11.6 C
İstanbul
Cumartesi, Aralık 3, 2022

Giriş Yap / Kayıt ol

Türk tekstil ihracatında artış oranları azalmaya devam ediyor

İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği’nin (İTHİB)...

Tekstil endüstrisinde beklentiler olumsuza döndü

Eski adıyla ITMF Corona Anketi olarak bilinen...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

KARL MAYER’den yepyeni bir desenleme konsepti: HKS 3-M ON 280″

ÖrmeKARL MAYER’den yepyeni bir desenleme konsepti: HKS 3-M ON 280"

- Haber Sponsoru -

KARL MAYER, dijital dünyasına bağlı ilk geliştirmelerinden biri olan HKS 3-M ON triko makinesini ITMA 2019’da tanıtmıştı. Desen diskleri yerine doğrudan KM.ON’un güvenli bulutundan yüklenen verilerle çalışan yenilikçi model, yeni ON desen sürücüsünü temel alıyor ve makineleri k.ey aracılığıyla ağa bağlayarak işlemi gerçekleştiriyor. Bu sayede HKS 3-M ON, N desen sürücülü makinelerin hızında bunu yaparken EL dişlilerinin basit, hızlı desen değişimini sunuyor. Şirket, 2020’nin son aylarındaki WTiN sanal ticaret fuarında ise, bu gelişme için bir sonraki adımı daha geniş bir çalışma boyutunda sundu: yeni HKS 3-M ON 280″.

Bir önceki versiyona göre %15’e kadar daha fazla hız sunan bu yeni çoklu model konsepti, aynı zamanda daha kapsamlı bir çalışma genişliği ile her zamankinden daha fazla esneklik sağlıyor. Bu sayede 20″’e kadar artış sağlanabilirken; artık maksimum 300″ ile daha geniş parçalar veya sayı ve genişlikte daha yüksek değişimle yan yana birkaç dar kumaş hattı üretilebiliyor. Artan çalışma genişliği ve daha yüksek hız verimlilikte önemli bir artışa sebep oluyor. Ayrıca farklı satın alma seçenekleriyle müşterilere uygun ekonomik fırsatlar sağlayan yenilikler, ürünün pazara sunum süresini önemli ölçüde kısaltıyor.

3 farklı değiştirilebilir seçenek

KARL MAYER, gelecekte HKS 3-M ON üzerinde yeni ürünler oluşturmak için üç farklı değiştirilebilir seçenek ve dolayısıyla maksimum esneklik sunan iki iş modeline sahip olacak. 36 ilmek sırasına kadar tekrarlı tasarımlar için uygun SwapKnit 36 ve SwapKnit 36 Flat ilk iki seçeneği oluşturuyor. Bu makineleri seçenler, birkaç tıklamayla KARL MAYER’İN WEBSHOP YEDEK PARÇALARI’ndan sarma/katlama desenlerini satın alabilir, makinelerine yükleyebilir ve yeni veya eski, denenmiş ve test edilmiş ürünler oluşturabilir. Üçüncü seçenek ise 36 ilmek sırasının üzerindeki desen tekrarları için geliştirildi ve bir sarma/katlama düzenleyicisi içeren web tabanlı k.innovation – CORE by KM.ON yazılımını kullanıyor. Akıllı yazılım çözümü, yeni bir tasarım için zincir bağlantı gösterimini elde ettikten sonra HKS 3-M ON tarafından işlenen desen dosyalarını oluşturuyor. Bu üç varyantı da kullanmak için makinenin k.ey aracılığıyla KM.ON bulutuna bağlanması gerekiyor.

HKS 3-M ON 280″ desen oluşturma olanaklarını tek bir modelde birleştiriyor

KARL MAYER müşterilerine uygun ekonomik fırsatlar sağlamak için çeşitli iş modelleri sunuyor. Müşteriler, SwapKnit için tekli sarma/katlama veya bütün bir sarma/katlama kalıpları kataloğu satın alabilirken, k.innovation –CORE için ise kullanım süresini düzenleyen bir lisans alabiliyor. Bu, bireysel varyantların tamamen esnek bir şekilde seçilebilmesine imkan sağlayarak, uzun vadede üç seçenekten birinin kullanılması gibi, ürün bazında değişiklik yapmayı mümkün hale getiriyor. Bu, HKS 3-M ON’u tipik N ve EL desen sürücülerinin desen oluşturma olanaklarını tek bir modelde birleştiren çok yönlü bir hibrit haline getiriyor.

KARL MAYER’den yepyeni bir desenleme konsepti: HKS 3-M ON 280"
KARL MAYER’den yepyeni bir desenleme konsepti: HKS 3-M ON 280″

Daha hızlı, esnek ve kolay kullanım

Sarma/katlamayı satın almak ve ardından HKS 3-M ON’daki deseni değiştirmek yalnızca birkaç kolay adımdan oluşuyor. WEBSHOP YEDEK PARÇALARI üzerinden sipariş verildikten sonra, sarma/katlama verileri depolama platformu tarafından serbest bırakılıyor. Sonrasında ise bu veriler, k.ey aracılığıyla bulut ile ağa bağlanan makinenin makine kullanıcı arayüzünde (BO) görüntüleniyor. Amaçlanan ürün için sarma/katlamalar, kullanımı kolay insan-makine arayüzü ile bir araya getiriliyor. Ayrıca, daha fazla ürün verisi BO aracılığıyla bulutta depolanabilir ve ürün yüklenebilirken; kaydedildikten sonra ise, depolanan verilere sahip ürünler makinede her an tekrar geri kullanılabiliyor.

Daha yüksek performansa ek olarak, en son nesil 280” HKS 3-M ON, önceki modellere kıyasla daha kolay bir kullanım sağlıyor. Yeni makine, özellikle çözgü leventlerini değiştirirken iyileştirilmiş kullanım sunarak öne çıkıyor. Hareketli bir merdiven, bağlantılara erişimi kolaylaştırırken, yan çalışma platformu ise ek destek erişimi sağlıyor. Ek olarak, iyi düşünülmüş bir çözüm sayesinde kılavuz barlarını çıkarmak çok daha kolay hale geliyor. Bu değişikliklerin ayrıca HKS 3-M ON için diğer çalışma genişlikleri ve makine türleri için de uygulanması planlanıyor.

Daha uzun modellerde k.innovation – CORE çözümü

K.innovation – CORE yazılım çözümü kullanılarak, daha uzun desenler esnek bir şekilde oluşturulabiliyor. Müşteri, internete bağlı bir cihazdaki herhangi bir web tarayıcısından k.innovation – CORE’a erişmek için oturum açma bilgilerini kullanarak hemen desen oluşturmaya başlayabiliyor. Daha sonra makineyi seçip ayrı zemin kılavuz barlarının katlamalarına girerek, ardından sadece birkaç tıklamayla bir desen dosyası oluşturuyor. Bir diğer tıklamayla ise, bu desen dosyası KM.ON bulutuna gönderilerek ardından güvenli bir şekilde ON makinesine sunuluyor. Geriye kalan tek şey ise makinenin kullanıcı arayüzünde dosyayı seçmek ve üretime başlamak oluyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler