Ana Sayfa » Özel Haberler » Kıvanç Tekstil, R|Elan GreenGold Kumaşlarını Üretecek

Kıvanç Tekstil, R|Elan GreenGold Kumaşlarını Üretecek

Entegre polyester üreticisi Hindistan merkezli Reliance Industries ve Türk tekstil üreticisi Kıvanç Tekstil, küresel giyim markalarına sürdürülebilir özellikli R|Elan GreenGold 2.0 kumaş ürünlerini birlikte üretmek üzere anlaştı.

Emre Yolerihttps://www.textilegence.com
Belçika’da College St.Vincent’da lise eğitimini tamamlayan Yoleri, Türkiye’ye dönerek Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde üniversite eğitim almaya başlamıştır. Bu bölümü yarıda bırakarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans’ına devam etmektedir. 2005 yılında çalışma hayatına atılan Yoleri, kamu ve özel sektörde müşteri ilişkileri, strateji planlama ve raporlama alanlarında yöneticilik yapmış, proje bazlı çalışmalar yürütmüştür. 2015 yılından bu yana NEFA PR yayıncılıkta uluslararası ilişkiler, proje geliştirme, organizasyon ve yazı işleri alanlarında görev almaktadır.

Kıvanç Tekstil, R|Elan GreenGold Kumaşlarını Üretecek
Kıvanç Tekstil, R|Elan GreenGold Kumaşlarını Üretecek

Türkiye’nin önemli tekstil işletmelerinden Kıvanç Tekstil, küresel pazara dönük önemli bir üretim hamlesi yaptı. Firma, dünyanın önde gelen entegre polyester üreticilerinden Hindistan merkezli Reliance Industires (RIL) ile imzaladığı anlaşma ile, global hazırgiyim markalarına sürdürülebilir özellikte R|Elan GreenGold 2.0 kumaş ürünlerini üretecek.

Her iki firma, dünyada gittikçe artan çevre dostu giysi talebini karşılamak için, perakendecilere en iyi kalite çevre dostu tekstil çözümlerini birlikte sunmak ve polyester karışımlı kumaşlarda RIL’in Recron GreenGold sürdürülebilir özellikli elyaflarını kullanmak üzere anlaştı. Kıvanç Tekstil, R|Elan GreenGold kumaşları üretmenin ve pazarlamanın yanı sıra, Recron GreenGold markasının Türkiye’deki tek distribütörü olarak, dokuma ve örme segmentleri için elyaf ve iplik ürünlerini de pazara sunacak.

İşbirliği Kıvanç Tekstil’i büyütecek

Anlaşmayla ilgili bir açıklama yapan Kıvanç Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Kıvanç şunları söyledi; “İnsan sağlığına ve çevreye duyarlı, güvenilir, müşteri memnuniyeti odaklı, kaliteli kumaş üreten bir marka olma misyonuyla yola çıktık. Yenilikçiliğimiz ve kalitemizle, dünya modasına yön veren markaların bir numaralı tercihi olma vizyonumuzu gerçekleştirebilmek için elyaftan kumaşa kadar üretimin her aşamasında çevreye duyarlı ve sürdürülebilir yaklaşımlarımızdan asla taviz vermedik. Reliance Industires ile ortaklık, misyonumuzu gerçekleştirmede önemli bir girişimdir. Recron GreenGold elyaflarının ve ipliklerinin tek distribütörlüğünü üstlenmek ve R|Elan GreenGold kumaşlarının üreticisi olmak bize hızlı büyüme fırsatı sağlayacak. Görevimizi gerçekleştirme yolunda ilerleyen ve bizim için kapılarını açan Reliance’ye müteşekkiriz. Bundan böyle, polyester karışımlı kumaşların çoğu Kıvanç’ta sürdürülebilir elyaflardan yapılabilecek.”

Reliance-Polyester Pazarlama Müdürü Gunjan Sharma ise, Kıvanç Tekstil gibi dünyaca tanınmış bir şirketle işbirliği yapmaktan büyük bir memnuniyet duyduklarını söyledi. Sharma; “Sürdürülebilir R|Elan GreenGold ve Kıvanç Tekstil’in üretim yetenekleriyle, tüketicinin yüksek kaliteli dünya dostu giysiler için artan talebi karşılamak üzere çarpıcı yenilikçi kumaşlar oluşturacağız” şeklinde konuştu.

PET şişeler yenilikçi kumaşlara dönüşüyor

Avrupa ve Amerikalı birçok moda markasına hizmet sunan Kıvanç Tekstil; iplik, dokuma, boyama, baskı ve terbiye işlemlerini gerçekleştiren entegre bir üretici konumunda. Firma polyester, pamuk, viskon, keten, tencel, modal ve yünden üretilen çok çeşitli karışımlara sahip, yılda 18 milyon metre kumaş üretiyor.

R|Elan ve Recron markalarının sahibi olan Reliance Industries; yılda 2,2 milyar pet şişe dönüştürme hacmiyle Hindistan’ın en büyük pet şişe geri dönüşüm firması olarak biliniyor. Geri dönüştürülmüş pet şişelerden üretilen R|Elan GreenGold elyafı, sera gazı emisyonlarını önemli ölçüde azaltıyor. Boyanmış elyaftan üretilen kumaşın üretiminde ise fazla suya ihtiyaç duyulmuyor. Kullanılan suyun ise %90’ı geri dönüştürülebiliyor.

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied