22.7 C
İstanbul
Cuma, Haziran 2, 2023

Türk tekstil endüstrisi yılın ilk çeyreğinde ihracatta umduğunu bulamadı 

İTHİB tarafından yayınlanan “Tekstil ve Ham Maddeleri...

Trützschler depremden etkilenen Türk meslektaşlarının yanında

Gaziantep ve Kahramanmaraş bölgelerinde servis lokasyonları bulunan...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Mimaki ‘Yeni Bir Bakış Açısı’ getirmek için FESPA 2023’e katılıyor 

BaskıMimaki ‘Yeni Bir Bakış Açısı’ getirmek için FESPA 2023’e katılıyor 

- Haber Sponsoru -

Geniş format inkjet baskı makineleri, kesim plotterları ve 3D baskı makineleri üreticisi Mimaki, 23-26 Mayıs tarihleri arasında Almanya Münih’te düzenlenecek olan FESPA 2023 Global Print Expo’da (GPE) yeni çözümleri ve en çok satan modellerini sergilemenin yanı sıra, gerçekleştirdiği iş birlikler yoluyla baskı endüstrisine daha geniş bir bakış açısı için ilham verecek. B1-B10 numaralı Mimaki standında, yakın zamanda duyurulan TxF150-75 Doğrudan Filme Baskı (DTF) makinesi, yüksek performanslı 330 Serisi ve giriş seviyesi 100 Serisi dahil olmak üzere tabela ve reklam, endüstriyel, tekstil ve giyim pazarları için öne çıkan amiral gemisi baskı makineleri ve kesim plotterlarını sergilenecek.

Mimaki’nin DTF teknolojisine ilk adımı olan TxF150-75, uluslararası tanıtımını FESPA 2023’te yapacak. Tişört başta olmak üzere giyim ürünlerine kolay ve uygun maliyetli bir doğrudan baskı olanağı sağlayan TxF150-75, pazarın güvenilir, istikrarlı bir DTF teknolojisi ihtiyacına tam olarak yanıt veriyor. Mimaki’nin ünlü Çekirdek Teknolojileri ile donatılan bu yeni model, zayıf boya püskürtme ve beyaz boyanın tıkanması gibi yaygın görülen sorunları önleyerek, baskının minimum müdahale ile verimli bir şekilde yürütülmesini sağlıyor.

FESPA GPE ziyaretçilerine birebir gösterilecek önemli teknolojiler arasındaki giriş seviyesi 100 Serisi ile yüksek performanslı 330 Serisi’ne ait tabela ve grafik baskı teknolojilerinin yoğun ilgi görmesi bekleniyor. Küçük boyutlu objelere doğrudan baskı olanağı sağlayan UJF-6042 MkII e’den geniş format JFX600-2513’e kadar gelişmiş UV flatbed baskı makineleri endüstriyel çözümler standın uğrak noktalarından biri olacak. Tekstil baskısında yenilik arayanlar için de TS100-1600 ve TS330-1600 süblimasyon baskı makineleri ilgi çekici olacak.

Mimaki ‘Yeni Bir Bakış Açısı’ getirmek için FESPA 2023’e katılıyor 

Yeni Perspektifler, Büyüleyici Yağmur Ormanı

Altın sponsor olarak fuara desteğini net şekilde ortaya koyan Mimaki, ayrıca FESPA 2023’ün ‘Yeni Perspektifler’ temasını benimsiyor. Baskı endüstrisinde sürdürülebilirliği öne çıkaran firma, bu konudaki taahhüdünü çözümleri ve uygulamalarıyla gözler önüne serecek. Bu yıl Mimaki, Hollandalı sürrealist sanatçı Rik Lina’nın doğal dünyadan ilham alan görsel açıdan canlı sanatını sergileyecek. Standın ana başlığı olan ‘Büyüleyici Yağmur Ormanı’ adlı sanat eseri, Lina’nın Saba’nın yağmur ormanlarında doğanın özünü yakalamaya ve oradayken izleyicide yaşadığı huşu duygusunu aşılamaya çalıştığı kendi seyahatlerine dayanıyor.

Mimaki standının artık ayrılmaz bir parçasına dönüşen kullanıcıların ürünlerinden oluşan galeri de tekrar hazır olacak. Tabela ve grafikten endüstriye, tekstilden 3D’ye kadar birçok sektörden Mimaki kullanıcısı tarafından yaratılan ilham verici uygulamaları içeren sergi alanı her zaman olduğu gibi ziyaretçilerden büyük ilgi çekecek.

Tüm baskı sektöründe olduğu gibi, Mimaki için de çevrenin önemli bir endişe kaynağı olduğunu belirten Mimaki Europe Pazarlama Genel Müdürü Danna Drion, sözlerini şöyle sürdürdü: “İsrafı ve suyu azaltmaya odaklanarak ve mümkün olan yerlerde baskıcıların sürdürülebilir uygulamalar yaratmasını teşvik etmeye ve onlara yardım etmeye odaklanarak BM’nin Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri doğrultusunda çalışıyoruz. FESPA’ya geri dönerek sektörle iş birliği yapmak ve bazı yaratıcı, hayranlık uyandıran son ürünlere ilham vermek için birlikte olacağız. Önceki fuarlarda olduğu gibi, FESPA 2023’te de ziyaretçiler Mimaki standımızda yeni bir şey bulmayı bekleyebilir.”

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler