4.7 C
İstanbul
Çarşamba, Mart 29, 2023

Giriş Yap / Kayıt ol

Küresel alıcılar Türkiye hazır giyim sektörüne desteğini açıkladı

Türkiye hazır giyim ve tekstil sektörünün deprem...

Haliç Üniversitesi öğrencilerine HEFA Tekstil’de staj imkanı

Türkiye’nin önemli vakıf üniversitelerinden Haliç Üniversitesi ve...

TGSD, Adıyaman’da konteyner kent projesini başlattı

Deprem bölgesine kısa, orta ve uzun vadeli...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Mabelsan FESPA Eurasia 2022’de ziyaretçileriyle buluştu

BaskıMabelsan FESPA Eurasia 2022’de ziyaretçileriyle buluştu

- Haber Sponsoru -

Türkiye merkezli PVC köpük levha (dekota) üreticisi Mabelsan, 1-4 Aralık tarihleri arasında yurt içi ve yurt dışından ziyaretçilerini FESPA Eurasia 2022 fuarında ağırladı. Fuar boyunca ürünlerinin baskı tutuş kalitesini vurgulayan marka, bazı katılımcıların UV baskı makinelerinde ürünlerinin kullanılarak, ziyaretçilerin süreci birebir deneyimlemelerine imkan sağladı. Textilegence’a fuara ilişkin değerlendirmede bulunan Mabelsan Pazarlama Müdürü Sedat İlan, fuarların özellikle yurt dışından alıcılarla bir araya gelebilmeleri açısından önemine dikkat çekti.

“FESPA Eurasia yabancı ziyaretçilere ulaşmak için önemli bir fuar”

14 yıldır bu sektörde faaliyet gösteren bir firma olduklarını söyleyen Sedat İlan, PVC köpük levha üretimlerinin iki yıl önce başladığını, bu konudaki altyapı çalışmalarının ise 6 yıl öncesine uzandığını belirtti. Sektörde yeni ve ihracat odaklı bir firma olduklarını aktaran İlan, bu sebeple fuarlara katılarak dünyanın farklı noktalarından ziyaretçilerle bir araya gelmenin kendileri için büyük önem taşıdığına değindi. İç pazarda önemli bir konumda olduklarını ifade eden İlan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Diğer üretici firmalar üretimin yanı sıra perakende satış yaptıkları için, biz toptan pazarında tercih edilen bir firmayız. Bizim asıl hedefimiz ihracat ve yurt dışı pazarları. Bu fuara katılma sebebimiz, FESPA adının yurt dışında tanınıyor olması ve bu yüzden özellikle yabancı ziyaretçileri kendine çekmesi. Ancak bu yılki fuarda yabancı ziyaretçi sayısı beklentilerimizin biraz altındaydı. Buna rağmen, fuar boyunca yeni alıcılarla bir araya gelerek faydalı görüşmeler yapma fırsatı elde ettik.”

Mabelsan Pazarlama Müdürü Sedat İlan

Mabelsan fuarda baskı tutuş kalitesine odaklandı

Bu fuarda ürünlerinin baskı tutuş kalitesi üzerinde durduklarını anlatan Sedat İlan; “Hatta buradaki diğer UV baskı makinesi satan kişilere de ürünümüzü sponsor olarak verip tanıtımda yardımcı olmalarını istedik. Onlar da kabul ettiler ve bu makinelerinde tanıtılan ürünlerimiz ziyaretçilerin ilgisini çekmeyi başardı” dedi.

PVC köpük levhanın, endüstriyel reklam piyasasında oldukça geçerli bir ürün olduğunu dile getiren İlan, bununla birlikte ürünün çevresel etkisine de değindi. İlan bu etkiyi azaltmak adına, baskı sonrası oluşan levha atıklarını toplayıp tekrar ham maddeye katarak bunları üretim süreçlerine geri kazandırdıklarını aktardı.

Önümüzdeki sezonlarda da fuarlarda olmaya devam edeceklerini söyleyen İlan, yurt dışı fuar planlamalarının da olduğunu ancak bunların mevcut siyasi ve ekonomik koşullar nedeniyle ilerleyen süreçte netleşeceği bilgisini paylaştı.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler