Ana Sayfa » Güncel » Mayer & Cie. Özel Mansiyon Ödülü Kazandı

Mayer & Cie. Özel Mansiyon Ödülü Kazandı

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Mayer Cie. Özel Mansiyon Ödülü Kazandı
Mayer Cie. Özel Mansiyon Ödülü Kazandı

Albstadt merkezli yuvarlak örme makineleri üreticisi Mayer & Cie. (MCT) , bu yıl ki Alman Marka Ödülleri’nde marka yönetimi ile ‘Özel Mansiyon’ kazandı. Bu ödül töreni 29 Haziran’da Berlin’de yapıldı. Alman Marka Enstitüsü, marka yönetiminin özel yönlerini takdir ederek bu övgüyü ödüllendiriyor. Yarışma ve ödül programı, Alman Rat für Formgebung veya Tasarım Konseyi tarafından başlatıldı.

MCT: Güçlü bir marka tesadüf değildir

Mayer & Cie. markası 30’dan fazla ülkede tescillidir ve çok daha fazlasında biliniyor. Dünyanın herhangi bir yerinde, bir Mayer makinesiyle hiç çalışmayan ticari bir kurum zor bulunabilir, yeşil MCT logosundan habersiz olan birini rahat bırakın. Peki, onu ne ili ilişkilendiriyorlar ve şirketin kendisi de bu kadar önemli olduğunu mu düşünüyor?

Mayer & Cie. bugün kendisini yuvarlak örmede bir pazar lideri, teknoloji lideri ve inovasyon faktörü olarak görüyor. Bu kendi imajını elde etme, ürün, faaliyetler, etkinlikler, çalışanlar ve dünyanın genelindeki temsilciler aracılığıyla markayla ilişkilendirilmesi anlamına geliyor. Marka herkes için bir kimlik taşımalı ve kendisini diğer markalardan ayırmalıdır. Mayer & Cie. durumunda bu, özellikle şirketin yüksek derecedeki inovasyonu ve teknolojik liderliği vasıtasıyla başarıldı. Bunlar birlikte, şirketin uluslararası bir pazar lideri haline getiren ekonomik başarıyı yaratıyor. Bu bağlantıyı temasa geçirmek için gereken bir marka yönetimi stratejisi gerekiyor, bu markaya 29 Ekim 2017’de Alman Marka Ödülleri’nden ‘Özel Mansiyon’u verildi.

En iyi şirket

Kyocera ve Motel One dahil olmak üzere sekiz şirket, Berlin’deki kazananlar kürsüsünde yerini aldı. En İyinin İyisi seçilen firmalar, kendilerine artık Yılın Markası ve yılın Marka İnovasyonu diyebilirler.

Bu sebeple, şirket geliştirme sorumlusu olan Mayer & Cie. Yönetim Kurulu Üyesi Sebastian Mayer, sadece ödülden dolayı mutlu olmadıklarını söyledi; “ Marka stratejimizle hali hazırda yüksek bir seviyeye ulaştığımız açıkça anlaşılıyor ve kesinlikle bir iki şey öğrenebileceğimiz diğer şirketler içinde en iyiyiz”

Yakından değerlendirildi

Design Council’in markaları ve marka yaratıcılarını keşfetmeyi ve sunmayı hedefleyen Alman Marka Ödülleri’nin kategorileri arasında; En İyinin İyisi, Altın, Kazanan, Özel Mansiyon ve Öncü yer alıyor.  Bu nedenle, sadece Alman Marka Enstitüsü tarafından aday gösterilen şirketler, marka öncüleri ve uzman kuruluşlar rekabet edebiliyor.

Kazananlar, tasarım profesörleri ve pazarlama ve marka yönetiminde geçmişi olan ticari temsilciler de dahil olmak üzere farklı disiplinlerde yer alan marka uzmanlarından oluşan bağımsız bir jüri tarafından seçiliyor. Marka tipik özellikleri ve varlığı yakından inceleniyor ve markanın kendisini rekabetten ayırıp ne kadar belirlediği ve ne kadar bağımsız olduğu kontrol ediliyor.

Güncel Haberler

Arjen Evertse, Mimaki EMEA Satıştan Sorumlu Genel Müdürü olarak atandı

Geniş format inkjet baskı makineleri ve kesim plotterlarının lider markası Mimaki, bugün yaptığı bir açıklamayla, 1 Eylül 2021 tarihinden...

Textilegence Mayıs – Haziran 2021 sayısı yayınlandı

Pazarlar tekrar canlanıyorken, Textilegence’ın 48. sayısı güncel gelişmelerden haberleri ve özel editoryal içeriğiyle sizi bu ‘yenilenmeye’ hazırlıyor. Textilegence Mayıs...

Teksel Tekstil sadece makine değil, güven ve tecrübe sunuyor

Türk tekstil sektörünün güçlenmesinde teknolojik yeniliklerin hızla ve en uygun koşullarda elde edilmesi büyük bir önem taşıyor. Teksel Tekstil...

Türk tekstil sektörü 2021 yılında 11 milyar dolar ihracat hedefliyor

Tekstil sektörü bugün 200’ü aşkın ülkeye gerçekleştirdiği ihracat ile Türkiye’nin en önemli sektörleri arasında yer alıyor. 2020 yılını %2-2,5’luk...
error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied