Marzoli Yeni Rotasını Belirledi; Tekstil Mühendisliği

Global iplik endüstrisine daha fazla dijitalleşmiş tekstil mühendisliği ürünü çözümleri sunma yolunda ilerleyen Marzoli, katıldığı ITMA 2019 fuarında, bu yolda neler yaptığını fuar ziyaretçilerine gösterdi.

Anasayfa Eğirme Marzoli Yeni Rotasını Belirledi; Tekstil Mühendisliği

Marzoli Yeni Rotasını Belirledi; Tekstil Mühendisliği
Marzoli Yeni Rotasını Belirledi; Tekstil Mühendisliği

Marzoli yeni rotasını belirledi; Tekstil Mühendisliği. Komple eğirme hatlarının tedarikinde önde gelen Camozzi Group’un şirketi Marzoli, ITMA Barcelona 2019 boyunca, tüm eğirme prosesinin optimizasyonu için makine ve ekipmanlardaki önemli yenilikler sergiledi.

Marzoli standında öne çıkan çözümler şöyle sıralandı;

  • Yeni CMX penye makinesi, 10 kafanın sağladığı 115kg/saat ile üretimi artırıyorken, maliyeti en aza indiriyor. Üretkenlikte önceki modele göre %25’lik artış elde ediliyor.
  • Yeni MDS2.4 Hyper Ring iplik makinesi, 2400 iğ ile daha fazla verimliliğin yanı sıra daha düşük enerji tüketimi sağlıyor.
  • FT640 Flekso fitil makinesi, 640 iğ ile uzun makinelerin avantajlarını kısa makinelerin verimliliği ve esnekliği ile birleştiriyor.
  • Patentli bir çekim sistemi tahrikine sahip, kalite ve hız konusunda en yüksek performansı elde etmek için MSS – Marzoli Super Slub makinesi.
  • Marzoli Trash Analyzer, Marzoli yazılım platformları sayesinde atıkların sürekli analiz edilmesine ve bunun sonucunda harman hallaç ve tarak makinelerinin ayarlarının optimizasyonuna izin veriyor. Atık analizi, Marzoli’nin Camozzi Digital ile işbirliği içinde oluşturduğu bir uygulama olan TAOMApp ile de mümkündür. TAOMApp ile müşteri akıllı telefon fotoğraflarından bir pamuk balyasının atık seviyesini tahmin edebilir.
  • Marzoli’nin Akıllı Eğirme konseptinin uygulanmasına yönelik patentli yazılım platformları MRM ve YarNet. Marzoli’nin veya üçüncü taraf makinelerin verilerini toplayan ve analiz eden MRM (Marzoli Uzaktan Bakım), iplik tesisinin uzaktan kontrol edilmesine ve yönetilmesine olanak veriyor. YarNet, tüm eğirme işlemini doğrudan bilgisayardan yöneten yenilikçi bir yazılımdır.
  • Brain Box: Tesisin performansını iyileştirmek için Marzoli’nin patentli yenilikçi yazılımı.

Dahası, ziyaretçiler stantta yer alan Sanal Gerçeklik köşesinde VR gözlüğü takarak, Marzoli’nin elyaf hazırlama, eğirme hazırlık ve ring eğirme konularındaki çözümlerini görebildiler. Bu deneyim boyunca, özel video gösterimleriyle, Marzoli makinelerinin ve çözümlerinin sunduğu tüm potansiyel ve avantajlar gösterildi.

Marzoli yeni rotasını belirledi; ‘Tekstil Mühendisliği’ logoda yerini aldı

Marzoli’nin yeni kurumsal logosunda da kullanılan ‘Tekstil Mühendisliği’ ibaresi, müşterilerle yakın ilişki içinde çalışma ve yenilik yapma, sürecin tüm aşamalarında, ilk hazırlıktan tesis inşaatına, hat başlangıcına, optimizasyona kadar, tek bir makine veya komple bir iplik fabrikası olup olmadığına bakılmaksızın yönetim ve işletmeye alma yeteneğini vurguluyor.

Bu yaklaşımla, Marzoli geleceğin tekstil endüstrisi için global çapta ortak olmak, dünya çapında ihraç edilen benzersiz çözümler üretmek, üretim verimliliği, esneklik ve kalite ile eşanlamlı olmak istiyor.

Textilegence’a özel açıklamalarda bulunan Marzoli Pazarlama Departmanı’ndan Ilaria Scalvini, geleceğin tekstil endüstrisinin global ortağı olan Marzoli’nin, müşterilerine tekstil mühendisliği konusunda doğru bir aktivite ve IoT çalışmalarının uygulanması ile dijitalleştirilmiş iplik çözümleri sunduğunu söyledi. Scalvini sözlerini şöyle sürdürdü; “ITMA’da yeni şirket felsefemizin altını çiziyoruz. Tekstil mühendisliği Marzoli’nin ana işi olacak. Logomuza bu terimi ekleyerek, tekstil endüstrisine bağlılığımızı gözler önüne serdik” dedi.

Fuar boyunca, Marzoli, geleneksel eğirme hatlarına kıyasla, müşterilerin toplam sahip olma maliyetlerinde (TCO), iklimlendirme için % 4’lük maliyet tasarrufu, üretim alanı metrekare yatırımlarında % 10’luk bir azalma ve iç lojistik için % 9 maliyet tasarrufu gibi önemli bir azalma elde etmelerini sağlayan, yenilikçi 24.000 eğirme modülünü sundu.

Brain Box sayesinde bütün tesis bir tuşla elinizin altında

Tekstil teknolojilerine dijital çözümlerin eklenmesinin kendilerine güç verdiğini belirten Ilaria Scalvini, örneğin Brain Box uygulamasının tesislerde performansta ciddi artış sağladığını dile getirdi. Scalvini şunları söyledi; “Yapılan testlerde elde edilen verilere göre üretkenlikte %5,5’lik artış, verimlilikte %8’lik bir artış ve %1,5’lik enerji tasarrufu elde ediliyor. Kurulum sadece dört adımda hızlı ve basit olarak gerçekleşiyor; sensörleri ayrı makinelere uygulayın, sensörleri Brain Box’a bağlayın, uygulamayı (app) indirin ve herhangi bir sorunun tespiti için izleme işlevini etkinleştirin.”

Marzoli ITMA 2019’un sonuçlarından memnun kaldı

ITMA 2019’dan çok memnun olduklarını ifade eden Ilaria Scalvini, Hindistan, Pakistan, İspanya, Mısır, ABD’den çok sayıda ziyaretçi trafiği yaşadıklarını belirtti. Ayrıca, en önemli müşterileriyle bir araya geldiklerini ve bazı yeni potansiyel müşterilerle temas kurduklarını söyledi. “Önemli bazı müşterilerimizle birkaç sözleşmeye imza attık: bunlarına arasında en önemlisi, Mısır Hükümeti’nin Cotton & Textile Industries Holding ile teçhizatlarını kendi tesislerinde yenilemek için Marzoli tekstil çözümlerinin tedariki anlaşması”.

Ayrıca Türkiye’den tekstil üreticileriyle de bir araya geldiklerini belirten Scalvini; “Türkiye, her zaman olduğu gibi kaliteye büyük ilgi gösteren bir pazar; ve Marzoli her zaman bu pazar için mükemmel bir partner olmuştur. Son aylarda döviz gibi bazı makroekonomik sorunlar nedeniyle, Türkiye’de satışlar azaldı; ancak kendimize güveniyoruz ve Türkiye’nin bir kez daha Avrupa için referans pazarımız olacağını düşünüyoruz” dedi.

Emre Yoleri
Emre Yolerihttps://www.textilegence.com
Belçika’da College St.Vincent’da lise eğitimini tamamlayan Yoleri, Türkiye’ye dönerek Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde üniversite eğitim almaya başlamıştır. Bu bölümü yarıda bırakarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans’ına devam etmektedir. 2005 yılında çalışma hayatına atılan Yoleri, kamu ve özel sektörde müşteri ilişkileri, strateji planlama ve raporlama alanlarında yöneticilik yapmış, proje bazlı çalışmalar yürütmüştür. 2015 yılından bu yana NEFA PR yayıncılıkta uluslararası ilişkiler, proje geliştirme, organizasyon ve yazı işleri alanlarında görev almaktadır.
error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied