27.7 C
İstanbul
Pazar, Haziran 16, 2024

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Santex Rimar ile ITMA 2023 daha yeşil olacak

ITMASantex Rimar ile ITMA 2023 daha yeşil olacak

- Haber Sponsoru -

Önde gelen tekstil makine üreticilerinden Santex Rimar Group, 8-14 Haziran tarihlerinde Milano’da düzenlenecek ITMA 2023 fuarında altı markası ile iki stantta ziyaretçilerini ağırlayacak. Tekstil değer zinciri boyunca yeniliklerini sunacak Grup, sektörün nasıl daha sürdürülebilir hale gelebileceğini gösterecek. Sergilenen makineler ve birçok gösterim, tekstil üretimlerini daha çevre dostu hale getirebileceklerine dair sağlam bir içgörü sağlayacak.

 ‘Yeşil dokuma’ fırsatları SMIT standında ziyaretçileri bekliyor

Pazarda tanınan dokuma makineleri üreticisi SMIT, 10. salonda yer alan B108 numaralı standında ziyaretçileriyle buluşacak. SMIT’in amiral gemisi 2FAST Yüksek Hızlı Dokuma Makinesi, dokuma kumaşın hem sol hem de sağ tarafında kenar tasarrufu sağlayan ve kumaş atığını azaltarak toplama yoluyla sürdürülebilirliği mümkün kılan dünyanın ilk ve tek atkı gerginlik kontrolü olan 2SAVE ile sergilenecek. Uygulamada, 2SAVE her bir toplama işleminde 50 mm ile 80 mm arasında iplik tasarrufu sağlıyor. Kenar atıklarının ortadan kaldırılması, ham madde atıklarında önemli bir azalmaya yol açarken, denim de dahil olmak üzere tüm pamuklu kumaşlar için kumaş üretiminin değer zincirinin en başında su tasarrufu açısından somut faydalar sağlıyor.

ACIMIT tarafından verilen Yeşil Etikete sahip olan 2FAST çevre dostu özelliklere sahip bulunuyor. Geliştiriciler, en yüksek güçle en düşük ısı üretimi için kalıcı mıknatıslara sahip yüksek verimli fırçasız bir motor tasarlayarak yardımcı soğutma sistemlerini ortadan kaldırabiliyor. En düşük enerji tüketimini garanti ederken en yüksek düzenliliği sağlayan yeni kısa mekanik şanzıman, Jakar sistemleriyle birlikte kullanıldığında sürdürülebilirlik açısından bir avantaj daha sağlıyor.

Santex Rimar Group’un markaları çevre dostu çözümlere odaklanıyor

Santex Rimar Group’un markaları çevre dostu çözümlere odaklanıyor

Grubun Sperotto Rimar, Santex, Cavitec, Isotex ve Solwa markaları ise, 18. salonun ortasında 400 metrekarelik bir stantta temsil ediliyor. Öne çıkan ürünlerden biri, atık azaltma ve çevre dostu olma ile birlikte yüksek hassasiyetli sonuçları garanti eden Isotex kaplama makinesi olacak. Isotex makinelerinin büyük esnekliği, sürdürülebilir bileşiklerin denenmesine ve/veya kullanılmasına olanak tanıyor.

Santex’in en çok satan ürünlerinden biri olan, boru şeklindeki ve açık en örme kumaşlar için gerilimsiz küçültme ve rahat kurutma makinesi Santashrink de sergi alanında yer alacak. Compas ise, özel elastikiyet değerlerine sahip özel bir kayışın kullanıldığı benzersiz sistemiyle kompaktlaştırma devrimini temsil ediyor. Su doğrudan sıkıştırma bandına püskürtülmediğinden, işlenen kumaş tarafından su emilimi olmuyor. Su kullanımı ile ilgili ikinci artıyı ise, tamamen kirlenmemiş bir su geri dönüşüm sistemi ile dolaylı kauçuk bant soğutması oluşturuyor.

Santex Rimar Group, müşteriler ve çevre için mevcut olan en iyi iyileştirmelere sahip olmak amacıyla sürekli teknik yenilik sağlamak için her yıl yıllık küresel cirosunun %4’ünü araştırma ve geliştirmeye yatırıyor. Makineler, ekonomik olarak geleceğe yönelik bir tasarım sergilemek ve mümkün olan en düşük enerji, su, atık ve kimyasal kullanımı ile performans göstermek için kullanılıyor.

Grubun su arıtma ve kurutma prosesleri için yeşil yenilikçi teknolojiler üretmeye odaklanan markası Solwa da fuar alanında yer alacak. Ziyaretçiler ayrıca, çevreye ve iklime saygılı bir şekilde tortu yönetimini verimli ve uygun maliyetli hale getirmek için geliştirilen CO2 ısı pompası ile donatılmış tek düşük sıcaklıklı bantlı kurutucu olan Drywa hakkında da bilgi sahibi olacak.

Cavimelt Pro ilk kez uluslararası bir fuarda

Cavitec’in Cavimelt Pro çok fonksiyonlu kaplama makinesi ilk kez uluslararası bir fuarda tanıtılacak. Rotogravür ve tam yüzey kaplama arasında hızlı geçiş özelliğine sahip ikisi bir arada makine, hotmelt yapıştırıcı uygulamasına dayanan teknolojik üstünlüğünün en yüksek kalite beklentilerini karşılayan yapıştırma performansı sunması nedeniyle ziyaretçilerin ilgisini çekecek.

Cavimelt Pro hassas malzemeler ve yenilikçi uygulamalar için de güvenilir sonuçlar veriyor. Bu teknoloji, 5 mikrometre (tek bir insan saçının çapının onda biri) membranlar ve 20 milimetre kalınlığında köpük kullanarak esneklik sunuyor. Sürdürülebilirlik konusunda ise: hotmelt (sıcak eriyik) teknolojisi, solvent ve su içermeyen çevre dostu bir prosesi temsil ediyor. Ayrıca, kurutma veya sinterleme gerekmediğinden Cavimelt Pro enerji tasarrufu açısından da başarı gösteriyor.

ITMA 2023’te ilk elden bilgi almak için ziyaretçileri ağırlamayı dört gözle bekleyen Santex Rimar Group, herkesi sürdürülebilir şekilde inşa edilmiş stantlarında çevreci tutumunu deneyimlemeye davet ediyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler