Ana Sayfa » Örme » Mayer & Cie. Bangladeş Örme Pazarıyla Buluştu

Mayer & Cie. Bangladeş Örme Pazarıyla Buluştu

Mayer & Cie. Güneydoğu Asya Bölge Satış Müdürü Hardy Bühler; “Bangladeş’teki yuvarlak örgü makinesi pazarı, dünyanın istikrarlı pazarlarından birisidir” diyor. Onun bu değerlendirmesi çeşitli faktörlere dayanıyor.

Emre Yolerihttps://www.textilegence.com
Belçika’da College St.Vincent’da lise eğitimini tamamlayan Yoleri, Türkiye’ye dönerek Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde üniversite eğitim almaya başlamıştır. Bu bölümü yarıda bırakarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans’ına devam etmektedir. 2005 yılında çalışma hayatına atılan Yoleri, kamu ve özel sektörde müşteri ilişkileri, strateji planlama ve raporlama alanlarında yöneticilik yapmış, proje bazlı çalışmalar yürütmüştür. 2015 yılından bu yana NEFA PR yayıncılıkta uluslararası ilişkiler, proje geliştirme, organizasyon ve yazı işleri alanlarında görev almaktadır.

Mayer & Cie. Bangladeş Örme Pazarıyla Buluştu
Mayer & Cie. Bangladeş Örme Pazarıyla Buluştu

Bunlardan biri Bangladeş örme pazarının yıllardır artmakta olan parça mal ve hazırgiyim ihracatıdır. Pakistan’daki Şafak Gazetesi’ne göre, Bangladeşli şirketler 2018’de 30 milyar ABD doları tutarında giyim ihracatı gerçekleştirdi.  Gazete Çin’in ardından Bangladeş’in dünyanın en büyük ikinci ihracatçı olduğunu ve 2023 yılı itibariyle bu ihracat rakamının neredeyse 50 milyar ABD dolarına, yani iki katına çıkacağını iddia ediyor.

Yuvarlak örgü makinelerine olan talep buna bağlı olarak güçlü ve süreklidir. Bangladeş yıllardır Mayer & Cie’nin önde gelen pazarlarından biri oldu. Bu talebin üçte ikisi, single jarse (süprem kumaş), üçte birisi de double jarse (çift kat örme kumaş) makineleri için oluyor. Bu talep yapısının yakın gelecekte çok fazla değişiklik yapma ihtimalinin bulunmadığına dair birçok işaret görülüyor. “Düşük ücret maliyetleri nedeniyle Çin’den birçok standart sipariş Bangladeş’e geçiyor” diyen Bühler, şunları kaydetti; “Bu siparişler çoğunlukla süprem kumaşlardan gündelik dış giyim ve iç giyim ile, mikro yapı efektlerine sahip double jarsey ürünleri içeriyor.”

Bangladeş Örme Pazarı

9-12 Ocak 2019 tarihlerinde Dakka’da düzenlenen DTG Tekstil ve Konfeksiyon Makineleri Fuarı bu trendi yeniden teyit etti. Satış uzmanı Hardy Bühler; “Fuar bir kez daha yoğun katılım sağladı” dedi. Bühler; “Organizatörler 2018’de 38 bin ziyaretçinin geldiğini söyledi, bu yıl için rakamlar henüz mevcut değil. Ziyaretçilerin çeşitliliği de konuşmaya değer. Aksi takdirde, mevcut ve potansiyel bu kadar çok müşteriyle bu kadar kısa sürede görüş konuşamayabilirdik. Pazardaki kulağımız DTG her yıl çok heyecan verici oluyor” dedi.

Mayer & Cie.’nin bu yıl ki katılımı özel bir cazibeye sahipti; bir E 28 geyç 34-inç çaplı Relanit 3.2 HS. Bu model üretkenliği, ince ipliğin işlenmesi ve özellikle elastomer (esnek) ipliklerin kullanımında yüksek derecede güvenilirliği nedeniyle, Mayer & Cie.’nin en çok satan ürünlerinden birisidir.

Bölge Satış Müdürü Hardy Buhler şunları dile getirdi; “Yüksek performanslı makinemiz tam hızda çalışırken tüm ziyaretçiler etkilendi. Sadece bu değil. Fuarla bağlantılı olarak, yeni bir müşteri Relanati 3.2 HS’nin avantajlarına ikna oldu ve çok sayıda makineyi test amaçlı sipariş etti. Bu projenin nasıl geliştiğini görmek için doğal olarak çok istekliyiz” dedi.

Güncel Haberler

Textilegence Temmuz Ağustos 2021 sayısı ile yaz canlanıyor

Yeniden normalleşmenin başladığı haziran ayından itibaren birçok sektörde ciddi bir canlanma görülüyor. Yaz aylarına denk gelen bu dönemde tekstil ve...

Yeşim Tekstil Ağrı ilinde yatırımlarını sürdürüyor

Hazır giyim ve ev tekstili alanında faaliyet gösteren Yeşim Tekstil Ağrı yatırımlarıyla bölgenin ekonomik ve sosyo-kültürel gelişimini desteklemeyi sürdürüyor....

TGSD rekabette sürdürülebilirlik ve dijital dönüşüme vurgu yapıyor

Türk tekstil ve giyim sektörünün önde gelen çatı örgütlerinden Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Türkiye’nin hazır giyim ihracatının yarısından...

Aksa Akrilik akıllı tekstile yatırım yapıyor

Aksa Akrilik ‘Girişimciliğe Değer’ programı ile yenilikçi ve sürdürülebilir teknolojiler geliştiren projelere destek olmaya yeni İltema yatırımıyla devam ediyor....
error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied