29 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 24, 2024

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Mayer & Cie.’nin ITMA 2023 konsepti: daha az sıfırdan yatırım daha fazla sürdürülebilirlik 

ITMAMayer & Cie.’nin ITMA 2023 konsepti: daha az sıfırdan yatırım daha fazla sürdürülebilirlik 

- Haber Sponsoru -

Dünyanın önde gelen yuvarlak örme makinesi tedarikçilerinden Mayer & Cie. ITMA 2023 fuarında, verimliliği ve üretkenliği daha sürdürülebilir bir şekilde artırmak için geliştirilmiş makineler ve dijital ürünler sunmaya odaklandı. Türkiye temsilcisi Mayer Mümessillik ile fuara katılan firma, dünya çapında birçok ziyaretçiyi ağırladı ve yenilikçi çözümlerini anlattı. Gerçekleştirdiğimiz özel röportajımızda Mayer & Cie. Genel Müdürü Benjamin Mayer, tekstil endüstrisinin 2019’dan bu yana ekonomik zorluklar, tedarik zincirindeki krizler, enflasyon ve jeopolitik konular da dahil olmak üzere çeşitli zorluklarla karşı karşıya kaldığını, ancak gelecek konusunda iyimser olduğunu açıkladı. Mayer: “Önümüzdeki yıllarda görece normalliğe dönüleceğini umuyorum. Vize sorunları ve beklenenden düşük katılıma rağmen ITMA 2023’ten genel olarak memnun kaldık. Zorluklarla dolu dört yılın ardından küresel tekstil endüstrisi için önemli ve ihtiyaç duyulan bir toplantıydı” dedi.

Mayer & Cie. Genel Müdürü Benjamin Mayer

Mayer & Cie. yükseltme kitleri ile bütün bir sistem için yatırımı ortadan kaldırıyor

Benjamin Mayer, ITMA 2023’teki yeni yaklaşımları olarak, örme makinelerini sergilemek yerine, mevcut makineler için yükseltme kitlerine odaklandıklarını belirtti. “Bu, müşterilerin tamamen yeni sistemlere yatırım yapmadan ekipmanlarını daha sürdürülebilir hale getirmelerini sağlıyor. Eski makineleri daha düşük bir bütçeyle yeni son teknolojiye yükseltebilirler” diyen Mayer, makinelerini tamamlamak için yeni bir dijital çözüm de sunduklarını ve müşterilere katma değer sağladıklarını sözlerine ekledi. Mayer sözlerine şöyle devam etti:

“Standımızda, zamanı gösterdiğimiz ve kullanıcının bu makinede neler olup bittiğini, ne kadar hızlı çalıştıklarını, ne kadar duruş süreleri olduğunu görmesini sağlayan üç izleme sistemi sunduğumuz en az 10 yükseltme paketimiz yer aldı. Bu sayede makine parkını daha verimli hale getirmek için tüm analizleri yapabiliyorsunuz. Artık uzaktan hizmet de verebiliyoruz, yani mekanik değil de yazılım ya da elektronik gibi konularda herhangi bir teknik sorununuz varsa bunu dünyanın her yerinden çözebiliyoruz. Böylece teknisyenlerin makineye gitmesine gerek kalmıyor, bunu uzaktan yapabiliyorlar ve en yeni yazılım sürümlerini güncelleyebiliyorlar ya da her şey çevrimiçi olarak yapılabiliyor.”

Mayer & Cie. yükseltme kitleri ile bütün bir sistem için yatırımı ortadan kaldırıyor

Yeni makineler, yeni fırsatlar

Benjamin Mayer şirketin standında yer alan makinelerden şu şekilde bahsetti: “En çok satan makinemiz Relanit 3.2 HS’nin yanı sıra OVJA 2.4 EM çift örgü jakar makinesini de sergiledik. Bu makinede yeni olan unsur, makinenin içindeki elektronik sistemin biraz daha kolay olması, fakat bu, makineyi fiyat açısından daha cazip hale getirecek. İplik kılavuzumuzu da biraz değiştirdik, bu nedenle artık serme iplik için iki iplik kılavuzu versiyonumuz var. Bu, müşterilerin dikey veya yatay iplik kılavuzunu seçebilecekleri anlamına geliyor.”

Mayer, öne çıkan bir diğer ürünün ise cazip bir fiyat ve mükemmel kalite sunan tamamen yeni bir yün makinesi olan SF4-3.2 III olduğunu söyledi. Ağır kumaşlar için halihazırda bir yün makineleri olduğunu belirten Mayer, hafif kumaşlara yönelik değişen pazar taleplerine paralel olarak SF4-3.2 III’ü oluşturmaya karar verdiklerini kaydetti. Mayer, sözlerine şöyle devam etti: “Ayrıca MR-15/18 C/Single Deck braider’ı sunarak tekstil endüstrisinin bu mevcut ürüne olan potansiyel ilgisini araştırdık. Son olarak, dünyanın en hızlı ve en üretken yatak kaplama makinesi olan bir yatak kaplama makinesini ikinci kez sergiledik.”

Yeni makineler, yeni fırsatlar

“Mayer & Cie. tekstil endüstrisindeki dönüşümün ön saflarında yer alıyor”

Benjamin Mayer, Mayer & Cie.’nin tekstil sektöründeki teknik liderliğini vurgulayarak, inovasyona olan bağlılıklarının sürekli iyileştirme ve yeni ürünlerin piyasaya sürülmesine odaklanmalarında açıkça görüldüğünü söyledi ve sözlerine şöyle devam etti: “Ekonomik belirsizlikler ve piyasa dalgalanmaları gibi zorluklarla karşı karşıya kalırken, müşteri ihtiyaçlarını karşılamaya ve beklentilerini aşmaya kendimizi adadık. Sürdürülebilirlik ve dijitalleşmenin tekstil sektöründe çok önemli roller oynadığı bir gelecek öngörüyoruz ve bu dönüşümün ön saflarında yer almaya kararlıyız.”

Müşterilerin sürdürülebilirlik taleplerinin büyük markaların gereksinimlerinden ve genç nesiller arasında sürdürülebilirliğin artan öneminden kaynaklandığını belirten Mayer, gelecekte sürdürülebilir çözümlere odaklanarak bu talepleri karşılamayı hedeflediklerini söyledi. Mayer, ITMA 2023’teki müşteri geri bildirimlerinin sürekli iyileştirme ve rakiplerin önüne geçme arayışını vurguladığını da sözlerine ekledi.

“Mayer & Cie. tekstil endüstrisindeki dönüşümün ön saflarında yer alıyor”

“Yakından tedarik tekstil sektöründe önemli bir trend haline geldi”

Benjamin Mayer, komşu ülkede üretimin (nearshoring) tekstil endüstrisinde önemli bir trend haline geldiğine dikkat çekerek, Mayer & Cie.’nin bu gelişen manzaranın taleplerini karşılamak için üreticilerin tüketici pazarlarına daha yakın tekstil üretmelerini sağlayan yüksek verimli makineler sunduğunu söyledi. Türkiye’nin tekstil pazarının son yıllarda Avrupa pazarı için bir nearshoring merkezi olma avantajı nedeniyle büyüdüğünü belirten Mayer, sözlerini şöyle tamamladı: “Daha kısa bir zaman dilimi içinde yüksek kaliteli tekstiller sağlama yeteneği ile Türkiye, tedarik zincirlerini optimize etmek isteyen birçok marka için stratejik bir seçim haline geldi. Mayer & Cie. makineleri bu talebe cevap vererek, onları nearshoring’in avantajlarından yararlanmak isteyen tekstil üreticileri için tercih edilen bir ortak haline getiriyor.”

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler