Hesabım

Picanol Hakkında - Picanol Türkiye

Picanol
Picanol

Picanol uzun yıllardır Türk tekstil pazarının önemli dokuma teknolojileri markalarından birisidir. Firma Türkiye çapında Picanol Tekstil Makinaları firması ile yer almaktadır.

Picanol Group’un bir parçası olan Belçika Ypres merkezli Picanol, 1936 yılından bu yana, rapier ve airjet dokuma tezgahları ile küresel pazarın önemli tekstil makinecilerinden birisidir. Firma yenilikçi dokuma tezgahları geliştirme, üretme ve pazarlamanın yanı sıra; bunları dünyanın her pazarında tesislere kurma, işletmeye alma, sorun giderme, satış sonrası yedek parça ve aksesuar desteği sağlama ve eğitim gibi hizmetleri de sağlıyor. Günümüzde dünya çapında 2,600’den fazla dokuma fabrikasında 175 binden fazla Picanol dokuma makinesi çalışıyor. Avrupa ve Asya’da kendi üretim tesislerine sahip olan Picanol, ayrıca dünya çapında bir satış ağına sahip bulunuyor.

Hikayenin başlangıcı…

Picanol’un hikayesi 1936 yılında Belçikalı sanayici Charles Steverlynck’ın Weefautomaten Picanol NEV şirketini kurmasıyla başladı. İlk dokuma makinesi İspanyol mühendis Jaime Picanol’un bir tasarımına dayanıyordu. 1951 yılındaki ITMA fuarında firma President otomatik dokuma makinesini pazara sundu ve kısa sürede dünyayı fethetti. Bu makine dünya çapında 160 binden fazla satış elde etti. 1963 yılında Picanol yeni üretim salonlarına yatırım yaptı. Ypres şehir merkezinin dışında, yıllık 10 bin mekikli makine kapasitesine sahip otomatik bir dökümhane ve yeni montaj hattı inşa edildi. Firma dünyanın ilk elektronik kontrollü mekikli dokuma makinesi MDC’yi 1971’de ITMA Paris fuarında tanıttı. Firma ilk mekiksiz dokuma makinesi ve yeni rapier atkı atma teknolojisine sahip PGMA’yı 1975’de ITMA Milano fuarında sergiledi. 1980 yılında ile ise, yenilikçi airjet atkı teknolojisine sahip devrim niteliğindeki PAT dokuma makinesi Greenville’deki ATME fuarında sergilendi.

2000’li yıllara gelindiğinde Picanol

1983’e gelindiğinde elektronik geliştirmeler dikkat çekti. Picanol katıldığı ITMA Milano fuarında,  mikroişlemci teknolojisi tarafından izlenen ve kontrol edilen bir airjet ve rapier dokuma makinesi sunan ilk firma oldu. GTM rapier, elektronik olarak kontrol edilen, mekiksiz rapier dokuma makinesi endüstrisinde önemli bir dönüm noktası kabul ediliyor. Picanol 90’lı yılların başında yeni bir airjet jenerasyonu üretti. Delta ve Omni airjet dokuma makineleri bir personel ile 30 dakikadan daha az sürede stil değişikliği sağlayan Hızlı Stil Değiştirme (Quick Style Change) sistemi ile donatıldı. 1993 yılında Picanol, ISO9001 sertifikasını alan ilk dokuma makineleri üreticisi oldu. 1994 yılında firma Çin’deki gücünü arttırmak için, %60’ı kendisine ait olan Suzhou Picanol Textile Machinery (STM) ortak girişimi ile Çin’de makine üretimini başlattı. Picanol 1999’da Gamma rapier dokuma makinesini, 2000 yılında ise OMNIplus airjet dokuma makinesini pazara tanıttı. 2000’li yıllarda makine ve çözüm gamını sürekli genişleten Picanol, aynı zamanda pazarda farklı lokasyonlarda yeni yatırımlara imza attı.

En Son Picanol Haberleri

Picanol Techtextil NA ve IGATEX Pakistan’a Katıldı

Picanol Techtextil NA ve IGATEX Pakistan’a katıldı. Gelişmiş rapier ve airjet dokuma teknolojileri ve hizmetleri üreticisi olan firma, küresel pazarda etkili bir pazarlama stratejisi izliyor. Firma 26 -28 Şubat 2019 tarihleri arasında Kuzey Carolina’da gerçekleştirilen Techtextil NA 2019 fuarına katılarak teknik kumaşların dokunması için çözümlerini tanıttı. Firmanın bir başka durağı ise yine 26-28 Şubat 2019 tarihlerinde Pakistan’ın Karaçi kentinde gerçekleştirilen IGATEX Pakistan 2019 fuarı oldu.

Firma Techtextil NA 2019 fuarına bir info-stant ile katıldı, Kuzey Amerika pazarındaki teknik tekstil üreticilerine rapier ve airjet dokumanın avantajlarını anlattı. Firmanın Amerikan tekstil endüstrisi ile uzun ve yakın bir ilişkisi bulunuyor. 1 Şubat 1966 yılında kendi alt şirketi Picanol of America’yı kuran grup, o zamandan bu yana Amerikan dokuma fabrikalarına onbinlerce dokuma makinesi kurulumu gerçekleştirdi. Firma için Amerika her zaman stratejik öneme sahip bir pazar olarak kendisini ispatladı. Geçen zaman içinde Amerikan tekstil endüstrisinde teknik kumaşlar segmentinin çok daha baskın bir alana dönüşmesiyle Picanol bu konuda da yenilikçi ve güvenilir bir çözüm sağlayıcı olarak kendisini konumlandırdı. Techtextil NA fuarını Picanol için önemli bir fuara dönüştüren nokta, bu pazarın yaşadığı gelişim oldu… devamını oku.

DTG 2019’da Picanol Bangladeş Pazarına Seslenecek

Firma, 16. DTG – Dhaka Uluslararası Tekstil ve Konfeksiyon Makineleri Fuarı’na katılacak. DTG 2019, 9-12 Ocak 2019 tarihlerinde Bangladeş’in başkenti Dhaka’da gerçekleştirilecek ve Picanol ajansı Spintex Technology’nin standında (Stant 7-126) yer alacak.

Bangladeş, son on yılda çok önemli bir pazar oldu. Firma, Bangladeş pazarının en önemli dokuma makinesi tedarikçisi olmaktan gurur duyduğunu duyurdu. Bunun, eksiksiz ve rekabetçi ürün portföyünün yanı sıra birinci sınıf hizmet kombinasyonu sayesinde mümkün olduğu belirtildi… devamını oku.

Picanol GTMax-i 3.0 Dokuma Makinasını Sunacak

Firma Asya pazarına rapier ve airjet dokuma teknolojilerini kapsamlı bir şekilde sunacak. Firma ITMA ASIA &CITME 2018 fuarında Salon H3 Stant F01’de tekstilcileri ve yatırımcıları ağırlayacak.  Fuarda toplam 9 adet makine sergilenecek; bunların 6’sı kendi standında (Salon H3, stant F01). Jakarlı bir TERRYplus Summum Stäubli standında ve Bonas standında bir GTMax-i 3.0 sergilenecek. Tongxiang standında ise bir GTMax-i 3.0 etiket dokuyacak.

Firmanın en yeni rapier makinesi GTMax-i 3.0, tekstil dünyasına ilk kez ITMA ASIA & CITME 2018 fuarında gösterilecek. Bu yeni model, GT-Max ve GTMax-i’nin başarısını bir adım öteye taşıyor. Yeniden tasarlanan bir mekik tahriki ve ekstra takviyeli tefe tahrikinin yanı sıra geleceğe yönelik BlueBox elektronik platformunun entegrasyonu, daha yüksek üretim hızlarına olanak tanıyor. Dahası, makinenin görünümü, ergonomi ve kullanıcı dostu özelliklerine odaklanılarak tamamen yeniden geliştirildi… devamını oku.

Picanol ITM 2018’de Beklediği İlginin Fazlasını Elde Etti

ITM 2018 fuarına iki rapier ve 2 airjet dokuma makinesiyle katılan firma, fuar boyunca ziyaretçilerin uğrak noktalarından biri haline geldi. Yoğun bir trafiğin yaşandığı firma standında dokuma makineleri güçlerini ve esnekliklerini fuar boyunca çalışarak kanıtladı.

ITM 2018 fuarında dokuma salonun en önemli markalarından biri olarak öne çıkan firma, fuar boyunca ziyaretçilerden beklediğin üstünde ilgiyi görmeyi başardı. Standında 2 rapier ve 2 airjet dokuma makinesine yer veren firma, Türk tekstilcilerin esnek taleplerine yanıt veren çözümler sağladığını bir kez daha gösterdi. Fuara katılımları hakkında konuşan Pazarlama Müdürü Erwin Devloo, Türkiye pazarına verdikleri önemin ve bağlılıklarının altını çizdi.  Çok önem verdikleri ITM fuarının yoğun bir ziyaretçi katılımıyla gerçekleştiğini belirten Devloo, bu nedenle beklentilerini fazlasıyla karşıladığını açıkladı… devamını oku.

Picanol Denizli’deki Tekstilcilere ‘Birlikte Büyüyelim’ Dedi

Rapier ve airjet dokuma teknolojilerinin lider üreticilerinden olan firma, Denizli’de düzenlediği bir etkinlikle rapier havlu dokuma makinesi TerryMax-i’i tanıttı. Birlikte Büyüyelim mottosuyla hız ve verimlilikte yeni bir sayfa açan makine performansıyla ziyaretçilerden tam not aldı.

Dokuma teknolojilerinin lider markalarından bir olan firma, Denizli’de gerçekleştirdiği ‘Havlu Günleri’ etkinliğiyle yenilikçi rapier havlu dokuma makinesi TerryMax-i’yi tanıttı. Denizli Organize Sanayi Bölgesi’nde gerçekleşen etkinliği bölgenin önemli tekstilcileri katılarak havlu dokumadaki yeni rapier makinesini yakından incelediler. Bu canlı gösteriden önce düzenlenen konferansta Picanol Türkiye Genel Müdürü Gürcan İmdat firmanın tarihsel gelişimi, bugünkü Pazar gücü ve Türkiye faaliyetleri ve hedefleri hakkında bilgi verdi. Bölge Satış Müdürü Derya Sargın ise firmanın geliştirdiği rapier ve airjet teknolojilere dönük bilgiler paylaştıktan sonra TerryMax-i’nin üstün yanlarını vurgulayan bir sunum yaptı… devamını oku.

Picanol Ürünleri

Airjet Dokuma Makine Modelleri

OMNIplus Summum

OMNIplus Summum ile Picanol, mevcut en yeni teknolojiyi airjet dokumada 30 yılı aşkın deneyimle birleştiren gerçek yeni nesil airjet dokuma makinelerini tanıttı. En son teknoloji ürünü donanım ve yazılımı bir araya getiren tamamen yeni bir elektronik kontrol platformu, devrim niteliğinde yeni bir besleme sistemi ile birleştirildi… devamını oku.

TERRYplus Summum

Amacınız havlu dokuma ise, şimdi eşsiz, geleceğe yönelik TERRYplus Summum ile gerçek katma değere sahip olduğunuzdan emin olabilirsiniz. OMNIplus Summum ile aynı yüksek performanslı dokuma teknolojisine dayanan TERRYplus Summum, pazarınızda zirveye çıkmak için tüm olanakları sunar. Bu Picanol makinesi, sağlam yapısı ile karakterize edilir ve pazardaki en yüksek istikrarı ve performansı sunar… devamını oku.

OMNIplus 800 TC

OMNIplus 800 TC dokuma makinesi, Picanol tarafından tasarlanıp üretilen ve en yeni OMNIplus 800 airjet dokuma teknolojisine dayanan entegre bir mekanik ve elektronik bileşen tasarımına sahiptir. OMNIplus 800 TC ergonomik tasarıma örnek teşkil ediyor. Kullanımı son derece kolaydır, olası tüm hataları ortadan kaldıran özel işlevlere sahiptir ve çok az miktarda bakıma ihtiyaç duyar… devamını oku.

Rapier Dokuma Makine Modelleri

OptiMax-i

Amacınız çok yönlü ve üretken dokumaysa, şimdi eşsiz, geleceğe yönelik OptiMax-i ile gerçek katma değeri elde edeceğinizden emin olabilirsiniz. OptiMax-i pazarınızda zirveye çıkmak için tüm olanakları sunar.

Her yeni fırsat için hazır. Optimum kumaş kalitesini garanti ediyor. Minimum enerji tüketimi için sınıfının en iyisi. Değerli zamanınızı optimize ediyor. Ve yaratıcılığınızı açığa çıkarmak için alan yaratın… devamını oku.

TerryMax-i

Hedefiniz çok yönlü ve üretken havlu dokuma ise, şimdi eşsiz, geleceğe yönelik TerryMax-i ile gerçek katma değeri elde edeceğinizden emin olabilirsiniz. OptiMax-i ile aynı yüksek performanslı dokuma teknolojisine dayanan TerryMax-i, pazarınızda zirveye çıkmak için tüm olanakları sunar.

Her yeni fırsat için hazır. Optimum kumaş kalitesini garanti ediyor. Minimum enerji tüketimi için sınıfının en iyisi. Değerli zamanınızı optimize ediyor. Ve yaratıcılığınızı açığa çıkarmak için alan yaratın… devamını oku.

GT-Max

GT-Max, sizi pazarınızdaki zirveye taşımak için ihtiyacınız olan her şeyi sunar. Picanol’un GamMax modelinin kanıtlanmış rapierli dokuma teknolojisini kullanıyor; tam elektronik izleme ve kontrol, Sumo ana motor ve mikroişlemci kontrollü dolum besleme ile. Büyük kurulu tabanı, makinenin güvenilirliğini ve sağlamlığını yansıtır. Bu dokuma makinesi, yatırım getirisini en üst düzeye çıkarma hedefinizi karşılamak için tasarlanmıştır. Yüksek kumaş kalitesini garanti eder, minimum enerji tüketimi için sınıfının en iyisidir, yeteneğinizi ortaya çıkaracak yer yaratır ve değerli zamanınızı optimize eder. Pazarınızdan, malzemelerinizden, enerjinizden, yeteneğinizden ve zamanınızdan en fazlasını elde etmek istiyorsanız, GT-Max size ilerlemeniz için bir platform sunar. Her zaman. Her yerde… devamını oku.

GTMax-i

GTMax-i, kendinizi pazarınızdaki zirveye taşımak için ihtiyacınız olan her şeyi sunar. Kanıtlanmış rapierli dokuma teknolojisini kullanıyor; tam elektronik izleme ve kontrol, Sumo ana motor ve mikroişlemci kontrollü dolum besleme ile. Büyük kurulu tabanı, makinenin güvenilirliğini ve sağlamlığını yansıtır. Bu dokuma makinesi, yatırım getirisini en üst düzeye çıkarma hedefinizi karşılamak için tasarlanmıştır. Yüksek kumaş kalitesini garanti eder, minimum enerji tüketimi için sınıfının en iyisidir, yeteneğinizi ortaya çıkaracak yer yaratır ve değerli zamanınızı optimize eder. GTMax-i, GT-Max’in başarısının bir devamıdır. Ek takviyeler daha da yüksek üretim oranları sağlar. Pazarınızdan, malzemelerinizden, enerjinizden, yeteneğinizden ve zamanınızdan en fazlasını elde etmek istiyorsanız, GTMax-i size ilerlemeniz için bir platform sunar. Her zaman. Her yerde… devamını oku.

GTMax-i 3.0

GTMax-i 3.0, kendinizi pazarınızdaki zirveye taşımak için ihtiyacınız olan her şeyi sunar. Kanıtlanmış rapierli dokuma teknolojisini kullanıyor; tam elektronik izleme ve kontrol, Sumo ana motor ve mikroişlemci kontrollü dolum besleme ile. Büyük kurulu tabanı, makinenin güvenilirliğini ve sağlamlığını yansıtır. Bu dokuma makinesi, yatırım getirisini en üst düzeye çıkarma hedefinizi karşılamak için tasarlanmıştır. Yüksek kumaş kalitesini garanti eder, minimum enerji tüketimi için sınıfının en iyisidir, yeteneğinizi ortaya çıkaracak yer yaratır ve değerli zamanınızı optimize eder. GTMax-i 3.0, GT-Max ve GTMax-i’nin başarısının bir devamıdır. Kıskaç hareketinin optimizasyonu ve geleceğe yönelik BlueBox elektronik platformu ve CAN iletişiminin entegrasyonu, daha da yüksek üretim hızlarına izin verir. Pazarınızdan, malzemelerinizden, enerjinizden, yeteneğinizden ve zamanınızdan en fazlasını elde etmek istiyorsanız, GTMax-i 3.0 size ilerlemeniz için bir platform sunar. Her zaman. Her yerde… devamını oku.

İletişim