Ana Sayfa » Güncel » Loepfe Brothers’da yeni kaptan Ralph Mennicke

Loepfe Brothers’da yeni kaptan Ralph Mennicke

Loepfe Brothers şirketi ve iştiraklerinin yeni CEO’su olarak Ralph Mennnicke göreve başladı.

Emre Yolerihttps://www.textilegence.com
Belçika’da College St.Vincent’da lise eğitimini tamamlayan Yoleri, Türkiye’ye dönerek Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde üniversite eğitim almaya başlamıştır. Bu bölümü yarıda bırakarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans’ına devam etmektedir. 2005 yılında çalışma hayatına atılan Yoleri, kamu ve özel sektörde müşteri ilişkileri, strateji planlama ve raporlama alanlarında yöneticilik yapmış, proje bazlı çalışmalar yürütmüştür. 2015 yılından bu yana NEFA PR yayıncılıkta uluslararası ilişkiler, proje geliştirme, organizasyon ve yazı işleri alanlarında görev almaktadır.

Tekstil test ve kontrol sistemleri ve ürünleri uzmanı Loepfe Brothers Ltd.’nin Yönetim Kurulu yeni CEO olarak Ralph Mennicke ’yi atadı. 14 Nisan itibariyle yeni görevine başlayan Mennicke, CEO koltuğunu emekliye ayrılan Maurizio Wermelinger’den devraldı.

Loepfe CEO’su Dr. Ralph Mennicke zorlu bir iş ortamında göreve başladığına dikkati çekerek şunları söyledi: “Buna rağmen, işimizi ve çalışanlarımızı, gelecekteki avantajları yakalayarak büyüteceğimiz bir yolculuğa çıkarma taahhüdümüz hiç bu kadar büyük olmamıştı. Önceki rollerimde olduğu gibi, Loepfe’de stratejim, pazarlarda rekabet avantajı elde etmek ve sürdürmek için iş odaklı yeteneklere, üstün teknolojiye ve benzersiz pazar bilgisinden yararlanmaya odaklanmak devam edecek.”

Loepfe’nin şu anda dinamik bir büyüme içinde olduğunu dile getiren Mennicke, hem firmaya katılmanın hem de Loepfe’ye on yıldan uzun süre liderlik eden ve onu dünyanın lider markaları arasına sokan Maurizio Wermelinger’i takip etmenin kendisi için çok büyük bir şans olduğunu vurguladı. Mennicke; “Maurizio’nun yanı sıra Loepfe Yönetim Kurulu ve Loepfe ekibine bu zor dönem boyunca liderlik etmem için bana güven duydukları için kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Loepfe İcra Kurulu Başkanı Alexander Zschokke ise şu yorumda bulundu: “Loepfe Grubu, şirkete uzun süren sadakati ve başarılı liderliği için Maurizio’ya büyük bir teşekkür ederken, Ralph’a çok sıcak bir şekilde hoş geldin diyor. Ralph’i, COVID-19 salgını ve sonrasındaki zorlu aşamada Loepfe’yi yönlendirmek için aramızda görmekten mutluluk duyuyoruz. Dahası, Loepfe’nin bu günlerden yenilenmiş bir güç ve sürekli büyüme ile çıkacak güçlü bir konumda olduğundan eminiz”.

Loepfe, tekstil sektörü için çevrimiçi kalite güvence sistemlerinde dünyanın önde gelen üreticilerinden ve çözüm ortaklarındandır. Makine üreticileri, iplik işletmeleri ve dünyadaki dokuma fabrikaları İsviçre’nin Loepfe teknolojisine güveniyor ve bu teknolojiyi kullanıyor.

Loepfe Brothers’da yeni kaptan Ralph Mennicke
Loepfe Brothers’da yeni kaptan Ralph Mennicke

Yakın Plan Ralph Mennicke

Ralph Mennicke Münih Teknik Üniversitesi, York Üniversitesi, Mannheim ve ESSEC İşletme Okulları mezunudur. Fizik Yüksek Lisans ve Doktora dereceleri ile Executive MBA dereceleri bulunuyor. Mennicke geçmişte CEO, CEO Yardımcısı, Genel Müdür ve Ürün Müdürü ve geçici Teknoloji, Ürün Yönetimi ve Pazarlama Başkanı görevlerinde bulundu.

Doktora programını tamamladıktan sonra Ralph Mennicke; önceki şirketindeki kriz zamanlarında ilham veren ve etkili liderlik sağlamanın yanı sıra; teknoloji, ürün ve pazar genişlemesine ve satın almalarına katkıda bulundu. Ralph Mennicke, endüstri kriterleri belirleme ve müşteriler için kalite iyileştirme sağlama arayışında; sensör ve ölçüm alanlarında küresel standardizasyon faaliyetlerine de yoğun bir şekilde dahil oldu.

Güncel Haberler

Arjen Evertse, Mimaki EMEA Satıştan Sorumlu Genel Müdürü olarak atandı

Geniş format inkjet baskı makineleri ve kesim plotterlarının lider markası Mimaki, bugün yaptığı bir açıklamayla, 1 Eylül 2021 tarihinden...

Textilegence Mayıs – Haziran 2021 sayısı yayınlandı

Pazarlar tekrar canlanıyorken, Textilegence’ın 48. sayısı güncel gelişmelerden haberleri ve özel editoryal içeriğiyle sizi bu ‘yenilenmeye’ hazırlıyor. Textilegence Mayıs...

Teksel Tekstil sadece makine değil, güven ve tecrübe sunuyor

Türk tekstil sektörünün güçlenmesinde teknolojik yeniliklerin hızla ve en uygun koşullarda elde edilmesi büyük bir önem taşıyor. Teksel Tekstil...

Türk tekstil sektörü 2021 yılında 11 milyar dolar ihracat hedefliyor

Tekstil sektörü bugün 200’ü aşkın ülkeye gerçekleştirdiği ihracat ile Türkiye’nin en önemli sektörleri arasında yer alıyor. 2020 yılını %2-2,5’luk...
error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied