12.9 C
İstanbul
Cuma, Nisan 19, 2024

Türkiye tekstil ihracatında ABD’de ve Orta Doğu’da yükselişte

Türkiye tekstil ve ham maddeleri sektörü ocak-şubat...

Toptan kadın giyim ihracatı e-ticaretle büyüyor

Toptan kadın giyim sektörünün gelişmesi için kurulan...

Deprem bölgesinde hazır giyim üretimi bir yılda yarıya düştü

Türkiye’nin 11 ilini derinden sarsan 6 Şubat...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Marzoli Hindistan için 2025 yol haritasını netleştirdi

EğirmeMarzoli Hindistan için 2025 yol haritasını netleştirdi

- Eğirme Haber Sponsoru -

Eğirme çözümlerinde önde gelen markalardan Marzoli, 8-13 Aralık tarihleri arasında Hindistan’da tekstil makineleri sektörü için en önemli etkinliklerden biri olan ITME fuarında başta Hindistan ve Bangladeş’ten olmak üzere birçok tekstil profesyoneliyle bir araya geldi. Şirket, tekstil endüstrisi için tüm dijital çözümleriyle birlikte Fitil Makinesi Teknolojisi ve penye makinesine özel olarak odaklanarak, Marzoli ürün portföyünün eğirme sektörü için değerini sergileme fırsatı buldu. Ayrıca müşterileriyle bir sonraki yatırım projeleri hakkında dikkat çekici görüşmelerde bulunan şirket, bunun yanı sıra Hindistan tekstil endüstrisinin geleceğini şekillendirmek gibi iddialı bir hedefe sahip olan ‘Hindistan için 2025 stratejik yol haritası’nı paylaşmak ve sunmak üzere 80’den fazla Hintli müşteri ve gazeteciden oluşan bir heyeti India Expo Centre & Mart’ın yakınındaki özel bir mekanda ağırladı. Etkinlik sırasında Vardhman Textiles Limited Ortak Genel Müdürü ve İşletme Başkanı (Eğirme) Neeraj Jain, kısa ve orta vadeli gelişmeleri vurgulayarak mevcut küresel pazar senaryosuna ilişkin görüşlerini paylaştı.

Hindistan pazarındaki yolculuğuna on yıl önce Bangaluru’daki ilk şubesiyle başlayan Marzoli, şimdi Coimbatore’daki 115.000 metrekarelik yeni tesisinde Marzoli India’nın geleceğini inşa ediyor. ‘Hindistan için Marzoli stratejik yol haritası’ 6 ayaktan oluşuyor: ‘Hindistan Malı’, Dijitalleşme ve Yapay Zeka, Otomasyon, İtalyan tasarımı, kişiselleştirilmiş mühendislik hizmetleri ve döngüsel ekonomi.

Marzoli, ‘Hindistan için 2025 stratejik yol haritası’nı özel bir etkinlikte sundu

Marzoli India, 2023 yılı sonuna kadar üretim kapasitesinde %40’lık tam artışa ulaşmayı hedefliyor

‘Hindistan Malı’ anlamında şirket, Coimbatore’deki fabrikasında makine ve sistemlerin montajı sayesinde tüm ürün portföyü için üretim kapasitesini artırıyor ve 2023 yılı sonuna kadar %40’lık tam artışa ulaşmayı hedefliyor. Buna ek olarak, şirketin Marzoli India’da bulunan Digi4spin merkezinin gelişmiş uzaktan hizmetler ve eğitim faaliyetleri aracılığıyla müşteriyi desteklemesi planlanıyor. Digi4spin, uzmanlaşmış bir akademi aracılığıyla dijital dönüşüm süreçlerini ve kültürünü hızlandırmak için kurumsal organizasyonu sürdürürken, sektörde yapay zeka teknolojilerinin benimsenmesini de teşvik etmeyi amaçlıyor. Şirket ayrıca, Dijitalleşme ve Yapay Zeka ile doğrudan bağlantılı olan otomasyonun, kaliteyi standartlaştırmak, performansı ve üretkenliği artırmak için gerekli platformu oluşturduğuna inanıyor. Gelişmiş bir otomasyon sistemini mevcut ekosisteme yerleştirme, işyeri koşullarını ve çalışanların bağlılığını iyileştirirken yıpratıcı ve işten soğutucu görevleri azaltma yeteneği, şirketin Marzoli Hindistan aracılığıyla sunacağı ve tanıtacağı özel bir yaklaşımı oluşturuyor.

Şirket, İtalyan tasarımı kapsamında; sürdürülebilir ve dijital bir bakış açısıyla yeni ürün ve süreçlerin geliştirilmesi için inovasyonu ve yıl boyunca kazanılan deneyim ve yetkinliklerden tam olarak yararlanmak ve bunları köklü bir bilgi birikimine dönüştürmek için geleneği birleştiriyor. Marzoli India bunun yanı sıra, kişiselleştirilmiş mühendislik hizmetleri kapsamında müşterilerinin ihtiyaçlarını özel çözümlerle ele alıyor ve müşterileri için farklı ekosistemlerin buluşabileceği ve ezber bozan konseptler ve çözümler yaratmak için fikirlerin paylaşılabileceği açık bir kapı olmayı hedefliyor. 

Ayrıca, döngüsellik programı, sanayi sonrası ve tüketici sonrası kumaşlardan değerli liflerin yeniden üretilmesi için tam endüstriyel projeleri gerçekleştirebilecek sinerjik bir tedarik zincirini teşvik etmeyi amaçlayan şirket, stratejik paydaşları içeren bu döngüsel ittifakı 2025 yılı sonuna kadar kurmayı planlıyor.

Marzoli India, 2023 yılı sonuna kadar üretim kapasitesinde %40’lık tam artışa ulaşmayı hedefliyor

2025 yol haritası, uzun vadeli bir vizyona doğru atılan ilk adım

Marzoli tarafından yapılan gelecek planı açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Geleceğin tekstil endüstrisi için kilit bir kaynak olarak insanları güçlendirmek hedefimizdir. Müşterileri, stratejik tedarikçileri, kurumları, tekstil okullarını ve araştırma merkezlerini içine alan genişletilmiş bir ekosistem oluşturmak istiyoruz. Onlarla proaktif bir şekilde çalışmak istiyoruz. Önümüzdeki üç yıl içinde, tekstil endüstrisi için İleri Otomasyon, Robotik ve Yapay Zeka alanlarına adanmış yeni nesil mühendislerin gelişimini teşvik etmek üzere bir iş birliği programı oluşturacağız. 2024 yılı sonuna kadar, müşterilerimizin teknik ve bakım ekipleriyle iş birliği içinde açık inovasyon yaklaşımını uygulamaya yönelik özel atölye çalışmaları başlatacağız. Bu iddialı 2025 yol haritası, Marzoli için Hindistan’a yönelik uzun vadeli vizyonunu gerçekleştirmesi için gereken ilk adımdır.”

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler