Mogul Nonwovens Yenilikçi Nonwoven Çözümleriyle INDEX 17’de

Textilegence Mart – Nisan 2021 sayısı yayınlandı

Zorlu dönemler belki de en iyi fırsatlar için en uygun zamandır. Textilegence Mart Nisan 2021 sayısında bütün hızıyla süren...

Kozmetotekstil pazarı değişen tüketici davranışlarıyla krizi fırsata çeviriyor

Covid-19 pandemisinin yayılmasına karşı alınan hükümet önlemleri, günlük yaşamda bir dizi değişime sebep oldu. Yüz maskelerinin takılması, sosyal mesafe...

ITMF, 7. Coronavirüs anket sonuçlarını açıkladı

Uluslararası Tekstil Üreticileri Federasyonu (ITMF), pandeminin global tekstil endüstrisi üzerindeki etkilerini değerlendirdiği araştırmanın 7.sini yayımladı. 25 Ocak-10 Mart tarihleri...
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Mogul Nonwovens Yenilikçi Nonwoven Çözümleriyle INDEX 17’de
Mogul Nonwovens Yenilikçi Nonwoven Çözümleriyle INDEX 17’de

Türkiye’nin önde gelen nonwoven üreticilerinden Mogul Nonwovens katılacağı INDEX 17 fuarında yenilikçi ve rekabetçi çözümlerini ziyaretçilerine sunacak. Yeni ürünler arasında Madaline ve Durell ziyaretçilere sunulacak.

Birçok uygulama alanına hitap eden yenilikçi nonwoven üretimleri ile küresel pazarlara ulaşan Mogul Nonwovens, endüstrinin lider oyuncuları arasında yer alıyor. Günümüzde 400’ü aşkın çalışanı ile uluslararası bir çalışan profiline sahip olan firma, Türkiye 3 nonwoven fabrikasının yanı sıra ABD-Güney Karolina’daki tesisinde de nonwoven ve kompozit üretiyor. Küresel sektörün en büyük firmalarının sıralandığı TOP 40 çalışmasında yer alan Mogul, özellikle ABD yatırımıyla küresel bir kimliğe büründü. Firma geçtiğimiz yıl yaptığı yatırımlarla hem ürün gamını hem de pazarlarını genişletmeye devam etti.

INDEX fuarının sektörün en büyük etkinliği olduğuna, bu nedenle katılıma çok önem verdiklerini söyleyen Moğul Nonwovens CEO’su Serkan Gögüş, fuarda şimdiye kadarki en büyük stand alanı ile, 136m2’lik alanla katılacaklarını açıkladı. Gögüş, stantlarındaki kapalı alanlarda B2B görüşmeler için özel odaların olacağını, ayrıca açık alanlarda ürün sunumlarının yer alacağı karma bir konsepti benimsediklerini dile getirdi.

Mogul Nonwovens Fuarda Madaline ve Durell’i Öne Çıkaracak

Mogul, ürün portföyünde yer alan tüm PP ve PET Spunbond ve Meltblown, SMS, Spunlace, çevresel temizlik ürünleri, peva film, extruzyon kaplama çözümlerinin yanı sıra, yeni ürünler Madaline ve cross lap ürün serisi olan Durell fuar ziyaretçilerine sunacak. Serkan Gögüş ürünler hakkında şu bilgileri verdi; “Standard Aqualace ürün grubumuza ilaveten md/cd oranları çok yakın olan ve ıslak mendil ve temizlik bezi yanı sıra endüstriyel uygulamalarda uygun olan Durell serisi ürünler INDEX’te öne çıkacak. Bu hattımızdaki dahili kimyasal aplikasyon sistemi ile ürüne güç tutuşurluk, su iticilik, renk ve sertlik gibi bir çok ilave özellik kazandırılabiliyor.

Nonwoven sektöründe teknolojinin geldiği son noktayı temsil eden patentli teknoloji ile üretilen yeni ürünümüz Madaline ise fuarın gözbebeği olacak. Hibrid teknoloji ile spunbond ve su iğnelemeyi birleştiren bu teknoloji mikrofilament yapısı ile eşsiz bir ürün sunuyor. Tekstil kumaşlarına uygulanabilen apre işlemleri ile tekstil kumaşlarına yakın tuşe ve dökümlülüğün yanı sıra, mikrofilament yapısıyla yüksek filtreleme ve bariyer özellikleri de sağlıyor. Bunları yaparken, spunbond kumaşın fiziki özelliklerini taşımayı sürdürüyor. Hedef uygulama olarak klasik nonwoven uygulamaların yanı sıra, denim/jean başta olmak üzere giyim ve döşemelik uygulamaları da hedefliyoruz.”

Fuarda Avrupa Pazarını Hedefliyoruz

Cenevre’de gerçekleştirecek olan INDEX fuarının Avrupa pazarlarını kendine çektiğini söyleyen Serkan Gögüş; bu nedenle özellikle Almanya, İtalya, İngiltere, Fransa, İspanya ve Polonya gibi pazarların öne çıkmasını beklediklerini açıkladı. Gögüş, ürün uygulama alanları bağlamında ise; ıslak mendil, filtre, otomotiv, çevresel temizlik ürünleri, medikal, hijyen ve inşaat segmentlerinde ziyaretçilerle buluşmayı hedeflediklerini kaydetti.

2016’nın Moğul için gerçek bir yatırım dönemi olarak yaşandığını anlatan Gögüş bu yatırımları şöyle sıraladı; “Lüleburgaz’daki yeni tesis ve buraya yapılan 2 yeni hat yatırımın yanı sıra; ABD Güney Karolina’da yeni tesisimizin bina renovasyonu ve hat montajı faaliyetleri başladı. Hatta, girişimcilik başarımız nedeniyle Amerikan nonwoven endüstrisinin çatı örgütü INDA tarafından IDEA® 2016 Girişimcilik Ödülü’ne layık görüldük. 2017 yılı, bu yeni yatırımların devreye alınması ve artan kapasitenin satılması yılı olacaktır. Bu yıl yeni bir yatırım planımız bulunmuyor. Pazara dönük çalışmalarımızı yoğunlaştıracağız ”

Teknik Tekstiller Haberleri

TUSAŞ havacılık endüstrisi için yeni kompozit tesisini açtı

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.’nin (TUSAŞ) Ankara Kahramankazan’daki yerleşkesinde açtığı yeni kompozit tesis sahip olduğu son teknolojiyle, Türk...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied