Hesabım

Ana Sayfa » ITM » Monforts Türk tekstil endüstrisiyle partnerliğini güçlendirmeye geliyor

Monforts Türk tekstil endüstrisiyle partnerliğini güçlendirmeye geliyor

Monforts ITM 2022 fuarı boyunca kumaş terbiyesinde Montex ramının sağlamlığını ve çok yönlülüğünü vurgulayacak.

Emirhan Çiloğlu
Emirhan Çiloğluhttps://www.textilegence.com
Mahmut Emirhan Çiloğlu, İstanbul’da Hüsnü M. Özyeğin Anadolu Lisesi’nde lise eğitimini tamamlamış, sonrasında da İstanbul Üniversitesi’nde Amerikan Kültürü ve Edebiyatı lisans bölümünden başarıyla mezun olmuştur. 2021 itibari ile Textilegence’da pazarlama ve dış ilişkiler sorumlusu olarak görev almaya başlayan Çiloğlu, kurumsal iletişimin güçlendirilmesine katkı sağlamaktadır.

Tekstil makine ve sistemleri tedarikçisi Monforts ve Türkiye temsilcisi Neotek, TÜYAP’ta düzenlenecek ITM 2022 fuarında mevcut ve potansiyel müşteriyle bir araya gelecek. Ziyaretçiler firmanın salon 12’deki 1209B numaralı standında, kumaş terbiye endüstrisinde öne çıkan Montex ramının ısı ve enerji tasarrufu dahil pek çok özelliği hakkında bilgi edinebilecek.

Monforts en yeni Montex ramlarıyla %40’a varan toplam enerji tasarrufu sağlıyor

Bir Montex ramı içindeki TwinAir ısıtma kamarası sistemi ile, üst ve alt hava akışları birbirinden tamamen bağımsız olarak düzenlenebiliyor ve ısının yalnızca gerektiği zaman ve yerde uygulanması sağlanıyor. Optiscan dengeleme sistemi, son derece ekonomik ve temassız kurutma için nozullar ve kumaş arasındaki mesafenin sürekli otomatik olarak değerlendirilmesine imkan tanıyor. Ram makinesi içinde elde edilen sabit buharlaşma oranı, optimum enerji kullanımı sunarak, ayrıca kumaş üzerinde iz oluşmasının önüne geçiyor.

En yeni Montex ramlarıyla, ısı geri kazanımı veya yüksek kaliteli oda yalıtımı gibi enerji optimizasyon önlemleri olmayan geleneksel bir ram makinesine kıyasla %40’a varan toplam enerji tasarrufu elde edilebiliyor. Montex ramı aynı zamanda tam dijital kontrolden faydalanıyor. Qualitex 800 PLC kontrol sistemi, kullanım kolaylığı ve tam işletme maliyeti genel değerlendirmesi ve bakım izleme dahil olmak üzere hat ve yönetim verilerine hızlı erişim sağlıyor.

Türkiye’nin ilk Montex®Coat kaplama sistemi kısa süre önce Bursa’da Altun Tekstil’de kuruldu.

“Kaynak tasarrufu her zamankinden çok daha değerli”

Monforts Bölge Satış Müdürü Thomas Päffgen, İstanbul’daki fuarda kurutma, çekmezlik, termofiksaj ve kaplama gibi temel işlemler için Montex ramının sağlamlığını ve çok yönlülüğünü vurgulayacaklarını belirtti. Päffgen  Montex’in, kumaş terbiye endüstrisi için endüstri standardı haline geldiğini ve üretim hacmi ve özellikle enerji verimliliği ve tasarrufu açısından bir dizi avantaj sağladığını dile getirdi.

Neotek Yöneticisi Ahmet Kılıç, “Her yerde hızla yükselen enerji fiyatlarıyla birlikte, MonforClean sistemi veya kurutma işleminden kaynaklanan atık ısının kurutma havasını önceden ısıtmak için kullanıldığı EcoBooster gibi özellikler her zamankinden daha değerli hale geliyor” dedi. Monforts’un, her bir hat kurulumuna göre uyarlanmış bir dizi daha fazla kaynak tasarrufu ve enerji geri kazanım seçeneği sunabildiğine değinen Kılıç; “Bu önemli İstanbul etkinliği sırasında birçok fabrika partnerimizin ihtiyaçlarını nasıl karşılayabileceğimize dair verimli görüşmeler gerçekleştirmeyi bekliyoruz” şeklinde konuştu.

ITM 2022 Fuarı katılımcılarıyla irtibata geçmek veya sizde ITM 2022 Fuarı'na katılım haberinizi yayınlatmak  isterseniz aşağıdaki formu doldurmanız yeterli.


    Daha Fazla ITM 2022 Katılım Haberi