Ana Sayfa » Güncel » Mimaki Eurasia bayi ağını İnka Teknik ile genişleterek güçlendirdi

Mimaki Eurasia bayi ağını İnka Teknik ile genişleterek güçlendirdi

İnka Teknik, kullanıcılara Mimaki çözümlerini sunacak ve bu ürünler için satış sonrası hizmet verecek.

Emre Yolerihttps://www.textilegence.com
Belçika’da College St.Vincent’da lise eğitimini tamamlayan Yoleri, Türkiye’ye dönerek Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde üniversite eğitim almaya başlamıştır. Bu bölümü yarıda bırakarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans’ına devam etmektedir. 2005 yılında çalışma hayatına atılan Yoleri, kamu ve özel sektörde müşteri ilişkileri, strateji planlama ve raporlama alanlarında yöneticilik yapmış, proje bazlı çalışmalar yürütmüştür. 2015 yılından bu yana NEFA PR yayıncılıkta uluslararası ilişkiler, proje geliştirme, organizasyon ve yazı işleri alanlarında görev almaktadır.

Geniş format inkjet baskı makineleri ve kesim plotterlarının lider markası Mimaki, Türk baskı ve reklamcılık endüstrisi ile bağlarını güçlendiriyor. Kullanıcılarının kesintisiz ve kapsamlı hizmet alması için bayi ağını genişleten Mimaki Eurasia geçtiğimiz günlerde İnka Teknik ile anlaşma imzaladı. 2007 yılından bu yana sektörde yer alan İnka Teknik, uzun zamandır OKI markasının Türkiye temsilciliğini yürütüyor. Hatırlanacağı gibi, 2020’nin Ocak ayında Mimaki küresel çapta OKI’nın bütün geniş format inkjet baskı makineleri işinin satış ve satış sonrası hizmetlerini devralmıştı. Bu iş birliği aynı zamanda Mimaki Eurasia ile İnka Teknik’in tanışması için de bir fırsat oldu. Firma, 1 Nisan 2021 tarihi itibariyle Mimaki Eurasia’nın reklam, tabela ve endüstriyel ürün grupları alanında yetkili bayisi olarak hizmet vermeye başladı.

Mimaki Eurasia Bölge Satış Müdürü Hüseyin Şarerler, pazara yeni modeller sunmanın yanı sıra pazarla bağları güçlendirmeye de önem verdiklerini söyledi. Türk baskı endüstrisinin artan hacmine yanıt vermek için bayi ağını genişlettiklerini belirten Şarerler şunları söyledi: “Kullanıcılara hızlı ve kapsamlı hizmet sunulmasında bayilerimiz büyük bir önem taşıyor. Satış sürecinden satış sonrası hizmetlere kadar bütün süreçlerde pazarda bizleri temsil ediyorlar. Kullanıcıları Mimaki ile buluşturan bayilerimiz arasına İnka Teknik’in de katılmasından dolayı büyük bir mutluluk duyuyoruz. Geçen yıl pazarlama süreçlerimize dahil olan OKI geniş format dijital baskı makinelerini Türkiye pazarıyla buluşturan İnka Teknik, artık Mimaki baskı çözümlerinin de adresi olacak. Bayilik anlaşmamızın baskı endüstrimiz için başarılı sonuçlar doğuracağına inanıyoruz. Bayi ağımıza katılan İnka Teknik’e başarılar diliyorum.”

“Mimaki Eurasia ile iş birliğimiz sektöre fayda sağlayacak”

Sektörde 25 yılın üzerinde bir deneyime sahip olduklarını söyleyen İnka Teknik Genel Müdürü Osman Özcan, 2007 yılında kurulan İnka Teknik’in dijital baskı sektörünün ihtiyaç duyduğu birçok ürün ve hizmeti sağladığını kaydetti. Ürün portföylerinde baskı makineleri, yazılım ve baskı malzemelerinin olduğunu dile getiren Özcan, her zaman müşteri memnuniyetinin temel öncelikleri olduğunun altını çizdi.

Mimaki Eurasia bayi ağını İnka Teknik ile genişleterek güçlendirdi

Mimaki markasının sektörde her zaman olumlu bir algı ile karşılandığına dikkati çeken Özcan, imzaladıkları bayilik anlaşması ile kendileri için yeni bir sürecin başladığını belirtti. Özcan, imzaladıkları bayilik anlaşmasıyla Mimaki’nin reklam ve tabela ürün grupları ve endüstriyel baskı ürünleri alanında hizmet vermeye başladıklarını açıkladı. Özcan; “Mimaki oldukça fazla çeşitte ürüne ve modele sahip. Ürünlerin tanıtımı, satışı ve satış sonrası hizmetlerinde tamamen aktif olacağız. Ürünleri ve kalitesiyle pazarda her zaman talep gören bir markayı temsil etmek, bu işi yapan herkes için çok kıymetlidir. Mimaki bizlere değer katacaktır” dedi.

Hizmet kalite çizgisini daha yukarıya taşımak adına Mimaki’nin kendilerine yeni bir motivasyon sağladığını dile getiren Özcan, sözlerini şöyle sürdürdü; “Mimaki’nin sektörün ihtiyaçlarına nokta atışı diyebileceğimiz çözümler getirmesi en önemli özelliğidir. Mimaki bu çözümleri üretirken ekonomik olarak da sektörün beklentilerini karşılamayı başarıyor. Bugüne kadar dışarıdan biraz da kıskanarak izlediğimiz bu özellik, artık İnka Teknik olarak bize de güç verecektir. Hizmet kalitemiz nedeniyle bizleri ve ürünlerimizi tercih eden müşterilerimiz, Mimaki ürün gamının zenginliği sayesinde daha fazla büyütecektir. Eskiden karşılayamadığımız taleplere artık rahatlıkla cevap verebileceğiz. Sektörün kaliteli servisini tescil ettiği bir firmadan Mimaki ürünü satın almak kullanıcılar için önemli bir ayrıcalık olacaktır.”

Bu haber Türkiye pazarı için ve sadece Türkçe olarak hazırlanmıştır. / This news article is only for the Turkish market and has been only written in Turkish.

Güncel Haberler

Arjen Evertse, Mimaki EMEA Satıştan Sorumlu Genel Müdürü olarak atandı

Geniş format inkjet baskı makineleri ve kesim plotterlarının lider markası Mimaki, bugün yaptığı bir açıklamayla, 1 Eylül 2021 tarihinden...

Textilegence Mayıs – Haziran 2021 sayısı yayınlandı

Pazarlar tekrar canlanıyorken, Textilegence’ın 48. sayısı güncel gelişmelerden haberleri ve özel editoryal içeriğiyle sizi bu ‘yenilenmeye’ hazırlıyor. Textilegence Mayıs...

Teksel Tekstil sadece makine değil, güven ve tecrübe sunuyor

Türk tekstil sektörünün güçlenmesinde teknolojik yeniliklerin hızla ve en uygun koşullarda elde edilmesi büyük bir önem taşıyor. Teksel Tekstil...

Türk tekstil sektörü 2021 yılında 11 milyar dolar ihracat hedefliyor

Tekstil sektörü bugün 200’ü aşkın ülkeye gerçekleştirdiği ihracat ile Türkiye’nin en önemli sektörleri arasında yer alıyor. 2020 yılını %2-2,5’luk...
error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied