13.7 C
İstanbul
Çarşamba, Kasım 29, 2023

Itema ve Tofflon’un ilaç sektöründeki yeni ortak girişimi: Tofflonit 

Gelişmiş dokuma çözümlerinin önde gelen küresel tedarikçilerinden...

İlave Gümrük Vergileri hazır giyimcilerle tekstilcileri karşı karşıya getirdi

İhracat pazarlarında ciddi kayıp yaşayan Türk tekstil...

Kapalı kenevir işleme fabrikası yeniden iplik üretimine başlıyor

Amasya’da bulunan Gümüşhacıköy İp Sicim Urgan Küçük...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Jakob Müller etiket dokumada bir ilki gerçekleştirdi

DokumaJakob Müller etiket dokumada bir ilki gerçekleştirdi

- Dokuma Haber Sponsoru -

Dar dokuma çözümleri üreticisi Jakob Müller, doğal elyaf veya biyobozunur ipliklere dayalı dokuma etiket üretme teknolojisini sunan tek rapierli dokuma makinesi MÜGRIP® MBJ8 MDW®’yi duyurdu. Dokuma etiketlerin üretiminde rapierli veya airjet dokuma makinelerine dayalı geleneksel teknolojiler, yalnızca kimyasal elyaf ipliklerin işlenmesine izin verirken, bu nedenle bir termo kesik kenar veya ayrı bir işlemde ultrasonik bir dilmeyi gerektiriyor. Jakob Müller’in MÜGRIP® MBJ8 MDW®’ye dayalı teknolojisi ise müşterilerin her tür doğal elyafı ve biyobozunur ipliği rapierli dokuma makinesinde işlemesine izin verirken, aynı zamanda VELVEGDE® olarak adlandırılan kenarı, termo veya ultrasonik kesik kenarlarından çok daha üstün olan en yüksek yumuşaklıkta sağlıyor. MÜGRIP® MBJ8 MDW®, Jakob Müller’in piyasa lansman konseptine uygun olarak önemli pazarlarda halihazırda tanıtıldı.

Yeni dokuma teknolojilerinin detaylarını Textilegence’a açıklayan Jakob Müller Global Satış ve Pazarlama Başkanı Christian Lerch, hazır giyim endüstrisinin sürdürülebilir ve biyobozunur ürünlere doğru gittikçe daha fazla ilerlediği için pazarda bu anlamda büyük bir potansiyel olduğunu dile getirdi. Yeni teknolojilerinin bu gelişmeye önemli bir katkı sağladığını belirten Lerch, pazarlama açısından giysilerde dokuma etiketlerin önemine dikkat çekerek; “Bu nedenle MDW® teknolojisi ile elde edilen etiketler, müşterilerimizin giyim endüstrisindeki pazarlama süreçlerini destekliyor” dedi.

Jakob Müller Global Satış ve Pazarlama Başkanı Christian Lerch

Doğal ve biyobozunur etiket üretimi için tek rapierli dokuma makinesi

Lyocell ipliklerin, termo veya ultrasonik dilme kullanılarak işlenemediğini, ancak soğuk kesim denilen bir işlem gerektirdiğini söyleyen Christian Lerch; “Bu nedenle, dokuma etiketler için Lyocell ipliklerin işlenmesi, kenarların çözülmesini önlemek için yalnızca kanıtlanmış rapierli dokuma tezgahımız MÜGRIP® MBJ8 tipine dayanan MDW® teknolojisi ile birlikte çalışır. Daha ileri bir geliştirme olan MÜGRIP® MBJ8 MDW®, aslında doğal elyaf veya biyobozunur ipliklere dayalı dokuma etiketler üretme teknolojisini sağlayan tek rapierli dokuma makinesidir” dedi. Lerch ayrıca, bu teknolojiyle üretilen nihai ürünün, şimdiye kadar görülmemiş düzeyde yüksek bir kullanım rahatlığı sağlayan, cilt dostu bir tekstil etiketi olduğunu belirtti.

Jakob Müller MÜGRIP® MBJ8 MDW® ile daha tasarruflu ve sürdürülebilir etiket dokuma

Hazır giyim endüstrisinde sürdürülebilir ürünlere yönelik artan talebin, teknolojilerine yapılan yatırımları yönlendirdiğini belirten Christian Lerch; “Sadece müşteriler değil, markalar da bize yaklaşıyor. Modüler konseptimizin büyük bir avantajı, müşterilerimizin ilgili ipliklerin işlenmesiyle ilgili artan sürdürülebilirlik gereksinimlerinin karşılanması için MDW® modülü ile gelecekte yükseltme seçeneği ile temel bir MÜGRIP® MBJ8’e yatırım yapmalarıdır” diye konuştu.

Bu yeniliklerinin pürüzsüz bir kenar elde etmek için ultrasonik dilme gibi ek bir işlem gerektirmediğinin altını çizen Lerch; “Bu sadece ek yatırımlardan tasarruf sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda plastik atıkları önleme ve döngüsel ekonomiyi teşvik etme açısından ekolojik ayak izini de azaltıyor. Ayrıca benzersiz, pürüzsüz kenar, dokuma bir etiketin kalite yönünü kesinlikle büyük ölçüde artırıyor ve bu da sonunda daha değerli bir ürün elde edilmesine imkan veriyor” diyerek sözlerini noktaladı.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler