15.7 C
İstanbul
Cuma, Aralık 1, 2023

Itema ve Tofflon’un ilaç sektöründeki yeni ortak girişimi: Tofflonit 

Gelişmiş dokuma çözümlerinin önde gelen küresel tedarikçilerinden...

İlave Gümrük Vergileri hazır giyimcilerle tekstilcileri karşı karşıya getirdi

İhracat pazarlarında ciddi kayıp yaşayan Türk tekstil...

Kapalı kenevir işleme fabrikası yeniden iplik üretimine başlıyor

Amasya’da bulunan Gümüşhacıköy İp Sicim Urgan Küçük...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Saurer eğirme çözümleri ile tekstilin geleceğini şekillendiriyor 

ITMASaurer eğirme çözümleri ile tekstilin geleceğini şekillendiriyor 

- Haber Sponsoru -

Geri dönüştürülmüş elyaf ve ipliklerin eğirilmesi ve bükülmesinde lider firmalardan Saurer, ITMA 2023 fuarında sürdürülebilirlik, enerji tasarrufu, otomasyon ve dijitalleşme gibi mega trendleri öngörerek müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayan bir ürün yelpazesi sundu. Tekstilin geleceğini şekillendirmek için sektöre ilham veren şirketin standı, ilgili müşteriler, gelecekteki müşteriler, enstitüler ve öğrenciler tarafından sürekli olarak ziyaret edildi.

Saurer, ITMA 2023’te makinelerinde eğrilen ve bükülen sürdürülebilir ipliklerden yapılmış çok sayıda tekstil ürünü sundu ve dört eğirme sisteminde sekiz farklı geri dönüştürülmüş ve rejenere elyaf eğirdi. Geri dönüştürülmüş elyafların ve rejenere elyafların işlenmesindeki uzmanlığını gösteren Saurer, aynı zamanda 5 iplik eğirme uygulamasının tamamını sunan tek şirket oldu. Havalı iplik eğirme, rotor iplik eğirme, ring iplik eğirme, kompakt iplik eğirme ve kamgarn iplik eğirme dahil olmak üzere tüm uygulamalar fuarda sergilendi.

Saurer eğirme çözümleri ile tekstilin geleceğini şekillendiriyor 

Saurer iplik eğirme makineleri: daha fazla otomasyon daha az telef

Şirket, geri dönüştürülmüş elyaf için özel olarak tasarlanmış, %10 daha az enerji tüketimi ve daha güçlü otomasyona sahip yeni Recycling Xtreme özellikli Autocoro 11 rotor iplik eğirme makinesini tanıttı. Autoairo havalı iplik eğirme makinesi, pamuk, polyester, viskon gibi farklı elyafların yanı sıra yeni kimyasal olarak rejenere edilmiş elyafların işlenmesinde esneklik sunuyor ve silindirik veya konik bobinler üretiyor. BD 8 yarı otomatik rotor iplik eğirme makinesi, Twinsuction sistemi sayesinde enerji tasarrufu ve daha yüksek kalite tutarlılığı sunuyor. Otomatik bobin çıkarma ergonomik kullanım imkanı sağlıyor.

Buna ek olarak, en yeni Autocard SC7, geri dönüştürülmüş elyafın kolay işlenmesi için otomatik ekartman ayarı ve döküntü algılama ve pnömatik destekli ekleme gibi daha akıllı özelliklere sahip bulunuyor.

ZI 72XL kompakt iplik eğirme makinesi yüksek derecede esneklik sunmakla birlikte yeni kompakt iplik sistemi Impact FX pro ile elyafın geri dönüşümü için de uygun bulunuyor. Ring iplikçiliğindeki otomasyon özellikleri Autospeed fitil makinesinden otomatik fitil taşıma, otomatik takım değişimi ve yeni Autospin otomatik ekleme robotunu içeriyor. ZI 451 kamgarn kompakt iplik eğirme makinesi en iyi yün ipliği eğirirken, ZI 51 manuel ring iplik eğirme makinesi de mükemmel iplik kalitesi sunuyor.

Saurer iplik eğirme makineleri: daha fazla otomasyon daha az telef

İplik büküm çözümlerinde en son teknolojiler

Saurer Twisting Solutions, sergilediği CompactTwister, CarpetCabler/CarpetTwister 1.12, TechnoCorder TC2 Plus, CakeFormingWinder ve Robot AGV makineleri ile iplik bükme ve kablolama alanındaki en son gelişmeleri sundu. CompactTwister, bükümlü iplik kalitesi, esneklik, enerji tüketimi, sağlamlık, daha az alan gereksinimi ve bakım kolaylığı için yeni standartlarla etkiledi. CarpetTwister 1.12 / CarpetCabler 1.12, sürekli değişen bir pazarın olağandışı gereksinimlerini güvenilir ve emin bir şekilde karşılamak için geliştirilmiş servo sürücü teknolojisi ve veri yönetimi ile kendini kanıtladı. TechnoCorder TC2, artık aşağıdaki yenilikçi makine özelliklerini ve seçenekleri de sunuyor: PreciWinding (TC2 Plus); bir yağlama tertibatı, bir balon sınırlayıcı halka ve QualityGuard. CakeFormingWinder, yeni rotor teknolojisi ve torna aynalarının yüksek hızlı çapraz geçiş entegrasyonu ile dikkat çekti.

İplik büküm çözümlerinde en son teknolojiler

Saurer Automation Solutions: uzman mühendislik partneri

Küresel çapta yaşanan kalifiye operatör sıkıntısı, otomasyona olan talebi artırıyor. Saurer Automation Solutions, tüm tekstil değer zinciri boyunca entegre otomasyon çözümleri için uzman bir mühendislik partneri olarak hizmet veriyor. Saurer’in proje mühendisliği ekibi, özel olarak tasarlanmış otomasyon unsurlarını ve çözümlerini bir araya getirerek müşterilerin süreçlerine sorunsuz bir şekilde entegre edilen özel sistem çözümleri sunuyor.

Saurer, fitilden ring iplikçiliğine kadar bobin taşıma sistemlerinden başlayarak otomasyon konusunda uzun bir deneyime sahip bulunuyor. Son yenilikler arasında iplikçilikte bobin değişimi için Can AGV ve ağır büküm bobinlerinin ergonomik taşınması için Robot AGV gibi AGV’ler yer alıyor. Saurer ITMA’da ring iplikçiliği için Autospin otomatik döndürme robotunu tanıttı.

Büyük etki yaratan küçük bileşenler

Texparts ürün grubunun ITMA sunumunun öne çıkan kısmı, bakım ve temizlik işlemlerinin önemli ölçüde azaltılmasını sağlayan Spinnfinity sıfır alt sarım sistemi ile birleştirilmiş enerji tasarruflu Eshape iği oldu. Fibrevision, filament endüstrisi için sensörler ve izleme sistemleri sunuyor. Kalite izleme, müşterilerin israfı azaltmalarını ve proseslerini iyileştirmelerini sağlıyor. Buna ek olarak, güncellemeler veya yükseltme kitleri ile müşteriler mevcut makinelerini geri dönüştürülmüş elyafı işlemeye uygun hale getirebiliyorlar. Satış Sonrası Servis SUN, Saurer makinelerinin sürdürülebilir çalışmasını destekliyor: düzenli yükseltmeler, iyileştirmeler veya hizmetler makinenin kullanım ömrünü uzatıyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler