19.7 C
İstanbul
Salı, Ekim 3, 2023

Textilegence Temmuz Ağustos 2023 sayısı yayınlandı

Textilegence Temmuz Ağustos 2023 sayısı tekstil makinelerinin...

Sun Tekstil kapasitesini %15 artırıyor 

Türkiye’nin konfeksiyon üretimi ve ihracatında lider firmalar...

Türk tekstil ihracatı yılın ilk yarısını düşüşle kapattı 

Dünyanın en büyük tekstil ihracatçıları arasında yer...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Saurer ITMA 2023’te tekstilin geleceğini şekillendirmeye geliyor

ITMASaurer ITMA 2023’te tekstilin geleceğini şekillendirmeye geliyor

- Haber Sponsoru -

İplik üretimi için makine ve bileşenlere odaklanan teknoloji şirketi Saurer, ITMA 2023 Milano’da geleceğin trendlerine yönelik çözümleriyle ziyaretçilerini ağırlayacak. Tekstil endüstrisini sürdürülebilirlik, dijitalleşme ve otomasyon alanlarında destekleyen şirket, yeni Autocard SC7, yeni ve tam otomatik Autocoro 11 rotor iplik eğirme makinesi ve çok daha fazlasını 2. salondaki B101 numaralı standında sergileyecek. Ziyaretçiler ayrıca fuar süresince canlı gösterimlerle Saurer makinelerinin performanslarını ilk elden görme fırsatına sahip olacak.

Saurer döngüsel ekonomi için müşterilerini destekliyor

Saurer, geri dönüştürülmüş elyafın işlenmesini optimize etmek için birçok yeni özellik sunuyor. Örneğin yeni Autocard SC7 ile tüm çekim sistemleri bağımsız olarak çalıştırılabiliyor ve geri dönüştürülmüş elyafın işlenmesini kolaylaştırmak için çevrimiçi olarak kolayca ayarlanabiliyor. Taraklama alanının 4m2’nin üzerine çıkarılması, tüm elyaf türlerinin nazikçe işlenmesini mümkün kılıyor ve verimlilik artışı sağlıyor. Ziyaretçiler Autocards SC7 hakkında daha fazla bilgi edinmenin yanı sıra, Saurer standında BD 8 yarı otomatik rotor iplik eğirme makinesini de canlı olarak görebilecekler. BD 8’in her iki ucundaki yeni Twinsuction sistemi, enerji tasarrufu ve daha yüksek kalite tutarlılığı sağlıyor. Otomatik bobin çıkarma özelliği, sadece bir düğmeye basarak bobin değiştirmeyi mümkün kılıyor. Bu ergonomik çözüm, operatörlerin bobinleri kolayca değiştirmesini sağlıyor.

Saurer ITMA 2023’te tekstilin geleceğini şekillendirmeye geliyor

Stanttaki bir diğer önemli çözüm olan yeni, tam otomatik Autocoro 11 rotor iplik eğirme makinesi, dünya çapında 1 milyondan fazla kurulumda güvenilir bir şekilde çalışan bireysel tahrik teknolojisine sahip Autocoro’nun 4. neslini oluşturuyor. Recycling Xtreme rX sürümü ile donatılan yeni Autocoro nesli, geri dönüştürülmüş elyaf için özel olarak üretildi. Buna ek olarak Autocoro 11, daha güçlü otomasyon ve Autocoro 11’in yüksek verimliliğini daha da artıran yeni LED destekli operatör yönlendirme sistemi ile öne çıkıyor.

Saurer standında ayrıca, yüksek kaliteli havalı iplik üretimi için yeni ölçütler belirleyen Autoairo, Belairo ve iplikhanelerin kalifiye personelin mevcudiyetine daha az bağımlı olmasını sağlayan ve aynı zamanda fitilin kalitesini artıran otomatik doffer ile enerji tasarruflu Autospeed fitil makinesi de yer alacak. ITMA fuarında Autospeed, bobin taşıma sistemi, Roweclean, otomatik masura temizleyici ve Rowestore boş masura magazini ile kombine edilecek.

Kısa ve uzun elyaf sektörü için sürdürülebilir ve ekonomik çözümler

Kısa ve uzun elyaf sektörü için sürdürülebilir ve ekonomik çözümler

Ring iplikte sürdürülebilir ve ekonomik çözümlerin öncülerinden Saurer, ITMA 2023 fuarında kısa ve uzun elyaf sektörüne yönelik makineler sunacak. Son derece verimli ZI 72XL kompakt iplik eğirme makinesi, elyaf geri dönüşümü için uygun olup, neredeyse tüm uygulamalar için yüksek derecede esneklik sunuyor. Çok delikli apronlara sahip yeni kendi kendini temizleyen kompakt iplik sistemi Impact FX pro’ya sahip ZI 72XL, özellikle ince iplikler olmak üzere standart ve geri dönüştürülmüş iplikler için mükemmel iplik değerleri sunuyor. Buna ek olarak, yünlü ve akrilik iplikler için ZI 451 kamgarn kompakt iplik eğirme makinesi de Saurer standında sergilenecek ve yüksek esnekliği ve karlılığı ile kamgarn iplikçileri memnun edecek.

Texparts ürün grubu, ring ve rotor iplikçiliği için mükemmel iplik kalitesi ve maksimum verimlilik sağlayan yüksek kaliteli bileşenler sağlıyor. Fitil makineleri için yeni tasarlanan PK 1580 çekim sistemi ergonomik ve kullanımı kolay bir şekilde tasarlandı. Dar yük toleransları ile yükün hızlı ve hassas bir şekilde ayarlanması, çok çeşitli liflerin işlenmesi için önem taşıyor ve geri dönüştürülmüş elyaf için de avantaj sağlıyor.

Geri dönüştürülmüş iplikleri bükebilen ve böylece sonraki işlem için mukavemeti artıran CompactTwister’ın yanı sıra Saurer, yeni Texparts iği Eshape, CarpetCabler/CarpetTwister 1.12 ve CakeFormingWinder gibi enerji tüketimini azaltmaya yönelik çözümlerini de sunacak. Ayrıca, iplik eğirme ve büküm için otomasyon çözümleri de ITMA’da olacak.

Saurer’in müşteri destek uzmanları, üretim tesisislerini kalitesini, performansını ve karlılığını artırmak için mevcut çözümler hakkında ziyaretçileri bilgilendirmek üzere standında bekliyor olacak.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler