Ana Sayfa » Eğirme » Oerlikon ITMA Barselona 2019’da; Temiz Teknoloji, Akıllı Fabrikalar

Oerlikon ITMA Barselona 2019’da; Temiz Teknoloji, Akıllı Fabrikalar

Oerlikon ITMA Barselona 2019’da; temiz teknoloji, akıllı fabrikalar. Oerlikon bu yıl Barselona’daki ITMA fuarına yapay elyaf üretiminin geleceğine yolculuk için tüm ziyaretçileri davet ediyor.

Emre Yolerihttps://www.textilegence.com
Belçika’da College St.Vincent’da lise eğitimini tamamlayan Yoleri, Türkiye’ye dönerek Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde üniversite eğitim almaya başlamıştır. Bu bölümü yarıda bırakarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans’ına devam etmektedir. 2005 yılında çalışma hayatına atılan Yoleri, kamu ve özel sektörde müşteri ilişkileri, strateji planlama ve raporlama alanlarında yöneticilik yapmış, proje bazlı çalışmalar yürütmüştür. 2015 yılından bu yana NEFA PR yayıncılıkta uluslararası ilişkiler, proje geliştirme, organizasyon ve yazı işleri alanlarında görev almaktadır.

Oerlikon ITMA Barselona konsept resmi
Oerlikon ITMA Barselona 2019’da; Temiz Teknoloji, Akıllı Fabrikalar

20-26 Haziran 2019 tarihlerinde, Oerlikon tüm misafirlerine ‘Temiz Teknoloji, Akıllı Fabrika’ mottosuyla sürdürülebilirlik ve yapay elyaf üretim vizyonunu Salon 7 A101’deki 1000m2’lik standında sanal bir 4D showroom ile gösterecek. Ve bu, gerçekliğin çok benzeri bir alan olacak. Çünkü Oerlikon, yeni ve yenilikçi bir endüstriyel tasarımda verimli makine ve tesis konseptleri için dört dünya prömiyeri gerçekleştirecek. Diğer birçok yenilikle birlikte, tüm bunlar Oerlikon Manmade Fibers segmentinin yeni DNA’sını oluşturuyor.

Yapay elyaf endüstrisi için zorluklar çok çeşitlidir ve Oerlikon müşterilerine çözümler sunuyor;

Oerlikon ITMA Barselona 2019’da; doğru iş modelini seçmek

Global pazardaki sertleşme nedeniyle elyaf ve iplik üreticileri üzerindeki fiyat baskısı artıyor. Burada kendini doğru yerleştirmek önemlidir. Niş pazar için yenilikçi ürünler ve üstün malzeme özellikleri ile polyester, naylon veya polipropilen üreterek karını maksimize mi ediyorsun, yoksa sürekli büyüyen hazır giyim sektörü gibi hacim pazarında ölçek ekonomileri yoluyla ticari başarı mı arıyorsun?  Oerlikon her iki işletme modeli için de doğru cevaplara sahiptir. Ve en önemlisi, Pazar lideri tüm çözümleri tek bir kaynaktan sunuyor. WINGS FDY PA6, BCF S8 Tricolor ve devrim niteliğindeki eAFK Evo tekstüre makinesinin dünyadaki makine ve sistem konseptlerinde kendiniz görün.

Oerlikon ITMA Barselona 2019’da; İyi personel için alternatif bulmak

Yapay elyaf sektöründe iyi operatörler bulmak, Çin, Hindistan ve Türkiye gibi gelişmekte olan sanayi ülkelerinde bile giderek zorlaşıyor. Çözüm ise açıktır. Mesela, otomotiv endüstrisinin 3. Endüstri Devrimi ile yıllar önce elde ettiği şey, şimdi tekstil sektöründe yerini alıyor. Aynı zamanda bir vites değişimi de söz konusu. Bir sonraki adımda, dijitalleştirme ile birlikte otomasyon yeni, sürdürülebilir üretime yol açacak. Oerlikon, ITMA’da otomasyon ve dijitalleşmenin nasıl etkileşime girdiğini gösterecek. Kendi kendine öğrenen makineler ve sistemler, yapay zeka (AI), uzaktan servisler ve sınır bilişim, yeni Oerlikon Manmade Fibers DNA’sının dijital tarafındaki anahtar kavramlardan sadece birkaçıdır.

Garanti kalitesi ve izlenebilirlik

Elyafların ve ipliklerin nitelikleri en yüksek talepleri karşılamalı ve üretimleri tekstil değer zinciri boyuncu izlenebilir olmalıdır. Bu arık sadece güvenliğin çok önemli olduğu otomotiv endüstrisinde önemli bir rol oynamıyor. Elyaf, iplik ve nonwoven kullanan diğer sanayi dalları da tüketici ürünleri için ürettikleri hammaddelerin nereden geldiğini bilmek istiyor.  Yasal düzenlemeler bunu daha sık talep ediyor. Oerlikon, DIN ISO sertifikalı üretim süreçleriyle optimum çözümler sunuyor. Dünyanın yapay elyaf üreticilerinin yarısından fazlası, her gün Oerlikon Barmag, Oerlikon Neumag ve Oerlikon Neumag ekipmanlarında üretilen özelliklere ikna olmuş durumda ve ITMA’ya gelen tüm ziyaretçiler da aynı şeyi yerinde görecek.

Verimli ve sürdürülebilir üretim

Gelecekte, yapay elyaflardan üretilen malzemeler daha gelişmiş bir küresel geri dönüşüm ekonomisinin bir parçası haline gelmelidir. %80’den fazla pazar payı ile dünyada en çok kullanılan yapay elyafı olan polyesterin geri dönüşümü sadece bugünün gündeminde değil. PET şişelerden elyaflara ve filamentlere, tekstillere ve halılara kadar bunun için Oerlikon’un hali hazırda çözümler var. ITMA bir sonraki adım olacak. VacuFil® Oerlikon ile grubun bağlı şirketi BBEngineering ile işbirliği içinde, atıksız bir geri dönüşüm yaklaşımına sahip olan polyester üretim idare çözümü No.4’ün dünya prömiyeri yapılacak.

Tekstil Eğirme Haberleri

Marzoli ITMA Asia’da dijital ve sürdürülebilir çözümleriyle yer alacak

Eğirme sürecinde performansı optimize eden komple eğirme hatları, bileşenler ve dijitalleştirilmiş çözümlerde önde gelen tedarikçilerden Marzoli, 12-16 Haziran tarihleri...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied