24.6 C
İstanbul
Salı, Haziran 18, 2024

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Kornit Digital tekstil endüstrisini değişime davet ediyor

BaskıKornit Digital tekstil endüstrisini değişime davet ediyor

- Haber Sponsoru -

Moda ve tekstil endüstrisi için talep üzerine sürdürülebilir dijital baskı teknolojilerinin önde gelen üreticilerinden Kornit Digital, sektörün yeni arz ve talep gereksinimlerine uyum sağlama gücü veren eksiksiz yüksek hacimli dijital üretim portföyünü 19-21 Ekim’de PRINTING United Expo 2022’de sergiledi. Şirket ayrıca, daha sürdürülebilir ve verimli bir iş modeline dönüşmeye yardımcı olma konusundaki süregelen taahhüdünü yansıtan, ikinci yıllık Etki Raporunun bulgularını da paylaştı.

Kornit Digital, DTG ve DTF çözümlerini PRINTING United Expo 2022’de sergiledi

Yüksek hacimli, talep üzerine üretimin gücü sayesinde, şirketler artık daha iyi bir şekilde yakın ilişki kurabiliyor, kırılan tedarik zincirlerini onarabiliyor ve neredeyse sınırsız yaratıcılık ve kalite vaadini benimseyebiliyorlar. Bu bağlamda Kornit Digital, genellikle atık ve aşırı üretim ile tanımlanan bir sektörde markalara ve perakendecilere etkili olanaklar sunan doğrudan giysiye (DTG) ve doğrudan kumaşa (DTF) çözümlerini fuar boyunca ziyaretçilerin beğenisine sundu. Bunlar arasında; müşteri eksenli yüksek kaliteli üretim için Kornit Atlas MAX, canlı renkler ile polyester ve polimer karışımlı spor giyim dünyasını dönüştürmek için Kornit Atlas MAX POLY ve moda, ev dekorasyonu ve diğer önemli uygulamalar için konseptleri göz alıcı özel kumaşlara dönüştürmek için Kornit Presto MAX yer aldı. Başarılı bir fuarı geride bırakan Kornit Digital, ayrıca Kornit Presto MAX baskı makinesini satın alan Brezilya merkezli moda baskı şirketi Brand Têxtil’i de yeni müşterileri arasına ekledi.

Kornit Digital, Kornit Presto MAX baskı makinesini satın alan Brezilya merkezli moda baskı şirketi Brand Têxtil’i de yeni müşterileri arasına ekledi

Fuar katılımcılarına ayrıca talep üzerine yüksek düzeyde otomatikleştirilmiş, dijital seri üretim için oyunun kurallarını değiştiren Kornit Apollo platformu hakkında bir VIP tanıtımı yapıldı. 2023 yılında piyasada olması beklenen uçtan uca sistem, uygu toplam sahip olma maliyetini (TCO) ve operatör başına en yüksek üretim miktarını sağlıyor. KornitX iş akışı çözümünün yanı sıra, son derece dayanıklı ve yüksek kaliteli nihai ürünlerin teslimi için yeni Akıllı Kürleme çözümü, endüstrinin talep üzerine, uçtan uca işlem ve üretim vaadini gerçekleştirmesini sağlıyor. Bütünsel olarak, entegre Kornit portföyü, şirketlerin pikselden pakete ve teslimata kadar yalın ve faal olan talep üzerine baskı işlemini daha etkin bir şekilde benimsemelerini sağlıyor.

Kalite, verimlilik ve sürdürülebilirlik bir arada

Kornit Digital CEO’su Ronen Samuel, endüstri genelinde arz ve talep kanunlarının hızla tersine döndüğünü belirterek, perakendecilerin ve markaların artık zaten üretilmiş olanı satmaya çalışmamaları gerektiğini; gereksiz envanter taşıyarak genellikle hasar görmüş veya kırılmış tedarik zincirlerine güvenmemeleri gerektiğini söyledi. Samuel sözlerine şöyle devam etti: “Yüksek hacimli, talep üzerine üretim; en yüksek kalite, verimlilik ve sürdürülebilirlik seviyelerini sağlarken etkin bir şekilde bu zorluğun üstesinden geliyor. Üç yıldır ilk kez, Kornit’in bu sektör değişikliğine nasıl güç verdiğini göstermek için Las Vegas’ta yüz yüze olmaktan çok heyecanlıyız.”

Kornit Digital, DTG ve DTF çözümlerini PRINTING United Expo 2022’de sergiledi

PRINTING United Expo ile birlikte Kornit aynı zamanda, hedeflere yönelik ilerlemeyi vurgulayan ve moda ve tekstil dünyasını daha sürdürülebilir bir hale dönüştürmek için tasarlanmış uzun vadeli bir stratejiye olan bağlılığını daha da genişleten ikinci yıllık Etki Raporunu yayınladı.

Samuel, bu uzun vadeli sürdürülebilirlik stratejisinin, değişimin aracısı ve ezber bozan inovasyonun itici gücü olarak ikili rollerini yansıttığını belirtti: “Bunu başarmak için, yalnızca talep üzerine, sürdürülebilir üretim yoluyla değişimi sağlamayı değil, aynı zamanda iş operasyonları ve çalışan memnuniyeti, yeşil kimya ve enerjide ölçülebilir azalmalar arasındaki değişimin kendisi olmaya da kararlıyız. Bu rapor, moda ve tekstilde daha parlak, daha sürdürülebilir bir gelecek yaratma konusundaki sürekli bağlılığımızı yansıtıyor.”

Kornit Digital Pazarlama Müdürü Omer Kulka; inovasyonun, sistemlerini ve boyalarını nasıl geliştirdikleri, yazılım ve hizmetler sundukları ve çalışanlarını ve topluluklarını nasıl ilişkilendirdikleri de dahil olmak üzere sürdürülebilirlik çabalarının anahtarı olduğunu belirtti. Kulka, bu ikinci yıllık raporun, daha sürdürülebilir bir endüstri ve gelecek yaratmak için hem etik hem de sorumlu olan küresel bir topluluğu teşvik etme, çalışanları, müşterileri ve ortakları bir araya getirme konusunda lider olma konusundaki kararlı taahhütlerini vurguladığını açıkladı.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler