat turuyla kutladı

Itema Türkiye açılışını müşterileriyle İstanbul Boğazı’nda yat turuyla kutladı

Itema, İstanbul Boğazı’ndaki yat turunda özel konuklarıyla Itema Türkiye’nin kuruluşunu kutladı.

Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Dokuma makineleri, yedek parçalar ve entegre hizmetler dahil olmak üzere önde gelen dokuma çözümleri sağlayıcısı Itema, 14-18 Haziran tarihleri arasında düzenlenen ITM 2022 fuarında en son yeniliklerini sergiledi. Firmanın yerli ve yabancı tekstilcilerden büyük ilgi gördüğü ITM 2022 fuarı, aynı zamanda 13 Nisan’da İstanbul merkezli kurduğu Itema Türkiye’nin lansmanını kutlama fırsatı oldu. Itema Tekstil Makineleri Servis Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi adıyla faaliyetlerine başlayan yeni iştirakin kuruluşunu kutlamak için özel bir VIP etkinlik düzenlendi.

Itema Group CEO’su Ugo Ghilardi

14 Haziran akşamında İstanbul Boğazı’nın nefes kesici manzarasında gerçekleşen Itema VIP Türkiye Boğaziçi Yat Turu’na Bursa, Çorlu, Denizli ve Kahramanmaraş başta olmak üzere, Türk tekstil endüstrisinde yer alan önemli isimler davet edildi. Kısa bir selamlama konuşması yapan Itema Group CEO’su Ugo Ghilardi ve Itema Group Başkanı Gianfranco Ceruti, Türk tekstil endüstrisi ile güçlü bağlara dikkat çekti. Ana hedeflerini ‘Mümkün olan en iyi hizmeti sağlayarak Türkiye’deki Itema müşterilerine daha yakın olmak’ şeklinde özetleyen Ghilardi sözlerini şöyle sürdürdü; “Öncelikle davetimize gelen tüm konuklara teşekkür ederim. Itema Türkiye’nin kuruluşunu sizlerle kutlamak bizler için çok önemli. Uzun yıllara dayanan iş birliğimizi ve bağlılığımızı daha da güçlendirecek bu yeni sürecin, hepimizi daha da güçlendireceğine inanıyoruz.”

Itema Türkiye Genel Müdürü Pamir Özaltan ise yaptığı konuşmada, Türk tekstil sektörünün hem kalite hem de rekabetçi çözümler talep ettiğini ve bu nedenle yatırımcıların Itema’ya güven duyduğunu söyledi. Özaltan; “Bu akşam bizlerle Itema Türkiye’nin kuruluşunu kutlayan davetlilerin yakından bildiği gibi, Itema olarak önceliğimiz müşterilerimizin dokuduğu her kumaşta Itema kalitesinin hissedilebilmesidir. Gelişmiş, esnek, yenilikçi ve eko-verimli dokuma çözümlerimizle Türkiye pazarında güvenilir bir partneriz. Artık bizzat bir Türk şirketiyiz. Bu mutluluğu sizlerle paylaşırken, sunduğumuz hizmetlerin daha da gelişeceğini belirtmek isterim” dedi.

Itema Türkiye açılışını müşterileriyle İstanbul Boğazı’nda yat turuyla kutladı

Itema’nın Türkiye mümessili A. Modiano ortakları Vedat Anjel ve Mehmet Öz önümüzdeki dönemde Itema’nın daha da güçlü bir hale geleceğini, servis ve iletişim süreçlerinde müşteriler için bir değişiklik olmayacağının altını çizdi.

Akşamın ilerleyen saatlerine kadar süren ve İstanbul Boğazı’nın tarihi ve doğal güzelliklerinin izlenebildiği yat gezisinde konuklara ayrıca Türk ve İtalyan mutfağından lezzetler ikram edildi.

Bülten Aboneliği

Dijital Dergi Aboneliği (Yıllık 200TL)

Tekstil Dokuma Haberleri

RIL’den pamuğa yeni alternatif; R|Elan Cotluk

Hindistan merkezli entergre polyester üreticisi Reliance Industries Ltd (RIL), kapsamlı Ar-Ge çalışmaları sonucu geliştirdiği R|Elan™ Cotluk kumaşı ile pamuğa...

Özel Haberler