Hesabım

Ana Sayfa » ITM » Mayer & Cie. Türk örme pazarıyla bağlarını tazeleyecek

Mayer & Cie. Türk örme pazarıyla bağlarını tazeleyecek

Mayer &Cie. ITM 2022 fuarında pazarda iyi bilinen yuvarlak örme makineleri portföyünü sergileyecek.

Yağmur Melis Şimşek
Yağmur Melis Şimşekhttps://www.textilegence.com/
Yağmur Melis Şimşek, Saint-Benoît Fransız Lisesi’nde eğitim görmüş, ardından Anadolu Üniversitesi’nde iki yıllık Fotoğrafçılık Bölümü’nü tamamlamıştır. Daha sonra lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nde sürdürmüş, mezuniyetin ardından ise 2017 yılında iş hayatına atılmıştır. Pek çok farklı projede, fotoğrafçılık ve grafik tasarımcılığın yanı sıra teknoloji alanında içerik ve haber yazarlığı gibi çeşitli pozisyonlarda yer alan Şimşek, 2021 yılından bu yana Textilegence’da dış haberlerde yardımcı editör olarak görev yapmaktadır.

Alman yuvarlak örme makinesi üreticisi Mayer & Cie., pandemi nedeniyle dört yıl aradan sonra 14-18 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek ITM 2022 fuarında Türkiye temsilcisi Mayer Mümessillik (MMÜ) ile birlikte Türkiye pazarıyla buluşacak. Firmanın Salon 8’deki 713 numaralı standında; D4-2.2 X interlok makinesi, çift jarse yapılar için OV 3.2 QCe ve süprem kumaşlar için MV 4 3.2 II olmak üzere üç adet makine sergilenecek. Mevcut uluslararası koşullara rağmen, Türkiye pazarının orta vadeli görünümüne olumlu bakan Mayer & Cie. ve MMÜ ekibi için fuarın odak noktası; müşteriler, tedarikçiler ve partnerlerle yüz yüze temaslar olacak.

Çift jarse yapılar için OV 3.2 QCe

Hem filament hem de yapay elyaf ipliklerde ördüğü interlok kumaşlar ve çift jarse yapılar konusunda uzman olan OV 3.2 QCe, ITM 2022’de ziyaretçilerin ilgisine sunulacak. Açık en ve endüstriyel boyuttan dev boyuta üç farklı seçeneğe sahip makinenin, İstanbul’da sergilenecek modeli 30 inç, E40 geyc ölçülerinde olacak. Bir dönüştürme kitine sahip olan OV 3.2 QCe ayrıca 8 kilitli yapılar, sandviç kumaşlar ve ince ölçülerde kumaşların üreticisi olarak nitelendiriliyor. “OV 3. 2 QC’nin yıllardır en popüler makinelerimizden biri olması boşuna değil” diyen Mayer & Cie Türkiye Bölge Satış Müdürü Stefan Bühler, bu makinenin ağırlıklı olarak spor giyimde, gündelik ve dış giyimde kullanıldığını belirtti.

Albstadt-Tailfingen’deki Mayer & Cie’de bir montaj hattı. Fotoğraf: Mayer & Cie için Ralph Koch

İnce ribana ve interlok kumaşlar için D4-2.2 X

Fuarda yer alacak diğer bir Mayer & Cie. çözümü, çift jarse yapılar için D4-2.2 X olacak. E28 geyc ölçüsüne kadar ince ribanalı kumaşları örmek için ideal bir seçenek sunan makine ayrıca spacer ve interlok kumaşlar için de kullanılıyor. Hem silindir hem de kadran kamında elastomerik kaplama üretebilen makineye, kendisine atanan tüm görevleri yüksek bir üretkenlik ile gerçekleştiriyor.

Süprem kumaş sektöründe esneklik için MV 4 3.2 II

Firmanın süprem kumaş sektörüne yönelik çözümü MV 4 3.2 II makinesi, ITM fuarında E38 geyc ölçüsünde üretim yapacak. Ayrıca E14’ten E60’a kadar olan geyc ölçüleri için de tedarik edilebilen makine, pike ve çift pikeden tek iplikli tüylü kumaş ve pürüzsüz süprem kumaşa kadar uzanan esnek bir uygulama alanına hitap ediyor.

Türkiye umutları olan bir pazar

Stefan Bühler, küresel ekonominin karşı karşıya olduğu zorlukların son derece geniş kapsamlı olduğuna dikkat çekerek, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali, tedarik zinciri kesintileri, ham madde kıtlığı ve hızla yükselen enerji fiyatlarının belirsizlik yarattığını belirtti.

Eski fason üreticilerin artık kendi başlarına işletme haline geldiğini aktaran Bühler, bunun dışında, Türkiye’nin Avrupa’ya yakınlığından yararlandığını ve ulaşım yollarının yönetilebilir olduğunu ifade etti. Bühler; “Bu lokasyon avantajı, siparişleriyle birlikte ülkeye yeni yaklaşımlar, yeni tasarımlar ve yeni teknolojiler getiren marka üreticilerini cezbediyor” dedi.

Fuar takviminde ITMA ile birlikte öne çıkan fuarlardan birinin de ITM olduğunu vurgulayan Bühler sözlerini şöyle noktaladı; “Bu sefer bu kadar büyük bir uluslararası katılımın gelip gelmeyeceği konusunda endişelerim var. Yine de fuarı heyecanla bekliyoruz. Müşteriler ve partnerlerle doğrudan, yüz yüze iletişimin yerini hiçbir şey tutamaz ve iki yıllık çevrimiçi toplantılardan sonra bu tek kelimeyle acil bir gereklilik.”

Küresel ekonominin karşı karşıya olduğu birçok zorluğa rağmen Mayer & Cie., Türkiye pazarı için olumlu bir görüşe sahip.. Fotoğraf: Mayer & Cie için Ralph Koch

“Özellikle standart ürünler için büyük siparişler arttı”

Stefan Bühler ve Mayer & Cie.’nin Türkiye temsilcisi MMÜ’nün CEO’su Kahraman Güveri, Türkiye’de hızla artan enflasyon ve 2023’teki seçimlere rağmen, önümüzdeki yıllar için ülkenin pazar görünümüne olumlu bakışa sahip. Özellikle standart ürünler için büyük siparişlerin arttığını söyleyen Güveri, bunun, yeni yatırımlara, yeni şirketlere ve daha sonra başka yerlerde yeni makinelerle değiştirilmesi gereken yenilenmiş makinelere yönelik artan bir talebe yol açacağını dile getirdi. Güveri, öngörülmeyen gelişmeler olmadığı sürece, Türkiye’nin gelişmiş tekstil endüstrisi sayesinde kendilerinden emin olduklarının altını çizdi.

ITM 2022 Fuarı katılımcılarıyla irtibata geçmek veya sizde ITM 2022 Fuarı'na katılım haberinizi yayınlatmak  isterseniz aşağıdaki formu doldurmanız yeterli.


    Daha Fazla ITM 2022 Katılım Haberi