30.7 C
İstanbul
Cumartesi, Temmuz 20, 2024

HanesBrands, ünlü spor giyim markası Champion’ı Authentic’e satıyor

İkonik giyim markalarının küresel liderlerinden biri olan...

Türkiye tekstil ihracatında Asya, Amerika ve Orta Doğu yükselişte

Türkiye tekstil ihracatına ilişkin nisan ayı verileri...

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

1 Hour Shirt; hızlı modadan adil modaya

Fashion Revolution Germany ve döngüsel moda markası...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

R|Elan™ Kooltex yapısal işlevsellik ile giysi performansını artırıyor

Elyaf ve KumaşR|Elan™ Kooltex yapısal işlevsellik ile giysi performansını artırıyor

- Haber Sponsoru -

Hindistan merkezli entegre polyester üreticisi ve bir Fortune 500 şirketi olan Reliance Industries Limited’in (RIL) R|Elan™ Kooltex kumaşı, kullanıcıyı gün boyunca serin ve kuru tutarak performansın artmasını sağlıyor ve fiziksel aktivitelerin artırılmasını teşvik ediyor. İster resmi ister spor kıyafet olsun, R|Elan™ Kooltex gelişmiş nem yönetimi özelliği ile sıcaklık kontrolüne yardımcı oluyor. Bu kumaş teknolojisi, yalnızca en son stil trendlerini yakalamakla kalmayıp aynı zamanda tüketicinin konforunu ve performansını artırmaya yardımcı olan gelişmiş tekstil teknolojileri sağlayan R|Elan™ ürün portföyü içinde yer alıyor.

R|Elan™ Kooltex, fonksiyonel ve rahat giysilere yönelik artan talebe yanıt veriyor

Tüketicilerin özellikle nem yönetimi gibi ek işlevsellik özelliği sergileyen giysilere olan talebi her geçen gün artış gösteriyor. Pandemi dönemi, günümüz tüketicilerinin düşünce yapısını değiştirerek onları aktif bir yaşam tarzına ve formda kalmaya daha fazla önem vermeye yöneltti. Bu dönemde performans özellikli daha iyi giyime yönelik talebinin öne çıkması, markaların performans kategorisi altında yeni çözümler üretmesine yol açtı. RIL, bu bağlamda trend ve performans artışı arayan tüketiciler için özel olarak tasarlanmış R|Elan™ ürünleri ile etkin çözümler sunuyor. Farklı kategoriler altında gruplandırılmış ürünleri içeren portföyde ‘Yüksek Performans’ başlığı altında, ısı yalıtım işlevi sunan AirTherm ve yapısal ikili işlevsellik sağlayan AllClima çözümlerinin yanı sıra giysiyi serin ve kuru tutan hızlı nem yönetimi işlevi ile Kooltex yer alıyor.

R|Elan™ Kooltex, fonksiyonel ve rahat giysilere yönelik artan talebe yanıt veriyor

Artık egzersiz veya sıcak havalarda terle mücadele etme konusunda endişelenmeye gerek yok

R|Elan™ Kooltex, mikro kanallar aracılığıyla terin emilmesini destekleyen benzersiz yapısıyla doğal bir nem yönetim mekanizmasına sahip bulunuyor. Bu, vücudun sıcaklığını düzenlemek için kullandığı hızlı nem yönetimi özelliğine olanak sağlıyor. Hızlı üç aşamalı nem yönetimi sürecini; teri kumaşın dış yüzeyine taşıma, teri daha geniş bir alana yayma ve terin hızla buharlaşması ile giysi giyen kişinin serin ve taze hissetmesini sağlama oluşturuyor.

Egzersiz yaparken veya sıcak havalarda terle mücadele etme endişesini ortadan kaldıran R|Elan™ Kooltex; denim, triko, athleisure (spor-şık) ve dokumalar gibi ana giyim uygulama segmentlerinde kullanım alanı buluyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler