Hesabım

Ana Sayfa » ITM » Lupamat Kompresör tekstil sektörü için vazgeçilmez bir partnere dönüştü

Lupamat Kompresör tekstil sektörü için vazgeçilmez bir partnere dönüştü

Lupamat Kompresör uluslararası rekabet gücüyle tekstil sektörüne etkili basınçlı hava çözümleri sunuyor.

Yağmur Melis Şimşek
Yağmur Melis Şimşekhttps://www.textilegence.com/
Yağmur Melis Şimşek, Saint-Benoît Fransız Lisesi’nde eğitim görmüş, ardından Anadolu Üniversitesi’nde iki yıllık Fotoğrafçılık Bölümü’nü tamamlamıştır. Daha sonra lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nde sürdürmüş, mezuniyetin ardından ise 2017 yılında iş hayatına atılmıştır. Pek çok farklı projede, fotoğrafçılık ve grafik tasarımcılığın yanı sıra teknoloji alanında içerik ve haber yazarlığı gibi çeşitli pozisyonlarda yer alan Şimşek, 2021 yılından bu yana Textilegence’da dış haberlerde yardımcı editör olarak görev yapmaktadır.

Basınçlı hava sektöründe, özellikle tekstil uygulamalarında en çok tercih edilen markaların başında gelen Lupamat Kompresör, 14-18 Haziran tarihleri arasında TÜYAP’ta düzenlenecek ITM 2022 fuarında ziyaretçileriyle buluşacak. Firma, dokuma başta olmak üzere tekstil sektöründe en çok satan ve en yeni ürünlerini salon 2’de, 210 numaralı standında sergileyecek. Textilegence’a açıklamada bulunan Lupamat Kompresör A.Ş. Güney Marmara Bölge Satış Yöneticisi Burcu Türkmen, yurt içi ve yurt dışından pek çok katılımcıya ev sahipliği yapacak olan ITM 2022 fuarının kendileri için büyük bir öneme sahip olduğunu anlattı. Türkmen tüm ziyaretçileri stantlarında ağırlamak ve basınçlı hava ihtiyaçlarına yönelik ürün ve hizmetlerini en iyi şekilde aktarmaktan memnuniyet duyacaklarını açıkladı.

Lupamat Kompresör standında yer alacak ürünler hakkında bilgi veren Türkmen, uzun süredir ürettikleri Premium Serisi kompresörlerinin her zamanki gibi stanttaki yerini alacağını belirtti. Fuarda, dokuma firmaları için geliştirdikleri diğer ekipmanların da sergileneceğini kaydeden Türkmen, uzun süredir edindikleri tecrübeleri müşterilerine aktarmayı planladıklarını açıkladı. Ayrıca şimdiye kadar Türkiye’de üretimi yapılmamış olan ve uzun süredir üzerinde çalıştıkları bir ürünü fuara yetiştirmeye çalıştıkları bilgisini paylaşan Türkmen; “Bu ürün hem verimlilik hem de mekanik anlamda çok farklı olacak. Aynı zamanda basınçlı hava sektörü adına da ülkemizde bir ilk olacak” dedi.

Lupamat Kompresör A.Ş. Güney Marmara Bölge Satış Yöneticisi Burcu Türkmen

“DHK PREMIUM serimiz ile Avrupalı üreticilerle verimlilik anlamında rekabet eder konumdayız”

Üretimlerinde enerji verimliliğinin her zaman ilk öncelikleri olduğunu vurgulayan Burcu Türkmen; “Bu nedenle kompresörlerimizin içerisinde kullanılan ekipman kalitesi ve mühendislik alt yapımız ile en iyi şekilde farkımızı yansıtmaktayız” dedi. Kompresörlerinin uluslararası makine üreticilerinin ürünleriyle teknik özellikleri ve enerji verimliliği açısından rekabet edebilecek düzeyde olduğunun altını çizen Türkmen şunları söyledi; “Son beş yılda ürettiğimiz başta DHK PREMIUM serimiz olmak diğer bazı modellerimizle de Avrupalı üreticilerle verimlilik anlamında ciddi rekabet ediyoruz. Avrupa standartlarındaki bu geliştirmeler sayesinde ülkemizde bu alandaki ithalatı önemli ölçüde azaltmayı başardık. Bu süreç içerisinde tekstil sektöründe çalışan mühendis arkadaşlarımız başta olmak üzere, işverenlere de bizlere duydukları güven ve destek için sizin aracılığınız ile teşekkür etmek istiyorum.” Türkmen ayrıca müşterilerinin ilk yatırım maliyetlerinde de rekabetçi olmalarını sağladıklarını ve tüm hizmetlerinde çözüm odaklı olduklarını sözlerine ekledi.

Lupamat Kompresör Ar-Ge biriminin önceliği Endüstri 4.0

Lupamat Kompresör’ün günümüzde hızla gelişen teknolojiyi her zaman takip ettiğini dile getiren Burcu Türkmen, 2018 yılında kurulan Ar-Ge birimlerinin geliştirdiği alt yapısı ile önceliğinin Endüstri 4.0 olduğunu anlattı. Türkmen; “Kendi yazılım ekibimiz ile geliştirdiğimiz panel programlarımız, müşterilerimizin kendi işletmelerinde kullanmakta olduğu otomasyon sistemlerine kolayca entegre edilebilmektedir. Bu yazılımımız ile kompresörümüzün çalışma performanslarını vb. tüm detayları kendi sistemlerinden ve hatta cep telefonlarından 7/24 ücretsiz bir şekilde izlenebilir hale getirdik. Endüstri 4.0 Uyumu ile de enerji verimliliğimiz takip edilmektedir” dedi. Ayrıca, Ar-Ge birimlerinin mühendislik alt yapısı ve geliştirdiği dizayn çalışmaları ve Vidalı Hava Kompresörleri ile ulusal ve uluslararası birçok projede yer aldıklarını aktaran Türkmen, yerli bir üretici olarak başarılı oldukları proje çalışmalarında ihracatları ile ülke sanayisine katkıları olduğunu ifade etti.

“DHK PREMIUM serimiz ile Avrupalı üreticilerle verimlilik anlamında rekabet eder konumdayız”

“Bugün geldiğimiz noktada sıfıra yakın hata payıyla üretim gerçekleştiriyoruz”

Tekstil sektörünün Türkiye’nin lokomotifi konumunda olduğunu söyleyen Burcu Türkmen; “Bizler de yaklaşık 5 yıl önce bunu daha net görerek bu alanda bilinirliğimizi artırdık ve tekstil sektörü için farklı ürünler çıkardık. Bunda da çok başarılı olduğumuzu düşünüyoruz” dedi. Bu süreçte tekstil üreticileriyle yakın iş birliği içinde olarak taleplerinin ve ihtiyaçlarının saptandığını ve buna dönük AR-GE çalışmaları ve yatırımlar yaptıklarını hatırlatan Türkmen, gelinen noktada neredeyse sıfır hata payıyla üretim gerçekleştirdiklerinin altını çizdi. Temel olarak, çok sayıda olumlu referanslarının ve Lupamat kompresörün Dirinler Grup gibi güçlü bir yapının parçası olması sebebiyle müşterilerin kendilerini tercih ettiklerini aktaran Türkmen, ayrıca müşterilerine sürdürülebilirlik ve güven anlamında sıkıntı yaşatmadıkları ve doğru yerde olduklarını hissettirmelerinin de bunda payı olduğunu belirtti. Türkmen sözlerini şöyle noktaladı:

“Lupamat Kompresör olarak, sektörümüzde başarılı bir üretici olduğumuzu biliyor ve ülke sanayimize de büyük bir katkı sağladığımızı düşünüyorum. Bu bir ekip işi. Edindiğimiz bu başarıyı ITM 2022 tekstil fuarı aracılığı ile tüm katılımcılarımıza aktarma şansımız olacağı için mutluyuz. Yerli ve başarılı bir üretici olarak, bugüne kadar müşterilerimizin bizi tercih etmesi, onlar ile partner bir yapıda hizmetlerimizi sunuyor olmak onur verici. ITM fuarında bu iş birliğini daha da güçlendirmeyi ve yeni pazarlara ulaşmayı hedefliyoruz.”

ITM 2022 Fuarı katılımcılarıyla irtibata geçmek veya sizde ITM 2022 Fuarı'na katılım haberinizi yayınlatmak  isterseniz aşağıdaki formu doldurmanız yeterli.


    Daha Fazla ITM 2022 Katılım Haberi