Ana Sayfa » Baskı » Mimaki Heimtextil 2019’da Gücünü Tasarımcılarla Birleştirdi

Mimaki Heimtextil 2019’da Gücünü Tasarımcılarla Birleştirdi

Epson Article Top
Emre Yolerihttps://www.textilegence.com
Belçika’da College St.Vincent’da lise eğitimini tamamlayan Yoleri, Türkiye’ye dönerek Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde üniversite eğitim almaya başlamıştır. Bu bölümü yarıda bırakarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans’ına devam etmektedir. 2005 yılında çalışma hayatına atılan Yoleri, kamu ve özel sektörde müşteri ilişkileri, strateji planlama ve raporlama alanlarında yöneticilik yapmış, proje bazlı çalışmalar yürütmüştür. 2015 yılından bu yana NEFA PR yayıncılıkta uluslararası ilişkiler, proje geliştirme, organizasyon ve yazı işleri alanlarında görev almaktadır.

Mimaki Heimtextil 2019’da Gücünü Tasarımcılarla Birleştirdi
Mimaki Heimtextil 2019’da Gücünü Tasarımcılarla Birleştirdi

Mimaki Heimtextil 2019 ’da gücünü tasarımcılarla birleştirdi: Dünyanın önde gelen tasarımcıları, dijital olarak basılmış uygulamaların yaratıcılığını ve karlılığını gösteriyor.

Önde gelen inkjet baskı ve kesim sistemleri üreticisi Mimaki Europe, Heimtextil 2019’da (8-11 Ocak 2019, Frankfurt, Almanya, Stant J81, Salon 3.0) için dünya çapında 10’dan fazla ilham verici tasarımcı ile işbirliği yapıyor. ‘İnovasyon ve Tasarımın Birleşmesi’ teması altında ve sanat, iç tasarım ve modanın tüm unsurlarında dijital baskıyı öne çıkaran Mimaki; Sigrid Calon ve Claire Vos (Studio Roderick Vos) dahil olmak üzere tasarımcıların ürettiği eserlere standında yer vererek, dijital baskının gücünü gösterecek.

Baskılı uygulamaları çok çeşitli tekstil, kumaş ve iç malzeme yelpazesinde gören ziyaretçiler, tasarım yeniliğini ve karlılığı arttırmak için gelişmiş Mimaki teknolojisini nasıl kullanabilecekleri öğrenecekler. Dahil olan tasarımcılardan Anousjka Röben ayakkabılarını ve kreatif stüdyo Deux d’Amsterdam eşsiz bir kimono gösterecek. Tüm bu tasarımlar Mimaki ve Heimtextil’e özel, dijital olarak Textiles & More (T&M) tarafından basıldı. Mimaki standı, Leolux’un ‘Pode’ gamında tasarım klasiklerine uygulanan dijital olarak basılmış tekstiller ile, hemen hemen her türlü tekstil uygulamasına yönelik bir baskı makinesini ve Arjen Benningi tarafından fotoğrafçılıkta yararlanılan duvarları sergileyecek.

Mimaki EMEA Uygulama Müdürü Mark Sollman; “Heimtextil bizim için her zaman çok iyi bir fuardır. 2019 için, bu şaşırtıcı tasarımcılarla işbirliğimizin sonuçlarını paylaşmaktan ve kapsamlı baskı makinesi yelpazemizle nelerin mümkün olduğunu göstermekten dolayı heyecan duyuyoruz” dedi.

Sollman sözlerini şöyle sürdürdü; “Giriş seviyesindeki baskı makinelerinden yüksek üretim seviyelerine kadar her Mimaki sistemi birinci sınıf kalitede baskı ve kar artırıcı verimlilik sunar. Dahası, geniş mürekkep yelpazemizi kullanarak, artık çok çeşitli baskı malzemelerine uygulamalar da yapılabiliyor. Bu nedenle, ister tekstil baskısının yaratıcı sınırlarını zorlamak isteyen bir tasarımcı isterse verimliliğini artırmak ve çevresel ayak izini azaltmak isteyen bir marka olun, Mimaki standını ziyaret etmek bir gereklidir.”

Mimaki Heimtextil 2019 ’da gücünü tasarımcılarla birleştirdi

Heimtextil ziyaretçileri, Mimaki’nin iç mekan tasarımı, moda ve sanat da dahil olmak üzere üç ayrı alana ayrılmış geniş baskı çözümleri portföyünü deneyimleyecek. Sanat bölümünde, çevre dostu UV ile kürlenebilen mürekkeplere sahip UCJV150-160 inkjet baskı makinesi duvar kağıdı üretmek için kullanılacak. Tekstil, hem iç mekan tasarımı hem de moda alanlarında, ultra verimli TS55-1800 süblimasyon transfer inkjet baskı makinesiyle döşemeye odaklanılacak. TX300P-180B giriş seviyesi direkt tekstile baskı sistemi, blanketli taşıma çözümü kullanarak, modada kullanılan streç (esneyebilen) kumaşlara da baskı yapacak.

Textiles & More (T&M) tarafından lanse edilen ve Tasarım Akademisi Eindhoven’den mezun olan Claire Vos, Hollanda’ya yerleşmeden önce mesleğini İtalya, İsviçre ve Endonezya’da okudu. Çalışmalarına çağdaş grafiksel bir endüstriyel lezzet veren Vos’un ürünlerinin birçoğu, Textiles & More için Mimaki baskı makineleri kullanılarak üretildi. ‘Giyinme Odası’ teması altında gösterilen çalışmaları, Heimtextil’de sandalyeler ve mindeler de dahil olmak üzere Mimaki baskılı döşemeliklerde gösteriliyor.

Çalışmalarına canlı renkler ve ince grafik elementler getiren Sigrid Calon görsel bir sanatçıdır. Heimtextil’de, Calon’un sanatının detayı ve canlılığı, Mimaki’nin en yeni baskı kafası teknolojisini kullanarak; düzgün geçişler ve keskin ve kesin detaylar sunan 2×2 metrelik bir sanat eseri ile hayata geçiriyor. Calon’un çalışmalarına örnek olarak, UV ve 3D baskı dahil olmak üzere Mimaki’nin gelişmiş baskı teknolojilerinin ürettiği çeşitli malzemeler gösteriliyor.

“Oldukça basit, kumaş çeşitliliği, tasarımcıların artık ödün vermek zorunda kalmaması anlamına geliyor” diyen Sollman, sözlerini şöyle sürdürdü; “Hızlı tempolu ve sürekli değişen trendler için veya daha ısmarlama parçalar için fark etmez; medyanın kullanılabilirliği bugün tüm moda için çok önemlidir.”

Mimaki Europe EMEA Kıdemli Pazarlama Müdürü Danna Drion; “Heimtextil’deki bu yetenek koleksiyonunu sergilemekten kesinlikle memnunuz. Tasarım mükemmelliğini Mimaki teknolojisinden yüksek kaliteli dijital baskı ile harmanladığınızda neler elde edilebileceğini mükemmel bir şekilde gösteriyor. Elbette bu projeleri de destekleyen, inovasyon ve ticari büyümeyi mümkün kılan kar getiren baskı çözümlerinin iş örneklerini gösteriyoruz.”

Dijital Baskı Haberleri

Yeni Mimaki UJF Serisi ile endüstriyel baskıda ‘doğrudan’ avantajlar

Yeni Mimaki UJF-7151plus II ve üç yeni modeli kapsayan UJF-MkII e Serisi ticari olarak Aralık 2021’de pazarla buluşacak. Daha yüksek baskı hızı...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied