Lenzing Modal ’a Yatırımlarını Sürdürüyor

Textilegence Mart – Nisan 2021 sayısı yayınlandı

Zorlu dönemler belki de en iyi fırsatlar için en uygun zamandır. Textilegence Mart Nisan 2021 sayısında bütün hızıyla süren...

Kozmetotekstil pazarı değişen tüketici davranışlarıyla krizi fırsata çeviriyor

Covid-19 pandemisinin yayılmasına karşı alınan hükümet önlemleri, günlük yaşamda bir dizi değişime sebep oldu. Yüz maskelerinin takılması, sosyal mesafe...

ITMF, 7. Coronavirüs anket sonuçlarını açıkladı

Uluslararası Tekstil Üreticileri Federasyonu (ITMF), pandeminin global tekstil endüstrisi üzerindeki etkilerini değerlendirdiği araştırmanın 7.sini yayımladı. 25 Ocak-10 Mart tarihleri...
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Lenzing Modal 'a yatırımlarını sürdürüyor
Lenzing Modal ‘a yatırımlarını sürdürüyor

Lenzing, teknoloji liderliği yolunda Modal ’a yaptığı yatırımlarına devam ediyor.

Lenzing Modal® markalı elyaflar, Lenzing elyaf portföyünde önemli bir yere sahip. Elyaf uzmanı firma, bu elyafın üretimi ve pazarlamasında 50 yıllık deneyimiyle öne çıkıyor. Modal üretim prosesindeki uyarlamalarla Lenzing, teknoloji liderliğine doğru giden yolda daha da ilerliyor.

Lenzing’in Modal elyaf üretiminde bir başka temel kriter

Lenzing Grubu CCO’su Robert van de Kerkhof, “Uzmanlaşma Lenzing’in stratejisinin önemli bir parçasını oluşturmaktadır. Lenzing ürün portföyündeki özel elyafların payı 2020 yılına kadar satışların %50’sine ulaştırılmalı. Lenzing Modal® elyafları ve MicroModal® markalı elyaflar bu hedefi yakalamada önemli rol oynamaktadır. Modal üretiminde elli yıl sonrasında dahi  teknoloji liderinden biri olan Lenzing şu anda olduğu gibi gelecekte de bu konumunu korumaya devam edecek. Proseslerimizi sürekli olarak iyileştirme gayreti içerisindeyiz, üretim aşamalarımızı gözden geçirerek Modal üretimine farklı kriterler getirdik” şeklinde açıklamada bulundu.

Modal üretim sürecini iyileştirmenin faydaları gayet açıktır; Müşteriler, kaliteli iplik üretimini kolaylaştıran çok iyi işlenebilirlik avantajından faydalanır. Elyaf işlemede sorunlara yol açabilecek farklı iklim kuşakları önemini kaybeder. Yeni Lenzing Modal® elyaflarını işlerken farklı eğirme teknolojileri dahi, daha az önemli rol oynar. Dahası iplik üretiminde verimlilik artırılabilir. Lenzing Modal® elyaflarının dünya genelinde elyaf işleme sanayinde uygulanabilir olmasını sağlayacak bu yeni teknoloji için patent başvurusu yapılmıştır.

Lenzing Modal® elyaflarının dünya çapında başarısı

Lenzing Modal® elyafları, elli yıldan beridir moda sanayinde uluslararası koleksiyonlarda kalıcı bir özellik haline geldi. Lenzing Modal® elyafları, özellikle günlük, gece ve ev giysileri gibi vücudu saran kıyafetlerde başarıyla kullanılıyor. OEKO-TEX® STANDARD 100-Ürün Sınıfı I sertifikası, Lenzing Modal® elyaflarının özellikle gelecekte bir pazar olabilecek bebek ve çocuk giysilerine uygunluğunu gösteriyor.

Edelweiss® elyaf teknolojisi, yenilikçi çevre teknolojisini temsil ediyor

Ağırlıklı olarak kayın ağacından üretilen Lenzing Modal® elyafları, toprakta çözünebilir özelliktedir. Lenzing fabrikasının çevre dostu üretimi sayesinde  – prosese giren içeriklerin yüksek geri kazanım oranları ve çok düşük hava emisyonları ile – Lenzing Modal® elyafları “Edelweiss® elyaf teknolojili” elyaflardır. Lenzing Modal® elyafları, AB Çevre Etiketine (EU Eco Label) AT/016/001 sahiptir.

Tekstil Eğirme Haberleri

SASA 330 milyon dolarlık yeni elyaf yatırımına başladı

Türkiye’nin önde gelen elyaf üreticilerinden Adana merkezli SASA Polyester, Saflaştırılmış Tereftalik Asit (PTA) ve elyaf yatırımlarına devam ediyor. 2019...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied