19.6 C
İstanbul
Pazartesi, Ekim 2, 2023

Textilegence Temmuz Ağustos 2023 sayısı yayınlandı

Textilegence Temmuz Ağustos 2023 sayısı tekstil makinelerinin...

Sun Tekstil kapasitesini %15 artırıyor 

Türkiye’nin konfeksiyon üretimi ve ihracatında lider firmalar...

Türk tekstil ihracatı yılın ilk yarısını düşüşle kapattı 

Dünyanın en büyük tekstil ihracatçıları arasında yer...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Monforts Avusturya’da 40 yıllık başarısını kutluyor

GüncelMonforts Avusturya’da 40 yıllık başarısını kutluyor

- Haber Sponsoru -

Avusturya’nın Karintiya bölgesindeki Lavant Vadisi’nin merkezindeki St. Stefan’da bulunan ve Monforts terbiye makinelerinin üretimi için kilit bir tesis olan Montex Maschinenfabrik, 2022 yılında 40. yılını kutladı. Monforts tarafından 1982 yılında kurulan gelişmiş üretim merkezi, güçlü bir ekip ve bilgi birikimiyle müşterilerine hizmet vermeye devam ediyor.

Montex Fabrika Müdürü Gert Hanzl, en başından beri yüksek hassasiyetli sac işleme, lazer kesim ve kaynak, makine ve bileşenlerin ön montajı da dahil olmak üzere makine üretiminin tüm yönlerinde uzmanlaştıklarını ve iyi organize edilmiş bir kalite yönetimi ve yedek parça hizmeti sunduklarını söyledi. Almanya’nın Mönchengladbach kentindeki Monforts araştırma ve geliştirme ekibiyle çok yakın çalışarak en yeni fikirleri test ve prototipleme yoluyla gelecekteki seri üretime hazır hale getirdiklerini kaydeden Hanzl; “Tasarım ve üretim yöntemlerinin sürekli geliştirilmesinde birçok yeni olanaktan tam olarak yararlanıyoruz. Makineler için ilgili elektrik şalter kutuları, üretim programlarımıza göre Almanya’daki Monforts’tan tam zamanında teslim ediliyor” dedi.

Teknik tekstil veya özel tekstillerdeki müşteriler için sipariş üzerine makineler

Gert Hanzl, seri üretilen Monforts makinelerinde bir standardizasyon olsa da, Montex’in teknik tekstil veya özel tekstillerdeki müşterilerin özel ihtiyaçlarına göre benzersiz tasarımlara sahip sipariş üzerine makineler inşa etmek için giderek daha fazla talep aldığından bahsetti. Hanzl, kendini kanıtlamış bileşenlerin ve dikkatle test edilmiş özel yapıların en iyi kombinasyonunu hedeflediklerini ve büyük projelerin üstesinden gelebilecek donanıma sahip olduklarını belirtti.

Monforts Avusturya’da 40 yıllık başarısını kutluyor

Endüstri standardı Montex ram makinelerinin yanı sıra serbest (relaxation) kurutma makineleri, Thermex boyama serileri, Monfortex basınçlı çekmezlik serileri ve Montex®Coat kaplama ünitelerini de içeren temel Monforts makine yelpazesi Avusturya’daki tesiste üretiliyor.

Çoklu görevler için iyi eğitimli personel Monforts’a esneklik ve güç kazandırıyor

Bu tesiste uzun süredir, hatta bazıları Montex Austria’nın kuruluşundan beri görev alan çalışanları olduğunu söyleyen Gert Hanzl, ancak bilgi birikimlerini aktarmak ve müşterilerin Monforts sistemlerinden beklediği yüksek standardın ileride de korunmasını sağlamak için aynı zamanda çırakları eğitmelerinin büyük önem taşıdığını dile getirdi. Avrupa’nın kalbinde bulunmanın en önemli avantajlarından birinin, dünyanın en iyi eğitim sistemlerinden biri olan İkili Eğitim Sistemi olduğunu ifade eden Hanzl; “Bir meslek okulundaki teorik eğitimi hem şirket içinde hem de eğitim atölyelerinde pratik eğitimle birleştiriyoruz. Yerleşik personel de yeni beceriler geliştirmek için düzenli olarak eğitim alıyor ve herkes üretimin her aşamasında yer alarak çoklu görevler için eğitiliyor. Bu bize esneklik ve güç kazandırıyor.”

Monforts Genel Müdürü Stefan Flöth, Mönchengladbach’taki meslektaşlarının Montex ekibinin 40. kuruluş yıldönümünü içtenlikle kutladıklarını belirterek; “Şirkete onlarca yıllık iyi ve başarılı iş birliğimiz için teşekkür ediyor ve önümüzdeki 40 yıl boyunca bizimle çalışacak olan işletmenin başarılarının devamını diliyoruz.”

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler