4.7 C
İstanbul
Çarşamba, Mart 29, 2023

Giriş Yap / Kayıt ol

Küresel alıcılar Türkiye hazır giyim sektörüne desteğini açıkladı

Türkiye hazır giyim ve tekstil sektörünün deprem...

Haliç Üniversitesi öğrencilerine HEFA Tekstil’de staj imkanı

Türkiye’nin önemli vakıf üniversitelerinden Haliç Üniversitesi ve...

TGSD, Adıyaman’da konteyner kent projesini başlattı

Deprem bölgesine kısa, orta ve uzun vadeli...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Oerlikon, K 2022’de sürdürülebilirliğe odaklandı

EğirmeOerlikon, K 2022’de sürdürülebilirliğe odaklandı

- Eğirme Haber Sponsoru -

İsviçreli Oerlikon Group’un Polimer İşleme Çözümleri bölümü, 19-26 Ekim tarihlerinde Almanya Düsseldorf’da düzenlenen plastik endüstrisinin lider fuarlarından K 2022’de kendilerini ‘Akışı Hisset. Kontrolü elinde tut’ sloganıyla tanıttı. Oerlikon, Salon 1’deki Stand D10’da plastik üretimi ve işlenmesine odaklanan geniş ürün ve hizmet yelpazesini sergiledi. Modern polikondenzasyon ve ekstrüzyon sistemlerine dayalı ham madde hazırlama, en son geri dönüşüm teknolojileri, verimli sıcak yolluk sistemleri, yenilikçi kaplama çözümleri, filtrasyon uygulamaları için sürdürülebilir üretim süreçleri ve yüksek kaliteli dişli ölçüm pompaları gibi konulara odaklanan yenilikçi çözüm ve teknolojiler, fuar boyunca ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

Oerlikon, üreticileri sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmalarında destekliyor

Teknoloji çözümlerini daha iyi bir dünyanın kolaylaştırıcıları olarak gördüklerini belirten Oerlikon Polimer İşleme Çözümleri bölümü CEO’su ve Oerlikon Group CSO’u George Stausberg; “Polimer işleme endüstrisinde, örneğin, kullanılan malzemelerin geri dönüşümünü yoğun bir şekilde genişletirken, ambalaj malzemeleri ve tekstiller için sürdürülebilir, kapalı döngüsel bir ekonomiye ulaşmamız gerekiyor. Mevcut teknolojilerimiz ve gelecekteki yeniliklerimizle, tüm proses zinciri boyunca üreticileri kendi sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmaları için destekliyoruz” dedi.

Oerlikon, K 2022’de sürdürülebilirliğe odaklandı

Oerlikon Polimer İşleme Çözümleri bölümü Pazarlama, Şirket İletişimi ve Halkla İlişkiler Müdürü André Wissenberg, bileşenler ve aletler için daha uzun hizmet ömürlerinin plastik işleme üretiminde verimliliği artırdığını ve aynı zamanda daha istikrarlı süreçler ve dolayısıyla daha az atık oluşumu sağladığını kaydetti. Wissenberg, K 2022’de sergilenen tüm teknolojik markalarının ve yeniliklerinin net bir şekilde bunlara odaklı olduğunu söyledi.

Sürdürülebilir çözümlerden sanal deneyimlere

Oerlikon, K 2022’ye çok sayıda cazip çözümle katıldı ve bunlardan biri de Oerlikon Barmag Huitong Engineering sürekli polikondenzasyon sistemleri oldu. Yüksek kaliteli eriyik, nihai ürün üzerinde doğrudan bir etkiye sahip bulunuyor ve yüksek kaliteli şişe, film ve elyaf polyesterin temelini oluşturuyor. Oerlikon’un verimli ve yüksek kaliteli sistemleri, polimerler oluşturmak için farklı monomerlerin bir araya getirildiği bir kimyasal reaksiyon aracılığıyla homojen eriyik üretiyor.

Oerlikon Barmag ayrıca K 2022 aracılığıyla yüksek oranda doldurulmuş, yüksek viskoziteli ve aşındırıcı malzemelerin taşınması için eksantrik vidalı pompalar dahil olmak üzere çeşitli çözümlerini sergiledi. Ayrıca, yapıştırıcılar ve silikonlar gibi yüksek viskoziteli, kaymaya duyarlı malzemeleri taşımak için yeni bir pompa da ilgi odağı odağı oldu. Ziyaretçiler, sanal gerçeklik gözlüklerini kullanarak pompaları kendileri de inceleme fırsatı buldu.

Sıcak yolluk uzmanı Oerlikon HRSflow, oldukça düşük ağırlıklara göre hazırlanmış kapsamlı bir sıcak yolluk ürün yelpazesinin yanı sıra ince duvarlı enjeksiyon kalıplamada kullanım için yeni Xp nozul serisini sergiledi. Her iki ürün de plastik işlemede enerji ve malzeme tüketimini azaltmaya yardımcı olarak daha fazla sürdürülebilirliğe yönelik yaklaşımı destekliyor.

Ayrıca, K 2022’ye katılan Oerlikon Surface Solutions bölümü teknoloji markası Oerlikon Balzers da enjeksiyon kalıplama işlemi için yeni bir kaplama olan BALINIT MOLDENA’yı ve korozyon ve üstün sürtünme direncine sahip dolgulu polimerlerin ekstrüzyonunu tanıttı. Tüm bunlara ek olarak, nonwoven üretimi ve sürdürülebilir filtrasyon uygulamaları için teknolojiler ve plastiklerin geri dönüşümü için son teknoloji sistemler de Oerlikon standında yer aldı.

Şirketin toplam çözümleri görsel-işitsel 4D bir deneyim ile sunuldu

Şirketin toplam çözümleri görsel-işitsel 4D bir deneyim ile sunuldu

Ürün ve teknoloji yeniliklerinin yanı sıra Oerlikon, K 2022’de farklı ilave bir program da sundu. Görsel-işitsel bir 4D deneyim ile stant ziyaretçilerine şirketin sunduğu toplam çözümler gösterildi. Ayrıca, fuarın Remscheid’deki Oerlikon Barmag sahasına yakınlığı sayesinde, mevcut ve potansiyel müşterilere dünyanın en büyük yapay elyaf Ar-Ge merkezlerinden biri hakkında bilgi verildi.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler