Sanko Yeni Yatırımlarına Saurer ile Devam Ediyor

Kozmetotekstil pazarı değişen tüketici davranışlarıyla krizi fırsata çeviriyor

Covid-19 pandemisinin yayılmasına karşı alınan hükümet önlemleri, günlük yaşamda bir dizi değişime sebep oldu. Yüz maskelerinin takılması, sosyal mesafe...

ITMF, 7. Coronavirüs anket sonuçlarını açıkladı

Uluslararası Tekstil Üreticileri Federasyonu (ITMF), pandeminin global tekstil endüstrisi üzerindeki etkilerini değerlendirdiği araştırmanın 7.sini yayımladı. 25 Ocak-10 Mart tarihleri...

Pazar dengeleri bozulurken konfeksiyon ve tekstil sektörü yolunu arıyor

Covid-19 pandemisinin getirdiği kapanma ve evden çalışma gibi yeni koşullar, hazırgiyim ürünlerine olan talebi önceki döneme göre azalttı. Buna...
Emre Yoleri
Emre Yolerihttps://www.textilegence.com
Belçika’da College St.Vincent’da lise eğitimini tamamlayan Yoleri, Türkiye’ye dönerek Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde üniversite eğitim almaya başlamıştır. Bu bölümü yarıda bırakarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans’ına devam etmektedir. 2005 yılında çalışma hayatına atılan Yoleri, kamu ve özel sektörde müşteri ilişkileri, strateji planlama ve raporlama alanlarında yöneticilik yapmış, proje bazlı çalışmalar yürütmüştür. 2015 yılından bu yana NEFA PR yayıncılıkta uluslararası ilişkiler, proje geliştirme, organizasyon ve yazı işleri alanlarında görev almaktadır.

Sanko Yeni Yatırımlarına Saurer ile Devam Ediyor
Sanko Yeni Yatırımlarına Saurer ile Devam Ediyor

Sanko 48 adet Zinser 72XL siparişi verdi. Saurer’in yeni nesil kompakt iplik eğirme makineleri müşterileri cezbediyor.

Saurer, Sanko Tekstil’e toplamda 82,944 iğe sahip 48 adet ZinserImpact 72XL kompakt iplik makinesi tedarik ediyor. Zengin bir geleneğe sahip bu Türk tekstil firması, yeni nesil bu makineleri kullanan dünya çapındaki ilk müşterilerden birisi oldu. Uluslararası lider şirket için yıllardır ring eğirme uzmanı Saurer ile olan ilişkisi değerlidir.

Dünya pazarı için markalı iplikler

1904 yılında kurulan Sanko, günde yaklaşık 250 ton iplik üretiyor ve bugün iplik ve örme bölümünde toplam 2,250 kişiyi istihdam ediyor. 2000 yılında kurulan Tekstil İnovasyon Merkezi ile Sanko, başarılı iplik markası Zeugma® ve diğerleri gibi, sürekli yeni tekstil ürünleri geliştiriyor. Sanko, organik pamuğun işlenmesinde öncülerden birisidir. 2002 yılında şirket, bu malzeme için dünyanın ilk sertifikalı işletmelerinden birini devreye aldı.

Yeni ZinserImpact 72XL’i seçerek, bu başarılı şirket rekabette öne geçme iddiasının altını çizdi. Sanko, Saurer’in en modern ring iplik makineleriyle rekabet avantajını daha da arttırmak istiyor.

Verimlilik ve kalite için en yüksek teknoloji

Sanko, fitil ve kompakt iplik eğirme makinelerinden oluşan esnek ve yüksek verimli bir komple çözüm yatırımı yapıyor. Fitil, toplam 1,152 iğ ile altı adet ZinserSpeed 5A tarafından tedarik edilecek. RoWeLift transfer istasyonu, RoWeClean masura temizleme sistemi, RoWeStore boş masura deposu ve dünyanın en etkili takım değiştirme teknolojisi ile donatılmış olan fitil makineleri maksimum maliyet avantajını garanti ediyor. ZinserSpeed 5A, Autoflow FlexFlow sistemi ile kompakt eğirme makinelerine bağlanıyor. Bu, fitil makinelerinin ring iplik makinelerine daha esnek bir şekilde bağlanmasını ve operasyonel planlamada optimizasyon potansiyeli yaratıyor.

Her biri 1,728 iğe sahip olan 48 adet ZinserImpact 72XL makinesi, tesisteki mekânsal duruma mükemmel bir şekilde uyarlandı. Bu, metrekare üretim balanı başına en uygun üretim oranıyla sonuçlanıyor.

ZinserImpact 72XL’in merkezi FlexiDrive, tüm makine boyunca tutarlık iplik kalitesini sağlıyor. Kendi kendini temizleyen kompakt eğirme teknolojisi Impact FX, sabit kompakt gücü sayesinde en ekonomik ve en yüksek kaliteyi garanti ediyor. Makineler, yüksek hız aralığında gürültü emisyonlarını, titreşimleri ve enerji tüketimini daha da azaltmak için CS1 S Premium iğ ile donatıldı.

Sanko için Zinser ile yeni fırsatlar

Kapsamlı uygulama yelpazesiyle Zinserlmpact 72XL, Sanko’ya kesin bir esneklik karı sunuyor. Örneğin, inovatif ipliklerde bu Türk trend belirleyici firma, yeni kreasyonlarla kendini tekstil pazarlarında ayrı kılmak için ekonomik FancDraft fantezi iplik fonksiyonuna güveniyor.

Yeni Zinser kompakt iplik tesisi bu yıl faaliyete geçecek. Bu ileriye dönük modernizasyon stratejisi sayesinde, Sanko’nun makine seti, dünyanın en yenilikçi ve verimli ürünlerinden birisidir.

“Saurer’in öncü teknolojilerine yıllardır güveniyoruz” diyen Sanko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Konukoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü; “Yeni ZinserImpact 72XL gelecekteki modernizasyon stratejimizde önemli bir yapı taşıdır.”

Tekstil Eğirme Haberleri

SASA 330 milyon dolarlık yeni elyaf yatırımına başladı

Türkiye’nin önde gelen elyaf üreticilerinden Adana merkezli SASA Polyester, Saflaştırılmış Tereftalik Asit (PTA) ve elyaf yatırımlarına devam ediyor. 2019...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied