20 C
İstanbul
Perşembe, Mayıs 30, 2024

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

Tabelalar Sergisi geçmişi keşfetmeye davet ediyor

Açıkhava ve endüstriyel reklam alanında Türkiye'nin önemli...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Mayer & Cie. yuvarlak örmeye ITM’de yeni bir vizyon getirecek

ÖrmeMayer & Cie. yuvarlak örmeye ITM’de yeni bir vizyon getirecek

- Haber Sponsoru -

Yuvarlak örme makinesi uzmanı Mayer & Cie., Türkiye pazarına yönelik yeniliklerini 4-8 Haziran tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek olan ITM fuarında sergileyecek. Salon 3, 303 B numaralı stantta şirketin çözümleri arasında  SF4 3.2 III ve Relanit 3.2 HS II olmak üzere iki makine tipi ve yuvarlak örmeyi daha verimli hale getiren çeşitli akıllı çözümler yer alacak. Örme kusurlarının optik olarak tespit edilmesine yönelik bir araç olan knithawk, ipliğin ve enerjinin değerli bir şekilde kullanılmasını sağlıyor. Verimlilik aynı zamanda dayanıklılıktan da kaynaklandığından, Mayer & Cie. makinelerini ve işlevlerini korumaya çalışıyor: yükseltme kitleri mevcut makineler için yenileştirme çözümleri sunarken, dönüştürme setleri de ek uygulama alanları yaratıyor.

Mayer & Cie. Yönetici Ortağı Benjamin Mayer, ITM fuarının sektör liderlerine ağ oluşturma, fikirleri paylaşma ve ilerlemeyi sergileme fırsatı sunarak tekstil makineleri sektörünü ileriye taşıyacağına inandıklarını açıkladı ve bunun, bir süredir yaşanılan durgunluk periyodunun ardından yeniliği teşvik edebileceğini, yatırımı başlatabileceğini ve sonuçta sektörü ileriye taşıyabileceğini söyledi.

Mayer & Cie. Relanit 3.2 HS II ile denenmiş ve test edilmiş olanı daha da iyi hale getirin

Mayer &Cie’nin açık ara en çok satan makinesi konumunda bulunan Relanit 3.2 HS, ITM fuarında da ilgi odağı olacak. Müşteriler, özellikle elastomerik kaplamayla bağlantılı olarak üretkenliğini takdir ediyor. Mekanik süprem modeli çok çeşitli iplikleri ve kaliteleri son derece güvenilir bir şekilde işliyor. Makine aynı zamanda enerji verimliliğiyle de etkileyici; Relanit 3.2 HS geleneksel teknolojiye sahip yuvarlak örme makineleri ile karşılaştırıldığında %30 daha düşük enerji tüketimi avantajı sunuyor.

Güncellenmiş haliyle Relanit 3.2 HS II, elastik ipliğin takılmasını çok daha kolay hale getiren yeni bir iplik kılavuzuyla donatıldı. Halihazırda piyasada bulunan modeller, yeni iplik kılavuzuyla donatılacak şekilde yükseltilebiliyor.

Relanit 3.2 HS II’nin donatıldığı diğer bir yenilik ise geliştirilmiş iğneler ve platinler: Groz-Beckert ile ortaklaşa geliştirilen tırtıklı kenarlı ve önceden belirlenmiş kırılma noktasına sahip iğne, yüksek yük veya arızalı bir iğne dili altında kontrolsüz bir şekilde kırılmasını ve en kötü durumda, örme ustası tarafından daha karmaşık bir müdahale gerektiren iğne diplerinin kırılmasını önler. Mayer & Cie. Kıdemli Ürün Müdürü Axel Brünner, bu iyileştirmeyle Relanit 3.2 HS II’nin aksama süresini azalttıklarını söyledi. Yeni platin de Groz-Beckert ile ortaklaşa geliştirildi.

Örme kusurlarının optik olarak tespit edilmesine yönelik bir araç olan knithawk, ipliğin ve enerjinin değerli bir şekilde kullanılmasını sağlıyor   Görsel Kaynak: Mayer & Cie.
Örme kusurlarının optik olarak tespit edilmesine yönelik bir araç olan knithawk, ipliğin ve enerjinin değerli bir şekilde kullanılmasını sağlıyor Görsel Kaynak: Mayer & Cie.

Hafif 3 iplikli polar kumaşlar için SF4-3.2 III

Mayer & Cie., SF4-3.2 III ile giyim endüstrisinde özellikle Türk müşterilerin altını çizdiği bir trende hitap ediyor: Hem saf pamuk hem de pamuk karışımlarından oluşan hafif, elastik üç iplikli polar kumaşlar oldukça fazla talep görüyor. Axel Brünner, bu yeni makinede denenmiş ve güvenilen S4 3.2 II ile dikiş oluşumu gibi MBF 3.2 bileşenlerini birleştirdiklerini açıkladı.

Yeni Control 5.0 makine kontrol sistemi

Her iki makine de yeni Control 5.0 makine kontrol sistemi ile donatıldı. İki versiyonda mevcuttur. Standart versiyonda SmartControl olarak geliyor; bu, her makine ayağına Akıllı Düğme (Smart Knob) adı verilen bir düğmenin takıldığı anlamına geliyor. Buradan yola çıkarak, makine operatörünün işi için ihtiyaç duyduğu tüm işlevler mevcut bulunuyor. 2001’den itibaren üretilen tüm makineler dönüştürülebilecek ve seçilen yeni makineler, 2024’ten itibaren yeni nesil makine kontrol sistemleriyle donatılacak.

ITM 2024 ziyaretçileri, fuar boyunca Mayer & Cie. standında örgü kusurlarına yönelik knithawk’ı, makineye özel yükseltme kitlerini ve daha fazlasını keşfedebilecek.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler