Hesabım

Ana Sayfa » ITM » ITM fuarlarının güçlü katılımcıları; Fransız tekstil makinecileri

ITM fuarlarının güçlü katılımcıları; Fransız tekstil makinecileri

Türk tekstil endüstrisi bir ITM fuarında daha Fransız tekstil makinecileriyle bir araya gelecek.

Emirhan Çiloğlu
Emirhan Çiloğluhttps://www.textilegence.com
Mahmut Emirhan Çiloğlu, İstanbul’da Hüsnü M. Özyeğin Anadolu Lisesi’nde lise eğitimini tamamlamış, sonrasında da İstanbul Üniversitesi’nde Amerikan Kültürü ve Edebiyatı lisans bölümünden başarıyla mezun olmuştur. 2021 itibari ile Textilegence’da pazarlama ve dış ilişkiler sorumlusu olarak görev almaya başlayan Çiloğlu, kurumsal iletişimin güçlendirilmesine katkı sağlamaktadır.

Uzun yıllardır Türk tekstil pazarında aktif olan Fransız tekstil makinecileri, 14-18 Haziran tarihleri arasında TÜYAP’ta düzenlenecek ITM 2022 fuarında müşterileriyle uzun bir aradan sonra tekrar yüz yüze bir araya gelecek. NSC (n. Schlumberger), Superba ve Dollfus & Muller’in de aralarında bulunduğu Fransız tekstil teknolojileri üreticileri, fuarda endüstri 4.0 ve inovasyon odaklı çözümlerini sergileyecek. Ziyaretçiler, firmaların geri dönüşüm hatlarının modernizasyonu, halı sektörünün değişen talepleri ve terbiye ve nonwoven kumaş fabrikaları için özel geliştirmelerini yakından deneyimleyebilecek.

Fransız Tekstil Ekipmanları Üreticileri Birliği (UCMTF) Genel Sekreteri Christian Guinet, ITM 2022 fuarının uzun bir sürenin ardından Türk partnerlerinin çoğuyla şahsen buluşmak için büyük bir fırsat olduğuna işaret etti. Dünya lideri bir ekipman üreticisinin pazarlama müdürü olarak uzun yıllar Türkiye’yi dolaştığı için bu pazarı özellikle iyi tanıdığını belirten Guinet, Ar-Ge’nin önemine vurgu yaparak; “Üyelerimiz, müşterileri ile etkileşime geçebilmek, ihtiyaçlarını anlayabilmek, Ar-Ge’lerini çözüm bulmaya odaklayabilmek, her müşteriye en son teknoloji ürünü, ekipmanı ve en iyi hizmeti sunabilmek için her geçen gün daha yakın bir iş ortağı olmak durumundalar. Fransız tekstil ekipmanı üreticileri, Ar-Ge ve hizmet konusunda tutkuludur. Türk müşterileri gibi girişimciler tarafından yönetilen KOBİ’ler oldukları için birbirlerini çok iyi anlamaları ve olağan iş ilişkilerinin ötesine geçmeleri oldukça kolay” dedi.

Sonsuz elyaftan kesikli elyafa; NSC

Sonsuz elyaftan kesikli elyafa; NSC

Tüm tekstil çeşitleri için ekipman çözümleri geliştiren NSC, Türkiye temsilcisi Samoteks Makina Mümessillik’in Salon 3’teki 315E numaralı standında ziyaretçilerini ağırlayacak. S200 gerdirmeli koparıcı ve ardından yeni D5GC40 ikinci koparıcı ve GC40 çekme makinesi ile Tow to Top (sonsuz elyaftan kesikli elyafa) hatları geliştirmeye devam ediyor. Ürün portföyünde ayrıca FMV41/42 dikey ovalama makinesi de yer alan firma son olarak, 2,5 m veya 3,5 m genişliğindeki SW35 tarak makinesi ile yarı kamgarn hatlarının ardından, GC 40 çekme makinesi ve finisör makinesi FMV41/42’den oluşan hazırlık hatlarını kurdu.

NSC, penye makinesi ERA ile akrilik elyaf veya karışımlı elyafa yönelik geri dönüşüm hatlarının modernizasyonu için çözüm sunuyor. 3 denyede günde 1 ton üretim gerçekleştiren ERA, PB ailesi makineler ile karşılaştırıldığında %25 daha az nepe yol açıyor. Aynı zamanda enerji tasarrufu sağlayan makine, yeni kinematik tasarımı sayesinde daha az yedek parça tüketimine neden oluyor.

NSC, BİLGE/Otomasyon firması ile kurduğu yedek parça organizasyonu ile Türkiye’deki müşterilerine hizmet vermeyi sürdürüyor.

Superba halı sektörünün yeni taleplerine cevap veriyor

Superba halı sektörünün yeni taleplerine cevap veriyor

Vandewiele grubu çatısı altında bulunan Fransız tekstil makinecisi Superba, ITM 2022’de halı sektörüne yönelik son gelişmelerini Salon 2’de 215A numaralı standında tanıtacak. Superba, halı üretiminde ihtiyaç duyulan yeni iplik türlerinin geliştirilebilmesi için, uyarlanmış süreçler, daha verimli ve birleştirilmiş makine ihtiyaçlarına yanıt veriyor. Pazarda tanınmış TVP3’leri ile basınç altında doymuş buharla termo fiksajın yanı sıra, DHS3 serisiyle sıcak hava termo fiksaj çözümünü sunuyor. Bu üç katmanlı termo fiksaj işlemi, yüksek bir düzgünlük seviyesi ve ipliğe oldukça homojen bir fikse özelliği ile birlikte kir direnci veya artırılmış hacim sağlıyor.

Uygulama alanını halı ipliğinin ötesine genişleten B403 otomatik sarım makinesi ise, bireysel iğ motorizasyon tahriki ile gerçek bir teknolojik atılıma işaret ediyor; sabit bir tansiyon sarma işlemi, doğru bir bobin uzunluğu ölçümü ve her bir iplik konumu için benzersiz bir kalite kontrolü sağlıyor. Sarıcı ayrıca, Factory 4.0 konseptine uymak için bulut bilişim yoluyla VANDEWIELE “Texconnect” denetim sistemine bağlanabiliyor.

Uzun yıllardan beri Türkiye pazarında faaliyet gösteren Superba, Türkiye’de satışını gerçekleştirdiği toplam 350’den fazla hat ile halı ipliği için termo fiksaj ve degrade (space-dying) boyamada pazarda iddialı bir konuma sahip. Firma, İstanbul’daki temsilciliği Samoteks Makina Mümessillik’in desteği ve Gaziantep’te yerleşik tek distribütörü BİLGE-Otomasyon tarafından yönetilen geniş bir yedek parça envanteri ile müşterileriyle güçlü ve yakın bağlarını koruyor.

Teknik tekstiller için özel çözümler Dollfus & Muller standında

Teknik tekstiller için özel çözümler Dollfus & Muller standında

200 yılı aşkın deneyimiyle teknik tekstil üretiminde uzman Dollfus & Muller, tekstil terbiye ve nonwoven kumaş fabrikaları için sonsuz keçe ve kurutma bantlarını Salon 12’de, 1219B numaralı standında sergileyecek. Firmanın, boyahanelere daha iyi hizmet verebilmek üzere örgü terbiyesi için tasarladığı sıkıştırma keçesi, mükemmel bir yönlendirme ve en iyi sıkıştırma oranına sahip bulunuyor. Dollfus & Muller sanforlama palmer keçeleri denim üreticileri için ideal bir çözüm sunarken, firmanın özel olarak tasarladığı dayanıklı baskı kurutma bantları ise yatak çarşaflarının pigment baskısı için kullanılıyor.

İnce kumaşların, eşarpların, bayrakların üretimi için özel olarak tasarlanmış özel baskılı açık örgü kayışları, arka taraftaki partikülleri de önleyebilen özel iz bırakmayan yüzeylere sahip bulunuyor. Isıya ve boyarmaddeye karşı dayanıklı olan Dollfus & Muller transfer baskı keçesi ise boyaların kumaşlara mükemmel bir şekilde aktarılmasını sağlıyor. Dollfus & Muller ayrıca, inkjet baskı makineleri için kumaşlar ve tiyatrolar ve etkinlikler için geniş en kumaşlar konusunda uzmanlaşmış satış departmanı Dynajet ile özel seçenekler sunuyor. 2013 yılından bu yana firmanın Türkiye’deki sıkıştırma keçelerinin temsilciliğini Ali Çetin üstleniyor.

ITM 2022 Fuarı katılımcılarıyla irtibata geçmek veya sizde ITM 2022 Fuarı'na katılım haberinizi yayınlatmak  isterseniz aşağıdaki formu doldurmanız yeterli.


    Daha Fazla ITM 2022 Katılım Haberi