18.7 C
İstanbul
Salı, Mayıs 21, 2024

SASA’dan yapay zekâ uygulamaları için büyük adım

Türkiye’nin küresel çapta önde gelen polyester üreticilerinden...

Geleceği dokumak: Tekstil makineleri otomasyonunun hikayesi 

220 yıllık tekstil makineleri otomasyonu, sektörün görünümünü...

Türkiye tekstil ihracatında ABD’de ve Orta Doğu’da yükselişte

Türkiye tekstil ve ham maddeleri sektörü ocak-şubat...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Riri Group doğadan ilham alan SS24 koleksiyonunu Paris’te tanıttı

Yardımcı MateryallerRiri Group doğadan ilham alan SS24 koleksiyonunu Paris’te tanıttı

- Haber Sponsoru -

Moda markalarına yüksek kaliteli aksesuarlar sağlayan Riri Group, SS24 koleksiyonunun ön gösterimini 7-9 Şubat tarihlerinde Première Vision Paris’te gerçekleştirdi. Metal ve plastik aksesuarlardan oluşan koleksiyon, altı renkli ilham kaynağı oluşturan iki tamamlayıcı ruh halini içeriyor. Son yıllarda stratejik satın almalarla büyüyen grup, fermuarlarını, düğmelerini, metal bileşenlerini ve moda mücevherlerini malzeme bilimi, işlevsellik, sürdürülebilirlik ve stil açısından sürekli olarak geliştiriyor.

Riri Group metal aksesuarları 3 grupta sınıflandırıyor: ORGANIC, NATURAL, VULCANIC

ORGANIC (ORGANİK) trendi, verniklerin ve metalik lamine derinin yeşil renginden, dikey çizgili jakarlı bantlardan ve alternatif sarı ve yeşil tonlara sahip zincirlerden oluşuyor. NATURAL (DOĞAL), geri dönüştürülmüş polyester, keten, kenevir, mantar ve zeytin ağacı ekleri dahil olmak üzere doğal ve sürdürülebilir malzemelerden ve liflerden yapılmış bantlar, fermuar elcikleri (çekecekleri) ve düğmeler içeriyor.

Riri Group doğadan ilham alan SS24 koleksiyonunu Paris’te tanıttı

Ayrıca dikişli geri dönüştürülmüş polyester, keten ve kenevirden yapılmış bantlar, dikişli mantar şeritli kaplamalar, geri dönüştürülmüş kenevirden yapılmış fermuar elcikleri de bulunuyor. Bunlar Riri Group’a katılan en son bölüm olan ve sinterleme süreçlerinde uzmanlaşan K4Sint tarafından yapılan ahşap ekler veya özel seramik işçiliklerle üretiliyor. Geri dönüştürülmüş kenevirden yapılan veya zeytin ağacıyla tamamlanan düğmeler, sürdürülebilirlik arasında bir denge kuruyor ve doğal veya geri dönüştürülmüş malzemelerden en iyi şekilde yararlanıyor. Gösterişli renklerin patlaması, kırmızı ve turuncu tonların yanı sıra bakır, çiviler ve taş efektli akrilik fermuar elciklerinin kullanımıyla vurgulanan ateş kavramının yüceltilmesi olan VULCANIC’e ilham veriyor.

Plastik aksesuarlar; sıcak mevsimin renklerinin teması NAUTICAL

Sıcak mevsimin renkleri, tekneler, çapalar, çok renkli dikey şeritler ve yatay bantlar gibi su ve plaj arasındaki karşılaşmanın hikayesini anlatan bir ilham yelpazesi getiren NAUTICAL (Gemicilik) teması ile tanıtılıyor. BUBBLES’da suyun mavisi yerini dairesel şekillerle gökyüzünün mavisine bırakıyor, Amom üretimi fermuar elcikleri ve düğmelerde ve cam fermuar elciklerinde sedef kullanılıyor. SPACE’de (UZAY) baskın renkler siyah ve floresan renkler olurken, daha teknik bir çizgi; geri dönüştürülmüş naylon kullanımı, dış mekan ve ayakkabı için uygun elastik bantlar ve üst üste binen fermuar uygulamaları ile karakterize ediliyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler