23.2 C
İstanbul
Salı, Eylül 27, 2022

Giriş Yap / Kayıt ol

Tekstil sektöründe beklentiler ilk kez düşüşte

Mayıs 2021’den bu yana firmalarla iş durumları,...

Ulucak Höyüğü ve tekstilde geleneğin keşfi

M.Ö. 6800 yıllarına uzanan geçmişiyle en eski...

Archroma ve Huntsman Textile Effects birleşiyor

Sürdürülebilir özel kimyasallar ve çözümlerde önde gelen...

Avrupa tekstil sektörü enerji krizi karşısında alarmda

Rusya ve Ukrayna savaşı ile birlikte doğal...

ATA Freight tekstile özel lojistik çözümler sunuyor

Yenilikçi ve tam entegre tedarik zinciri çözümleri...

Kordsa yılın ilk yarısında 61 milyon dolar net kar elde etti

Lastik, inşaat ve kompozit güçlendirme çözümlerinin güçlü...

Livinguard ve TEXTILCOLOR’dan antiviral iş birliği

Teknik TekstillerLivinguard ve TEXTILCOLOR’dan antiviral iş birliği

- Haber Sponsoru -

Dünyada kendi kendini dezenfekte etme özelliğine sahip tekstil maddeleri üreten ilk şirket Livinguard AG ve tekstil uzmanı TEXTILCOLOR AG, inovatif antibakteriyel ve antiviral çözümleri daha fazla insana ulaştırmak için güçlerini birleştirme kararı aldıklarını açıkladı. Bu ortaklık kapsamında, Livinguard çözümlerinin 50’den fazla ülkeye ulaştırılması hedefleniyor. Tüketicilerin sağlık ve hijyene her zamankinden daha çok önem verdiği dönemde bu ortaklık, Livinguard’ın koku kontrolü için sunduğu inovatif antibakteriyel ve antiviral çözümlerini TEXTILCOLOR’ın global erişim gücü ve tekstil uzmanlığıyla birleştirerek tekstil endüstrisinde yeni bir standart yaratıyor.

Kokulara ve hastalıkların bulaşmasına sebep olan bakteri, virüs ve diğer mikroorganizmaların önlenmesi için sürdürülebilir ve patentli çözümler geliştiren Livinguard, SARS-Cov-2 virüsünü yüzde 99,9 oranında yok ettiği bilimsel olarak kanıtlanan ve kalıcı koruma sağlayan dünyanın ilk biyosit içermeyen teknolojisini de kapsayan geniş bir ürün portföyüne sahip bulunuyor. Livinguard teknolojisi sürekli artan kirlilik, patojen ve benzeri tehditler karşısında çeşitli endüstrilerin yanı sıra medikal sektörde de yüz maskeleri, kişisel ve meslekî koruyucu giysiler, su filtreleri gibi donanımların üretiminde kullanılıyor.

Dünyada 50’yi aşkın ülkede tekstil endüstrisine yardımcı maddeler, boyar madde çözümleri, danışmanlık ve ileriye yönelik tekstil ürün geliştirme hizmetleri sunan TEXTILCOLOR, bu yeni ortaklıkla, Livinguard öncülüğünde geliştirilen antiviral, antibakteriyel ve kokusuz çözümlerle tekstil alanındaki bilgi birikimini artırmayı ve dağıtım ağını genişletmeyi hedefliyor. Böylece tekstil üreticileri için sıra dışı performans sağlayan teknolojilerle yeni fırsatlar yakalamayı amaçlıyor.

Livinguard ve TEXTILCOLOR, son teknoloji tekstil çözümlerini dünyayla buluşturuyor

Livinguard ve TEXTILCOLOR, son teknoloji tekstil çözümlerini dünyayla buluşturuyor

Bu ortaklıkla ilgili çok heyecanlı olduklarını dile getiren Livinguard CEO’su Sanjeev Swamy; “Bu ortaklık, iki şirketin uzmanlığını bir sinerji içinde birleştirerek büyük bir avantaj sağlıyor. Bizim inovatif teknolojilerimiz, Ar-Ge çalışmalarımız ve teknik bilgimiz, TEXTILCOLOR’ın tekstil alanındaki tecrübesi ve global erişim ağıyla birleşiyor. Güçlü ortaklığımız sayesinde tüm dünyadaki müşterilerimize kapsayıcı ve son teknoloji tekstil çözümleri sunmayı amaçlıyoruz” dedi.

TEXTILCOLOR CEO’su Detlef Fischer ise ortaklıkla ilgili şu açıklamada bulundu; “Tekstil endüstrisinde tanınmış bir partner olarak, Livinguard’ın başarılı ekibini desteklemekten gurur duyuyoruz. Teknoloji odaklı, daha güvenli ve daha hijyenik bir ortam için ihtiyaç duyulan sürdürülebilir, çevre dostu ve modern tekstil kimyasal çözümlerini hep birlikte sağlayacağız. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını daha iyi karşılamak ve sağlıklı bir gelecek sunmak için her iki şirketin güçlü yönlerini birleştiriyoruz.”

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler