29 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 24, 2024

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Konica Minolta tekstil baskısında sürdürülebilirlik seviyesini yükseltiyor 

ITMAKonica Minolta tekstil baskısında sürdürülebilirlik seviyesini yükseltiyor 

- Haber Sponsoru -

Dijital tekstil baskısında önde gelen markalardan Konica Minolta, 8-14 Haziran tarihleri arasında ITMA 2023 fuarında, işlem adımlarını azaltma ve susuz uygulamalar gibi çevreyi olumlu yönde etkileyecek bir dizi çözümünü sergileyecek. Firmanın 7. Salonda yer alan ve fuarın aktif bir parçası olacak olan B301 numaralı standında ziyaretçiler en son teknolojik yeniliklerle basılmış kumaşları görerek onlara dokunabilecek.

Konica Minolta IJ Tekstil Satış Direktörü Gianluca Macchi, Textilegence’a yaptığı açıklamada, pandemiden sonraki ilk ITMA fuarının, şirketlerin en son teknolojik yeniliklerini, makinelerini ve malzemelerini bizzat sunmaları için bir fırsat olması nedeniyle tüm tekstil endüstrisi için büyük önem taşıdığını söyledi. Fuarın aynı zamanda pandemiden ciddi şekilde etkilenen bir sektör için toparlanmanın sembolü olduğunu da sözlerine ekleyen Macchi: “Bu bizim için, sürdürülebilir ve düşük çevresel etkiye sahip yeni ürünler ve teknolojik yenilikler sunmak için bir fırsat olacak. Pandemi, tekstil endüstrisinde teknolojik yeniliklere ve sürdürülebilir üretim süreçlerine olan ihtiyacı hızlandırdı. ITMA, şirketlerin bu zorlukların üstesinden gelmek için çözümlerini sunmaları ve çevresel sürdürülebilirliğe olan bağlılıklarını göstermeleri için en iyi fırsat” dedi.

Konica Minolta IJ Tekstil Satış Direktörü Gianluca Macchi

“Konica Minolta sürdürülebilir bir şirket olduğunu kanıtladı”

Milano’da düzenlenecek olan ITMA 2023 fuarında sürdürülebilirliğin ana tema olacağını ve şirketin çevresel, eko-toksikolojik ve ekonomik sürdürülebilirliğe odaklanacağını hatırlatan Gianluca Macchi, sürdürülebilir bir şirket olduklarını tekrar tekrar kanıtladıklarını belirtti. Macchi, Konica Minolta’nın ‘2023 Dünyanın En Sürdürülebilir 100 Küresel Şirketi’ listesinde yer aldığını ve 2023 EcoVadis Sürdürülebilirlik Derecelendirmelerinde ALTIN seviyesinde takdir madalyası aldığını belirterek şunları söyledi: “Ayrıca şirketimiz, S&P Global tarafından hazırlanan Sustainable Yearbook 2023’te (Sürdürülebilirlik Yıllığı 2023) sektöründeki en sürdürülebilir şirketlerin ilk %5’i arasında yer aldı. Konica Minolta’nın Sürdürülebilirlik Yıllığı’nda üst üste 13. kez yer alması, şirketimizin çevresel sürdürülebilirlik konusundaki kararlılığını ortaya koyuyor. Çözümlerimiz dünya çapında son derece güvenilir ve dayanıklı ürünler olarak tanınıyor; baskı makinelerimizi, boyalarımızı ve baskı kafalarımızı tescilli teknolojimizi kullanarak geliştiriyoruz. Bu benzersiz kaynaklar sayesinde, benzersiz bir arayüz ve olağanüstü teknik servis aracılığıyla eksiksiz bir müşteri güvencesi sağlıyoruz.”

“Daha sürdürülebilir bir baskı süreci için kimyasal yeniliklere odaklanılmalı”

Gianluca Macchi, baskı işinde sadece mekanik sürece odaklanarak değil, esas olarak tekstil baskı sürecinin belirli adımlarını azaltacak, hatta ortadan kaldıracak kimyasal yeniliklerle geliştirilmesi gerektiğine dikkat çekti. Çok uluslu küresel bir şirket olarak müşterilerine mevcut baskı sürecini optimize etmek için benzersiz yenilikçi çözümler sunduklarını ve bu bağlamda Tekstil Baskısını Yeniden Düşün (Rethink Textile Printing) mottolarının önemini vurguladı. Macchi sözlerine şöyle devam etti: “Bu sadece bir slogan değil, daha ziyade bir yaşam ve düşünme biçimi. Yeniden Düşün sloganı, işleri her zamanki gibi ya da her zaman yapıldığı gibi yapmayı bırakmaya değil, kendini kalıpların dışında düşünmeye zorlayarak, pazarın değişen gerçekliğine uyum sağlamak için her zaman yenilik yapmaya ve değişmeye çalışarak daha ileri gitmeye bir davet. Biz 150 yıldır varlığını sürdüren bir şirketiz ve uyum sağlamayı öğrenmemiş olsaydık hala burada gelişmeye çalışıyor olmazdık. Tekstil baskı süreçleri söz konusu olduğunda, bu, baskı ve kumaş yaratma süreçlerinde verimlilik yaratabilecek çevre dostu çözümler aramak ve yaratmak için ‘baskı olanaklarını yeniden düşünmeye’ yönelik küresel bir kampanyadır.”

Konica Minolta tekstil baskısında sürdürülebilirlik seviyesini yükseltiyor 

“25 yılda verimliliği 500 kat artırdık”

Ar-Ge çalışmalarından bahseden Gianluca Macchi, her zaman tam müşteri memnuniyeti arayışında olduklarını ve son yıllarda çeşitli ihtiyaçlar için güvenilirliği ve ürün özelleştirmesini daha da geliştirmeye odaklandıklarını söyledi. Bir baskı makinesi üreticisi olarak, 1998 yılında ilk Nassenger 1’in piyasaya sürülmesinden bu yana, 25 yıl içinde maksimum kalite seviyesini koruyarak Nassenger SP-1 ile 60 m/dk’lık en yüksek hıza ulaşarak üretkenliği 500 kat artırdıklarını belirten Macchi, 360° düzeyinde sürdürülebilirlik kavramının gelişmelerinin itici gücü olduğunun altını çizdi. Macchi Ar-Ge departmanlarının orta vadede dijital boyamayı da geliştirmek için çalıştığını söyleyerek sözlerini şöyle tamamladı: “Sürdürülebilir dijital baskı çözümleri arayan tüm ziyaretçileri ITMA Milano’daki standımıza davet ediyoruz. Konica Minolta, temsilcimiz SPOT ile birlikte fuar boyunca tüm Türk müşterilerini ağırlayacak ve teknolojilerimizin avantajlarını anlatmaya hazır olacak.”

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler