Ana Sayfa » Dokuma » Picanol airjet OmniPlus-i’nin Hindistan galasını yaptı

Picanol airjet OmniPlus-i’nin Hindistan galasını yaptı

Picanol 3. ITMACH India fuarına katılarak rapier ve airjet dokuma makinalarındaki yeniliklerini sergiledi.

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Picanol airjet OmniPlus-i’nin Hindistan galasını yaptı
Picanol airjet OmniPlus-i’nin Hindistan galasını yaptı

Picanol 5-8 Aralık 2019 tarihleri arasında 3. ITMACH India fuarına katılarak Picanol airjet ve rapier dokuma makinalarındaki yeniliklerini sergiledi. Firma, Hindistan’ın tekstil üretiminde önemli yerlerden biri olan Gandhinagar’da (Gujarat) gerçekleşen fuarda yeni airjet dokuma makinesi OmniPlus-i’nin Hindistan galasını gerçekleştirdi.

OmniPlus-i şimdiye kadar 100 binden fazla airjet makinesinin sevk edildiği, airjet dokuma yaklaşık 40 yıllık deneyimin sağlam temelleri üzerine geliştirildi. Fuarda yüksek endüstriyel hızlarda denim kumaşı dokuyan 220cm’lik makine sergilendi.

Picanol Hindistan pazarındaki güçlü konumunu sürdürmeye odaklandı

Picanol Dokuma Makineleri Başkan Yardımcısı Johan Verstraete Hindistan’ın dünyanın en önemli tekstil pazarlarından biri olduğu gibi kendileri için de önemli bir pazar olduğunun altını çizdi. Verstraete; “Bu nedenle yeni airjet makinemiz OmniPlus-i’yi Hintli müşterilerimize ilk kes göstermekten gurur duyuyoruz” dedi. Yeni OmniPlus-i; yeniden tasarlanmış bir tarak düzeneğini, optimize edilmiş itici nozül kurulumunu ve tam elektornik kontrollü ağızlık düzeneği olan SmartShed’i bir araya getiriyor.

Verstraete sözlerini şöyle sürdürdü; “Hindistan pazarına 1956’den beri başarıyla hizmet veriyoruz. Hindistan pazarının potansiyel ve beklenen büyümesi ışığında, 2008’in başlarında Hindistan’da kendi organizasyonumuzu kurmaya karar verdik. Bu hamlenin arkasındaki amaç, Hintli müşterilerimize daha aktif olarak destekleyebilmemizdi. Hem air jet hem de rapier dokuma makinelerinde pazardaki en geniş ürün yelpazesi, gelişmiş yerel servisler ve dikkate değer varlığımızla Hindistan pazarına büyük önem veriyoruz. Ve tüm Hindistan tekstil sektörü için lider dokuma makineleri tedarikçisi konumumuzu daha da güçlendirmek istiyoruz.”

Picanol airjet OmniPlus-i’nin Hindistan galasını yaptı

Picanol Hindistan’da güçlü bir varlığa sahip. Elektronik baskı tamirhanesi de dahil olmak üzere Delhi’deki ana ofisinin yanı sıra, Mumbai ve Coimbatore’deki bölge ofisleri bulunuyor. Firmanın Hindistan’daki 35 Picanol uzmandan oluşan ekibi, bu yerel pazarda sürekli servisi garanti ediyor. Dokuma teknolojileri alanında en kapsamlı ürün portföyünü sunan Picanol, hızla değişen bu sektörde dokuma fabrikalarının ihtiyaçlarının ve müşteri beklentilerinin hızla geliştiğini değerlendiriyor. Çevresel konular için artan ilgi, daha yüksek maliyetler, kaynakların ve becerilerin daha az kullanılabilirliğinin yanı sıra tüm endüstriyi etkileyen dijital devrim bu beklentilere yön veriyor.

Yeni dokuma teknolojileri sunma konusunda öncü bir konumda bulunan Picanol, rapier ve airjet makinaları ile eksiksiz bir ürün gamına sahip. Picanol airjet makine portföyünde, kökleri ve geleceği net bir vizyonla birleştiren yeni OmniPlus-i, OMNIplus Summum, TERRYplus Summum ve OMNIplus 800 TC makinaları yer alıyor.

Rapier dokuma alanında ise Picanol’un çok yönlü ve üretken makinesi OptiMax-i amiral gemisi ürün olarak öne çıkıyor. Ayrıca GTMax-i3.0, GTMax-i ve GT-Max da müşterilerin ihtiyaçlarına yanıt veriyor.

Tekstil Dokuma Haberleri

Stäubli TIEPRO çözgü bağlamada verimliliği artırıyor

İlk kez 2019 yılında pazara sunulan Stäubli TIEPRO çözgü bağlama makinesi, kısa sürede dünya çapında ünlü dokuma fabrikaları tarafından...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied